Одберете локација на пристап

- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој
Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и пешачка патека.(Фото: Принтскрин видео Град Скопје) Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4,
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува враќањето на парите кон граѓаните, наспроти намерата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го вратат режи
#СДСМизгради концепт во кој сите имаат шанса за напредок и развој. На нашето општество му се неопходни сите граѓани, сите можат и треба да бидат активни чинители и сите може да дадат свој придонес во развојот на општеството.- За првпат воведовме пе
- Нема за што не мрчеа ВМРОВЦИТЕ, дури и за МОЈ ДДВ, па за една година се покачи наплатата на ДДВ за 100 милиона евра! И ќе продолжиме со таквите храбри потези кои се за бенефит и за народот и за државата! Заев во елемент на трибината на Кале.

СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОГЛАСИ СВЕТСКА ПАНДЕМИЈА СО ВИРУСОТ КОРОНА ОТКАКО ВИРУСОТ ЗАГРОЗИ 120 000 ЗАБОЛЕНИ И 4000 ЖРТВИ!

The latest: • The World Health Organization has formally declared the COVID-19 outbreak a "pandemic."• There are more than 100,000 report...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВЛАДАТА МУ НАРЕДИ НА МВР ВЕДНАШ ДА ГИ АПСИ СИТЕ КОИ ЌЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

- Владата му наложи на МВР да ги апси веднаш сите оние поединци или новинари кои ќе шират лажни вести за КОРОНА ВИРУСОТ на социјални мрежи! Министе...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нови двајца заболени од КОРОНА, комшии на брачниот пар од Центар Жупа, Дебар

Повеќе

ШОКАНТНО - И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ОД ВЛАДАТА, ВМРО ДПМНЕ ВЕЧЕРВА ЌЕ ДРЖИ КОНВЕНЦИЈА ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА?!?!

ВМРО ДПМНЕ прати покана до медиумите дека вечерва во 18 часот ќе држи конвенција во македонска филхармонија на која ќе бидат преставени кандидатите ...

Повеќе

СИМТОМИ ЗА КОРОНА ВИРУС: СУВА КАШЛИЦА, ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА И ОТЕЖНАТО ДИШЕЊЕ

Македонија вчера донесе одлука да ги затвори сите образовни институции вклучително, училиштата, градинките и факултетите поради ново настана...

Повеќе

И Зоолошката градина во Скопје ќе биде затворена за посетители

Откако вчера министерот за здравство, Венко Филипче соопшти за изолација на сите јавни и културни институции, денеска од Зоолошката градина ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ПРИВРЕМЕНО ГО УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, УЧЕНИЦИТЕ И СТУДЕНТИТЕ

Пензионерите покрај во автобусите нема да можат да се возат бесплатно и на жичницата на Водно.(Фото: К.Попов) Од утре се укинува бесплатнио...

Повеќе

ГДУ ги поднесе листите за кандидати за пратеници, ова е прво учество на партијата на парламентарни избори

Соопштение до медиумите: Почитувани, Републичкиот изборен штаб на ГДУ, денеска до Државната изборна комисија (ДИК) ги поднесе листите на канд...

Повеќе

ОВОЈ ПОЧНА ДА СЕ ЗАФРКАВА СО ЈАВНОСТА - БИШЕВАЦ: СО АМНЕСТИРАНИОТ ДУРЛОВСКИ, СО КРИМОСОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ И СО ГРУЕВАТА СЛУГА МИЦКО ЌЕ ПРАВИМЕ ЕВРОПСКА ДРЖАВА!

Сафет Бишевац, пратеникот на листата на СДСМ избран ви 2011 година сега се најде на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ. За 24 инфо вели дека нико...

Повеќе

ЛЕЛЕ АЦКО, ТИ ЛИ СИ БЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Д-Р ДАНИЛОВСКИ НА КАНАЛ 5: СЕ МОЛАТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВОЗДРЖАТ ОД ЖЕНЕЊЕ И УМИРАЊЕ СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНОВИ ЗАТОА ШТО И НА СВАДБИ И ПОГРЕБИ СЕ ШИРАТ ВИРУСИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕГА ЌЕ ГИ БАРА НИВНИТЕ ГЛАСОВИ - Бишевац, за вмровските гласачи: Тие не вклучуваат мозок

На листата за пратеници во Изборната единица 1, ВМРО-ДПМНЕ го кандидира поранешниот новинар на А1 телевизија, Сафет Бишевац. Бишевац, 2011г беше из...

Повеќе

БОМБА НА ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Бишевац во текот на летото беше во мојот кабинет и побара да биде кандидат на листата на СДСМ!

За прв пат СДСМ воведе многу повисоки стандарди во политичкото однесување, развојот на кадри, селекцијата и отвореноста на партијата. Воведовме сос...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДНО Е СИГУРНО, ЌЕ БИДЕ ЗАБАВНО, ЌЕ ИМА ГАФОВИ НА ПРЕТЕК ОД ГАФКОВА!

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМИОТ ВМРОВСКИ ТРОЛ НА ТВИТЕР, ЧИЗ: Зошто да не ширам лажни вести кога ми се може, никој нема да ме казни??!?!

Повеќе