Одберете локација на пристап

„Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од Повардарие и Стефани. За 8.000 денари се зголеми субвенцијата за развојните произв
„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

(ВИДЕО) ОСНОВАЧОТ НА НОВАТА ПАРТИЈА ИНТЕГРА МРТОВ СЕРИОЗЕН ТВРДИ: Спасот за земјава е да најдеме нафта во Овче Поле!

Повеќе

РЕАКЦИИ ПО ОБЈАВЕНИТЕ СНИМКИ ЗА МИЛОШОСКИ - ЧИТАТЕЛ НА МАКТЕЛ: Адвокатката на татко му сее страв и трепет во Кичево, судиите и се плашат не смеат да и писнат!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛА ОД ВМРОВЦИТЕ СЕ ЗА ВО БАРДОВЦИ - КАМИЛОВСКИ НА КАНАЛ 5: ДЕНОВИВЕ ЌЕ ФОРМИРАМЕ ПАРА МИЛИЦИИ ЗА ДА ТЕПАМЕ БЕГАЛЦИ ПО УЛИЦИТЕ НА ЗЕМЈАВА ЗА ДА НЕ НИ ГИ СИЛУВААТ ЖЕНИТЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАЧЕН ПАР ОД ДЕБАР НА 60 ГОДИНИ СЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС, СЕ ВРАТИЛЕ ОД СЕВЕРНА ИТАЛИЈА НА 27-МИ МИНАТИОТ МЕСЕЦ

Повеќе

ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО ЗЕМЈАВА - ВМРОВЦИТЕ ЗАТЕЧЕНИ, СОГОЛЕНИ ДО ГОЛА КОСКА: НА ИНТЕРНЕТ СЕ ПОЈАВИЈА СНИМКИ КАКО ПРАТЕНИКОТ АНТОНИО МИЛОШОСКИ НАРАЧУВА СУДСКА ПРЕСУДА ЗА СВОЈОТ ТАТКО!!!

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ: МВР доби донација од 20 возила од германското министерство за внатрешни

Донација од 20 возила од марката „дачија“ и „рено“ во вкупна вредност од 287.557 евра од Министерството за внатрешни р...

Повеќе

МАКЕДОНСКИОТ КРАЛ НА ГРАДЕЖНИШТВОТО СВОИТЕ МАЧНО ЗАРАБОТЕНИ ПАРИ ГИ ВЛОЖИ ВО НАШАТА НАЈУСПЕШНА БАНКА: Адора на Чифлиганец купи нови 6 илјади акции во Комерцијална банка

Адора на Ванчо Чифлиганец стекна 6.413 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, со што компанијата сега поседува вкупно 266.879 обични...

Повеќе

ПИЦА ЏАКОМО - НАЈДОБРАТА ПИЦА ВО ГРАДОТ!

Повеќе

Најдобра вредност за дадените пари: Граѓаните одговорија - BestBuy Award за ТЕЛЕКАБЕЛ две години по ред!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ДОШОЛ НАСПАН ВО ЕМИСИЈА: Чекај бе, ако сака Америка да не уништи, зошто уште постоиме?!?!

Повеќе

ГДУ: ВАЛКАНАТА КАМПАЊА НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ПОКАЖУВА ДЕКА Е ВРЕМЕ И ДВЕТЕ ПАРТИИ ДА ДОБИЈАТ ЦРВЕН КАРТОН ОД НАРОДОТ!

Почитувани, Видовме билборди кои беа запалени. Видовме и расфрлани флаери по влезовите на зградите. И во едниот и во другиот случај, заеднички...

Повеќе

Од 14-тата седница на Владата: Продолжува препораката за неодржување на поголеми јавни собири и за спортски натпревари без публика до 13 март

Владата на Република Северна Македонија го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство да се продолжи препорак...

Повеќе

И АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО БОРБАТА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА КУРТОН МЕДИУМИТЕ

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на дебата: „Штетното влијание на дезинформациите“, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ НАЈДОА СО ПЕТРЕ ДА ИГРААТ ДРН ДУПКА - Шилегов: Јас шајки не ковам. Јас правам улици, мостови, паркови …

Денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави видео од реконструкцијата на улицата Пластичарска и на тој начин одговорајки на обвин...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: МЕНЕ НЕ МИ Е ЈАСНО НА КОГО СЕ ОБРАЌА МИЦКОВСКИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАМЕСТО НА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ОН ЦЕЛО ВРЕМЕ СЕ ОБРАЌА НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО КАКО УШТЕ ДА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА ВО ВМРО ДПМНЕ НАМЕСТО ДА СЕ ОБИДЕ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР?!

- Добро вие можете ли да исчитате на кого се обраќа Мицковски на овие избори?! Наместо на неопределените он како да се обраќа на своето членство со ...

Повеќе