Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) ШЕФОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА ВО СЗО СО МОЌНО ОБРАЌАЊЕ ДО СВЕТОТ: НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА НА ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО СВЕТОТ Е ШТО СЕ ДВОУМАТ И ЧЕКААТ КАКОВ ПОТЕГ ДА ПОВЛЕЧАТ ОД СТРАВ ДА НЕ ЗГРЕШАТ, А ТОА ВИРУСОТ ГО ОБОЖАВА, ТОА МУ Е НАЈГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ НА ВИРИСОТ, ДОДЕКА НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ МУ Е БРЗАТА И МАСОВНА АКЦИЈА ПА МАКАР И НЕПОТРЕБНА!!!

Линк до видеото, овде.Целиот прес на раководството на СЗО:

Повеќе

НАРОДЕ, БИДИ КО КЛИМЕ ОД ОХРИД!

Повеќе

БРАВО: Болницата „Аџибадем Систина“ ги стави своите капацитети на располагање на државата ако ситуацијата со Корона ескалира!

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се обрати до граѓаните со следното соопштение: Почитувани, Во ситуација на алертна состојб...

Повеќе

ВИДЕО НА ДЕНОТ: СРПСКИОТ ПЕЈАЧ МИТАР МИРИЌ ПЕРЕ РАЦЕ СО САПУН И ПЕЕ НЕ МОЖЕ НАМ НИКО НИШТА, ЈАЧИ СМО ОД СУДБИНЕ!

Линк до урнебесното видео, овде.

Повеќе

Во склоп на општина Центар Жупа се следниве села: Бајрамовци, Баланци, Брештани, Броштица, Власиќи, Голем Папрадник, Горно Мелничани, Горенци, Долгаш, Долно Мелничани, Евла, Елевци, Житинени, Кочишта, Коџаџик, Мал Папрадник, Новак, Осолница, Оџовци, Пареши, Праленик, Центар Жупа и Црно Боци

Според пописот на население од 2002 година, општината има вкупно население од 6.519 жители со густина на население од 60,81 жители на километар квад...

Повеќе

Комерцијална банка и натаму ќе одржува највисоко ниво на хигиена и на дезинфекција во своите простории и на банкоматите, но сепак апелираме клиентите да бидат внимателни и да негуваат највисоко ниво на лична хигиена

Известување за клиентите во врска со Ковид-19 Почитувани клиенти, Ве информираме дека, согласно препораките и одлуките на Владата на Република Сев...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРЕПОРАКИТЕ И ОДЛУКИТЕ НА ИНСТИТУЦИИТЕ

Демократскиот сојуз ги повикува граѓаните и компаниите да ги почитуваат и имплементираат препораките и одлуките на Владата и другите надлежни инстит...

Повеќе

КОЛУМНА НА ДЕНОТ: Опасноста од ширење на вирусот Витанов

Секако дека има многу начини за спас од Корона вирусот, но ниту еден спас не е откриен во ниту една лабораторија во светот- спас...

Повеќе

ТТК Банка до жителите на Дебар и Центар Жупа: Без провизија можете да подигате готовина и од банкомати на други банки

Од ТТК Банка ги информираат клиентите од Дебар и Центар Жупа дека готовина ќе можат да подигнуваат и од банкомати на други банки во Дебар, без прови...

Повеќе

Јавниот обвинител донесе упатство за постапување на ОЈО во Дебар, Кичево и Гостивар за време на кризната состојба

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, врз основа на член 20 и 25 од Законот за јавното обвинителство на 13.03.2020 година донесе ЗАДОЛЖИТЕЛНО УПАТСТВО ...

Повеќе

Мешањето на Унгарија во медиуми во Македонија и Словенија на агендата на ЕП

View of the European Parliament during a plenary session after the vote to decide whether to lift the EU parliamentary immunity of French far-right pr...

Повеќе

Градот ги проверуваше таксистите дали имаат маски и ракавици

Од Градот информираат дека во текот на денешниот ден нивните инспекциските служби се на терен и проверуваат дали такси превозниците се придржу...

Повеќе

ЈП Водовод: Нема да ги исклучуваме корисниците кои имаат долгови

Од ЈП „Водовод и канализација“ ги инфомираат граѓанирте дека согласно препораките за корона вирусот, нема да ги исклучуваат корисниците,...

Повеќе

ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА Е ВО ПРАВО - Кинески експерт: Крај на пандемијата во јуни ако сите земји преземат мерки

Пандемијата на Ковид-19 ќе биде под контрола во јуни доколку сите погодени земји сериозно спроведат рестриктивни мерки за контрола на државно ниво...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОЈАСНИ: ОСУМ РЕСПИРАТОРИ ИМА САМО НА КЛИНИКАТА ЗА ИНФЕКТОЛОГИЈА, НО НА СИТЕ КЛИНИКИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ИМА ОКОЛУ СТОТИНА ПЛУС УШТЕ ТОЛКУ ИМА ВО РАЗНИТЕ ДРУГИ БОЛНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ!

- Да појаснам за јавноста, само на клиниката за инфективна на Клинички Центар Мајка Тереза има 8 респиратори, но на целата клиника има околу 100 так...

Повеќе