Одберете локација на пристап

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Општината Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ослободува од црна кал, а ВМРО
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селат
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува

(ВИДЕО) КАКВИ КОМЕДИЈАНТИ, КАКВИ ЕПСКИ КЛОВНОВИ: КУРТОНИТЕ ЦЕЛ СААТ НА ТВ СЕ СЕКИРААТ ЗА СДСМ, ИАКО СДСМ СЕ 3 ГОДИНИ НА ВЛАСТ И ЌЕ БИДАТ УШТЕ 4!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ГО ИЗГУБИЈА И НАЈСИЛНОТО ДИПЛОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОЕ ГО ИМАА ВО РАЦЕТЕ ОВИЕ МЕСЕЦИ - Тимоние: Извештајот на ЕК и методологијата се охрабрувачки за почеток на преговорите со ЕУ

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, денеска го прими амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Кристијан Тимоние. Амба...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРДОСТА НА РУСИЈА - 20 години страв и трепет за НАТО: Најголемиот воен брод во светот, Петар Велики, нуклеарен погон, најбрз, вооружен со сите можни ракети и системи за уништување на авиони, бродови, подморници, земјени таргети...

Повеќе

ЧЕСТИТКИ ОД ДИМИТРОВ ДО РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА КОЈА ДЕНЕСКА СЛАВИ ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО!

Nikola Dimitrov Warm congratulations on the Liberation Day of Bulgaria to our neighbors, wishing you prosperity and success, ...

Повеќе

ИМАМЕ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ: ПОЛА МИНИСТРИ ЗА НАДВОРЕШНИ ОД ЕУ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ ДА НИ ДАДАТ ПОДДРШКА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ!!!

Министрите за надворешни работи на Република Полска, Јацек Чапутович, Република Летонија, Едгарс Ринкевич, на Република Литванија, Лин...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ПИСКОТНИЦИ И ВРЕСКАЊА СЕ СЛУШАЛЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА - Жбогар: Ѕвездите се местат за старт на преговорите за членство во ЕУ

– Северна Македонија ја заврши својата задача и сега на ред се земјите членки, но мислам дека ѕвездите се местат и се надеваме конечно да види...

Повеќе

Касами од САД: Со СДСМ ќе освоиме 61 пратеник, ДУИ конечно во опозиција и ќе донесеме порелаксирана иднина

Претседателот на Движењето БЕСА, Билал Касами, за време на неговата посета на САД, даде интервју за Гласот на Америка во кое зборуваше околу предизб...

Повеќе

Заев се премисли откако се консултирал со правниот тим во влада: Промената на имињата на училиштата во Чаир е законска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вчера рече дека е незаконска промената на училиштата во Чаир, денеска се премисли и смета дека такво нешто е во ред. &b...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВА ЕПИЗОДА ОД ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА КЛАНИЦАТА НА 27-МИ АПРИЛ: Оливер Спасовски кога било најгусто на оние околу него им велел - дечки овде ќе си умреме!

Повеќе

Е ОВА Е 4-ТИ ИЛИНДЕН НАРОДЕ, ЗА ОВА СЕ БОРЕА И СОНУВАА И КОМИТИТЕ И ПАРТИЗАНИТЕ: Нашите припадници на Армијата во Авганистан со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и со американскиот секретар за одбрана Марк Еспер

Нашите припадници на Армијата во Авганистан со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и со американскиот секретар за одбрана Марк Еспер. Е О...

Повеќе

ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧИ ПОЛИТИЧКO ЧУДО: ЏО БАЈДЕН СЕ ВРАТИ ОД МРТВИТЕ И СЕГА ВОДИ ВО ТРКАТА ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ КАЈ ДЕМОКРАТИТЕ!

Џо Бајден губеше и тоа многу зад екстремниот левичар Берни Сандерс. Но пред СУПЕР ВТОРНИК во кој требаше да се гласа во речиси пола од сојузните држ...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Работиме домаќински и одговорно, го вративме долгот од 2 милиона евра и сега имаме 2,5 милиона евра во плус на сметка во Гази Баба

- Наследив долг од 2 милиона евра, со помош на владата го вративме и сега на сметка во плус имаме 2,5 милиона евра кои ќе ги инвестираме во капиталн...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ: Забегаа со лажењето, ВМРО ДПМНЕ не обвинува дека сме ја испразниле хидроцентралата Калиманци преку пуштање на струја, значи јас и Анѓушев сме ја испразниле, а тоа е хидроцентрала на ЕВН?!?!

Граѓаните знаат се, прочитани се лагите на ВМРО-ДПМНЕ, но ќе се бориме против лажните вести Морам да констатираме како човек којшто заради функц...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: КАКО ЌЕ СЕ БОРИТЕ ПРОТИВ МАШИНАТА ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, СЕКОЈ ДЕН ВЕ БОМБАРДИРААТ СО ПО 10-ТИНА ГОЛЕМИ ЛАГИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН ПРЕС НА ЗАЕВ: Влеговме во НАТО, на ред е ЕУ, отвораме пазар од 4 милијарди евра за нашите компании и фондови од 2 милијарди евра за нашата земја

Повеќе