Одберете локација на пристап

Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе

(ВИДЕО) КАКВИ КОМЕДИЈАНТИ, КАКВИ ЕПСКИ КЛОВНОВИ: КУРТОНИТЕ ЦЕЛ СААТ НА ТВ СЕ СЕКИРААТ ЗА СДСМ, ИАКО СДСМ СЕ 3 ГОДИНИ НА ВЛАСТ И ЌЕ БИДАТ УШТЕ 4!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ГО ИЗГУБИЈА И НАЈСИЛНОТО ДИПЛОМАТСКО ОРУЖЈЕ КОЕ ГО ИМАА ВО РАЦЕТЕ ОВИЕ МЕСЕЦИ - Тимоние: Извештајот на ЕК и методологијата се охрабрувачки за почеток на преговорите со ЕУ

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, денеска го прими амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Кристијан Тимоние. Амба...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРДОСТА НА РУСИЈА - 20 години страв и трепет за НАТО: Најголемиот воен брод во светот, Петар Велики, нуклеарен погон, најбрз, вооружен со сите можни ракети и системи за уништување на авиони, бродови, подморници, земјени таргети...

Повеќе

ЧЕСТИТКИ ОД ДИМИТРОВ ДО РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА КОЈА ДЕНЕСКА СЛАВИ ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО!

Nikola Dimitrov Warm congratulations on the Liberation Day of Bulgaria to our neighbors, wishing you prosperity and success, ...

Повеќе

ИМАМЕ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ: ПОЛА МИНИСТРИ ЗА НАДВОРЕШНИ ОД ЕУ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ ДА НИ ДАДАТ ПОДДРШКА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ!!!

Министрите за надворешни работи на Република Полска, Јацек Чапутович, Република Летонија, Едгарс Ринкевич, на Република Литванија, Лин...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ПИСКОТНИЦИ И ВРЕСКАЊА СЕ СЛУШАЛЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА - Жбогар: Ѕвездите се местат за старт на преговорите за членство во ЕУ

– Северна Македонија ја заврши својата задача и сега на ред се земјите членки, но мислам дека ѕвездите се местат и се надеваме конечно да види...

Повеќе

Касами од САД: Со СДСМ ќе освоиме 61 пратеник, ДУИ конечно во опозиција и ќе донесеме порелаксирана иднина

Претседателот на Движењето БЕСА, Билал Касами, за време на неговата посета на САД, даде интервју за Гласот на Америка во кое зборуваше околу предизб...

Повеќе

Заев се премисли откако се консултирал со правниот тим во влада: Промената на имињата на училиштата во Чаир е законска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вчера рече дека е незаконска промената на училиштата во Чаир, денеска се премисли и смета дека такво нешто е во ред. &b...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВА ЕПИЗОДА ОД ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА КЛАНИЦАТА НА 27-МИ АПРИЛ: Оливер Спасовски кога било најгусто на оние околу него им велел - дечки овде ќе си умреме!

Повеќе

Е ОВА Е 4-ТИ ИЛИНДЕН НАРОДЕ, ЗА ОВА СЕ БОРЕА И СОНУВАА И КОМИТИТЕ И ПАРТИЗАНИТЕ: Нашите припадници на Армијата во Авганистан со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и со американскиот секретар за одбрана Марк Еспер

Нашите припадници на Армијата во Авганистан со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и со американскиот секретар за одбрана Марк Еспер. Е О...

Повеќе

ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧИ ПОЛИТИЧКO ЧУДО: ЏО БАЈДЕН СЕ ВРАТИ ОД МРТВИТЕ И СЕГА ВОДИ ВО ТРКАТА ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ КАЈ ДЕМОКРАТИТЕ!

Џо Бајден губеше и тоа многу зад екстремниот левичар Берни Сандерс. Но пред СУПЕР ВТОРНИК во кој требаше да се гласа во речиси пола од сојузните држ...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Работиме домаќински и одговорно, го вративме долгот од 2 милиона евра и сега имаме 2,5 милиона евра во плус на сметка во Гази Баба

- Наследив долг од 2 милиона евра, со помош на владата го вративме и сега на сметка во плус имаме 2,5 милиона евра кои ќе ги инвестираме во капиталн...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ: Забегаа со лажењето, ВМРО ДПМНЕ не обвинува дека сме ја испразниле хидроцентралата Калиманци преку пуштање на струја, значи јас и Анѓушев сме ја испразниле, а тоа е хидроцентрала на ЕВН?!?!

Граѓаните знаат се, прочитани се лагите на ВМРО-ДПМНЕ, но ќе се бориме против лажните вести Морам да констатираме како човек којшто заради функц...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: КАКО ЌЕ СЕ БОРИТЕ ПРОТИВ МАШИНАТА ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, СЕКОЈ ДЕН ВЕ БОМБАРДИРААТ СО ПО 10-ТИНА ГОЛЕМИ ЛАГИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН ПРЕС НА ЗАЕВ: Влеговме во НАТО, на ред е ЕУ, отвораме пазар од 4 милијарди евра за нашите компании и фондови од 2 милијарди евра за нашата земја

Повеќе