Одберете локација на пристап

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, Виктор Орбан. Воедно тој му овозможи азил на бегалецот од правдата и поранешен премиер,
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио

СРБИТЕ И ДАДОА ТИТУЛА НА ЕКС ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА ДЕРМАТОЛОГИЈА: БАЛКАНСКО Г... НА ГОДИНАТА!

Повеќе

Брифинг во Владата со главните уредници на медиумите за најновите мерки за спречување на ширењето на корона вирусот

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменичката претседателка во Владата задолжена за економските ресори, Ми...

Повеќе

НИКОЈ НЕ САКА ДРУШТВО НА ЛУЗЕРИ: ПОЗНАТИОТ КАРДИОЛОГ САШКО КЕДЕВ ОДБИЛ ДА БИДЕ НА ЛИСТИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ!

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечер на партиските органи треба да ги утврди кандидатите за пратеници за априлските парламентарни избори. Како што велат ви...

Повеќе

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ СО КОРОНА ВИРУСОТ ВО ЗЕМЈАВА: Негативни се резултатите за 16-годишната девојка и првата заболена, состојбата со 6-те заболени е стабилна!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека резултатите на првозаболената пациентка со корона вирус се негативни на овој вирус. Таа ...

Повеќе

ДИКТАТОРЧЕ БЕСРАМНО: Променет уставот на Русија, избришан лимитот за претседателски мандати на едно лице, шефот на Кремљ изминатата недела изјави дека претседателската функција претставува Путинова судбина

На денешната седница на руската Дума во Москва, во второто читање, 382 пратеници гласале „за“, 44 се воздржале, а ниеден пратеник не...

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА Е НАЈГОЛЕМА НОЌНА МОРА НА ВМРОВЦИТЕ - Брнз: Грешка е да се каже дека би немало негативни последици ако не се почитува Преспанскиот договор

Американската амбасадорка во интервју за„360 Степени“беше запрашана да ги коментира изјавите дека членството на земјава во НАТО е ...

Повеќе

Хаос во Италија: Цела ноќ чекаат на ред за влез во супермаркетите (ВИДЕО)

Откако премиерот на Италија, Џузепе Конте вчера ја прогласи Италија за „црвена зона“, ограничувајќи го движењето и забраната за собирање...

Повеќе

И вработените на Рагуза 360 во ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА поради коронавирусот!

Се огласи и менаџментот на Рагуза 360 , каде во саботата пред 100 -тина лекари дерматолози се одржа семинар на кој беше заболената со корона...

Повеќе

ПОЗНАТИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИТЕ НА ГДУ

Од извори блиски до високото раководство на Граѓанско Демократска Унија, нашиот портал ги доби имињата на носителите на листите за сите 6 изборни ...

Повеќе

ЗА СИТЕ СТУДЕНТИ ОД МАКЕДОНИЈА – со БИЗНИС КЛАСА ДО АМЕРИКА KOUZON SUMMER WORK & TRAVEL IN AMERICA 2020 PRIZE - FLY TICKET TO USA – TURKISH AIRLINES НАГРАДАТА – БЕСПЛАТНА АВИОНСКА КАРТА ДО АМЕРИКА СОНОТ може да стане ВИСТИНА

За прв пат од постоењето на W&T Америка , КОУЗОН во соработка со TURKISH AIRILINES доделува БЕСПЛАТНА АВИОНСКА КАРТА од BUSINESS CLASS.Во оваа к...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: 14 ДЕНОВИ НЕМА ДА РАБОТАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ, ВЛАДАТА ЌЕ ПЛАТИ РАБОТНО ОТСУСТВО НА РОДИТЕЛИТЕ ЗА ДА ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА!

Повеќе

НЕБАЊАТО ЃУБРЕ НА ДЕНОТ!

Повеќе

Шилегов: Автобусите постојано се дезинфицираат

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот Пет...

Повеќе

МНР препорачува да не се патува во Италија

МНР препорачува да не се патува во Италија Со оглед на рапидноста на развојот на настаните со COVID-19 во Италија, препорачуваме нашите граѓани да ...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА ОДИ ПОД КЛУЧ: ЗАТВОРАЊЕ НА УЧИЛИШТА, ГРАДИНКИ И УНИВЕРЗИТЕТИ ВО НАРЕДНИТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Мерки за спречување на ширење на коронавирусот на Скопскиот аеродром. (Фото: СДК.МК) Затворање на градиниките, училиштата и факултетите во ...

Повеќе