Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

МЕРСИ ФРАНС: Франција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО, останува уште Шпанија!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ТВИТЕР МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА МИЦКО ПО ДЕБАКЛОТ СО БОЈКО: Го гушкале Албанци, договорот со Бугарија бил добар, нема проблем со Северна. А бе Мицко, Мицко, Заев ти е идол. Признај си, полесно ќе ти биде

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ Е ЗАВРШЕНА, ЖИВ ФАТЕН КАКО ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА: Варира договорот во Бугарија. Штетен договор пред македонска јавност, супер договор пред Бојко Борисов!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Децата ја „презедоа“ Владата на Светскиот ден на децата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕТ ДЕН ОД СОСЛУШУВАЊЕТО ЗА ИМПИЧМЕНТ НА ТРАМП: ОВОЈ ПАТ СЕ ЧИНИ ДЕКА ПОРТОКАЛОВИОТ ОРАНГУТАН Е ГОТОВ, МУ НЕМА СПАС, ЖИВ Е ФАТЕН СО СВЕДОЦИ СО СВЕ, ОВОЈ ПАТ ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ДОКРАЈЧАТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА АНЃУШЕВ: Светска банка ќе нѐ поддржи со 420 милиони евра!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: МЕРКАТА МОЈ ДДВ ДАВА ГОЛЕМИ РЕЗУЛТАТИ, ДОСЕГА СОБРАНИ СЕ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ПОВЕЌЕ ДАНОК ОД ДДВ А НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ИМ ВРАТИМЕ ОКОЛУ 7 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗНАЧИ ЌАРОТ Е 60 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА САМО 4 МЕСЕЦИ КОЛКУ Е ВОВЕДЕНА МЕРКАТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА СУБВЕНЦИЈА ЗА ГРАЃАНИТЕ: Младински додаток од 3.000 денари за сите лица до 23 години

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХРАБРИОТ ЈАНЕ СЕ СРЕТНА СО ДЕЈВИД БЕКАМ, ПОБАРА ПОГОЛЕМИ ПРАВА И ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА НА САМИТОТ НА ОН

Јане Велковски како застапник за деца со попреченост од Македонија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетита нации во Њујорк како ...

Повеќе

Заев се сретна со пратеници од албанскиот Парламент

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Ибраимовски: Кога дојде на власт иконата на нашата коалиција Зоран Заев, буџетот го најде како растурена сарма

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Комерцијалните вакцини против грип од денеска достапни за граѓаните, цената е 650 денари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА, 2,5 СААТИ ШОУ НА ЗАЕВ НА МТВ ПРОТИВ 7 НОВИНАРИ, ОВА Е НАЈСИЛНОТО ОРУЖЈЕ НА ЗАЕВ ВО НЕГОВИОТ ПОЛИТИЧКИ АРСЕНАЛ!

Линк до видеото од 2,5 часовната дебата на која Заев уште еднаш покажа колку е силен во вакви тв дебати, овде. Секој политичар има силни адути, на ...

Повеќе

АНЃУШЕВ: Тендер за браната Чебрен до крајот на годинава

До крајот на годинава, нов тендер за изградба на хидроелектраната Чебрен. Условите се променети, надлежните очекуваат конечно, со јавно-приватно пар...

Повеќе

Итно почнување на преговори со Скопје и Тирана, бара Нацрт резолуцијата на ЕПП

Нацрт итната резолуција поднесена од хрватската владејачка партија ХДЗ на овогодинешниот Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб го по...

Повеќе