Одберете локација на пристап

На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градевме
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Никогаш не сум
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градоначалникот

ЕВЕ ОВАА ПАРТИЈА ДЕНЕСКА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ПО ПРАВО: Пратеничката Кузмановска ме викна во штаб да пополнам уплатница, ама не дадов пари, сведочи фиктивен донатор на ВМРО-ДПМНЕ

На денешното рочиште за случајот “Титаник” продолжи сведочењето на фиктивни донатори кои се нашле на листата на донатори на ВМРО-ДПМНЕ в...

Повеќе

НОВА СТРАНСКА ИНВЕСТИЦИЈА ОД 2 МИЛИОНА ЕВРА - Доаѓа Cammeo - Најдоброто такси во регионот пристигнува во Македонија

Македонија и Скопје се петтата држава и четириесетиот град во кои ќе работи. На македонскиот пазар влегува со инвестиција од 2 милиона евра и во с...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НЕ СЕ ЗАФРКАВА: Град Скопје ги побара од Општина Центар спомениците од Скопје 2014 за да ги дислоцира!

Повеќе

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи, Заев деновива најави состанок со ДПА

– В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На...

Повеќе

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ВО ЗЕМЈАТА ОЗДРАВЕ ОД КОРОНА ВИРУС!!!

Министерството за здравство информира дека денеска повторно била тестирана на коронавирус единствената заразена пациентка кај нас и дека тестот би...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ ПОБЕДИ: ЗА ПРВ ПАТ ЛИДЕР НА МАКЕДОНСКА ПАРТИЈА СТАПНУВА СО НОГА ВО КУМАНОВСКО ОПАЕ!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев придружуван од потпретседателите Оливер Спасовски и Мухамед Зекири, денеска имаше средба со граѓаните од Опае...

Повеќе

ТРИ ГОДИНИ ГРУЈО Е ИЗБЕГАН ВО УНГАРИЈА А НИЕ УШТЕ ГИ РУШИМЕ НЕГОВИТЕ БУНКЕРИ: Врховен суд не го прифати барањето на Вангеловски и Стојковска да се изземат судиите што треба да одлучуваат за нивното разрешување

Врховниот суд не ги прифати барањата на поранешниот претседател на Врховен суд, Јово Вангеловски и судијката Рахилка Стојковска да се изземат дел од...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИАТ ГО ПРЕСТАВИ НОВИОТ ФИАТ 500 ВО МИЛАНО КАКО СИМБОЛИКА ЗА ПОДДРШКА НА ГРАДОТ КОЈ Е ЦЕНТАРОТ НА МОДАТА ВО СВЕТОТ

Повеќе

ИНИЦИЈАТИВА НА МАКТЕЛ ДА СЕ ДОДАДЕ ОВА КОПЧЕ НА СИТЕ ТАСТАТУРИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРАТАТ ПРЕСОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

МУ УТЕПА 50 ВОЈНИЦИ ПА ГО ВИКНА НА ВЕЧЕРА - СРЕДБА ПУТИН ЕРДОГАН ВО МОСКВА: ВИСОКАТА ПОЛИТИКА Е ЗА ПСИХОПАТИ

Претседателите на Русија и на Турција, Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган денеска во Москва разговараат за решавање на криза...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, МИЦКОВСКИ ПОЧНА ДА ГО СПРЕМА ЧЛЕНСТВОТО ЗА ПОРАЗ: ВЛАСТА СЕ ОДНЕСУВА НАСИЛНИЧКИ НИ ГИ ПАЛИ БИЛБОРДИТЕ И НИ ГИ АПСИ КУРТОНИТЕ!

Прашање: Дали според вас има услови за организирање на демократски и фер избори? Одговор: Повторно ќе кажам, вчера се осуди новинар кој што беше кр...

Повеќе

КУРЦ СЕ КРСТИ ВО НАС: Ако ја пробијат грчката граница, мигрантите ќе бидат запрени на Западен Балкан

Австрискиот канцелар Себастијан Курц истакна дека постои тројна безбедносна мрежа за да не се повтори мигрантската криза од 2015 година, која предви...

Повеќе

Заев: Дуел со Мицкоски на ТВ Алфа не прифаќам, на други телевизии би прифатил

На новинарско прашање дали ќе ја прифати поканата за дуел на тв Алфа, лидерот на СДСМ ,Зоран Заев одговори дека нема да ја прифати додавајки дека те...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА ЌЕ ВЛАДЕАТ 200 ГОДИНИ И ДЕКА НИКОЈ НИШТО НЕ ИМ МОЖЕ: ДОЗНАВ ДЕКА СУМ ДОНИРАЛА ИЛЈАДА ЕВРА НА ВМРО-ДПМНЕ КОГА ДОБИВ ПОКАНА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК“

Покрај Груевски, кому му се суди во отсуство, во овој голем случај за изборни нерегуларности во три последователни изборни циклуси (2011, 2013 и 2...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАПРАВИ ЕДНОЧАСОВНО ШОУ НА БИХАЧКА: ЉУПЧЕ БЕ, АКО ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИ СДСМ, ТОГАШ ШТО ПОВЕЌЕ ДА КАЖАМ ЈАС?!

Повеќе