Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

КОЛУМНА НА ДЕНОТ: Опасноста од ширење на вирусот Витанов

Секако дека има многу начини за спас од Корона вирусот, но ниту еден спас не е откриен во ниту една лабораторија во светот- спас...

Повеќе

ТТК Банка до жителите на Дебар и Центар Жупа: Без провизија можете да подигате готовина и од банкомати на други банки

Од ТТК Банка ги информираат клиентите од Дебар и Центар Жупа дека готовина ќе можат да подигнуваат и од банкомати на други банки во Дебар, без прови...

Повеќе

Јавниот обвинител донесе упатство за постапување на ОЈО во Дебар, Кичево и Гостивар за време на кризната состојба

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, врз основа на член 20 и 25 од Законот за јавното обвинителство на 13.03.2020 година донесе ЗАДОЛЖИТЕЛНО УПАТСТВО ...

Повеќе

Мешањето на Унгарија во медиуми во Македонија и Словенија на агендата на ЕП

View of the European Parliament during a plenary session after the vote to decide whether to lift the EU parliamentary immunity of French far-right pr...

Повеќе

Градот ги проверуваше таксистите дали имаат маски и ракавици

Од Градот информираат дека во текот на денешниот ден нивните инспекциските служби се на терен и проверуваат дали такси превозниците се придржу...

Повеќе

ЈП Водовод: Нема да ги исклучуваме корисниците кои имаат долгови

Од ЈП „Водовод и канализација“ ги инфомираат граѓанирте дека согласно препораките за корона вирусот, нема да ги исклучуваат корисниците,...

Повеќе

ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА Е ВО ПРАВО - Кинески експерт: Крај на пандемијата во јуни ако сите земји преземат мерки

Пандемијата на Ковид-19 ќе биде под контрола во јуни доколку сите погодени земји сериозно спроведат рестриктивни мерки за контрола на државно ниво...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОЈАСНИ: ОСУМ РЕСПИРАТОРИ ИМА САМО НА КЛИНИКАТА ЗА ИНФЕКТОЛОГИЈА, НО НА СИТЕ КЛИНИКИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ИМА ОКОЛУ СТОТИНА ПЛУС УШТЕ ТОЛКУ ИМА ВО РАЗНИТЕ ДРУГИ БОЛНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ!

- Да појаснам за јавноста, само на клиниката за инфективна на Клинички Центар Мајка Тереза има 8 респиратори, но на целата клиника има околу 100 так...

Повеќе

ВИДЕО) Оперскиот пејач Благој Нацоски со драматичен повик од Италија: Прогласете вонредна состојба ВЕДНАШ - не излегувајте од дома!

Повеќе

СЕ ПОБЛИСКУ СМЕ ДО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН: Се затвора аеродромот во Охрид, се затвораат трговски центри, кафулиња, казина, обложувалници...

Министерот Филипче ги презентираше новите мерки на владата за справување со коронавирусот. Се затвора аеродромот во Охрид и се забранува влез на ст...

Повеќе

БРАВО ЗА НИКОЛА ДИМИТРОВ: МНР УСПЕА ДА ДОГОВОРИ КОНВОЈ МАКЕДОНСКИ КАМИОНЏИИ ДА ТРГНЕ ОД СЛОВЕНИЈА И СО ПОЛИЦИСКА ПРИДРУЖБА ДА СТАСА ДО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА!

Со дипломатски напори, успешно организиран конвој на македонски превозници од италијанско-словенечката граница до Република Северна Македонија Мини...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД КЛАДИЛНИЦИ МОЦАРТ БЕТ: Не е точно дека наша обложувалница работела до 24 часот

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО СО ЛОШИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ: 6 НОВИ СЛУЧАИ, ВКУПНО СЕГА ИМА 18 ЗАБОЛЕНИ!!!

Повеќе

Адемоски: Владата, централната и комерцијалните банки да ни помогнат да ја надминеме кризата поради коронавирусот

Околу 1,8 милиони евра е досегашната загуба на еден од поголемите хотели во Скопје поради состојбата со вирусот корона. Откажани се сите резер...

Повеќе

ЕВЕ ШТО НУДИ СДСМ НА ЕКОНОМСКИ ПЛАН ВО НОВИОТ МАНДАТ

Повеќе