Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

СИМТОМИ ЗА КОРОНА ВИРУС: СУВА КАШЛИЦА, ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА И ОТЕЖНАТО ДИШЕЊЕ

Македонија вчера донесе одлука да ги затвори сите образовни институции вклучително, училиштата, градинките и факултетите поради ново настана...

Повеќе

И Зоолошката градина во Скопје ќе биде затворена за посетители

Откако вчера министерот за здравство, Венко Филипче соопшти за изолација на сите јавни и културни институции, денеска од Зоолошката градина ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ПРИВРЕМЕНО ГО УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, УЧЕНИЦИТЕ И СТУДЕНТИТЕ

Пензионерите покрај во автобусите нема да можат да се возат бесплатно и на жичницата на Водно.(Фото: К.Попов) Од утре се укинува бесплатнио...

Повеќе

ГДУ ги поднесе листите за кандидати за пратеници, ова е прво учество на партијата на парламентарни избори

Соопштение до медиумите: Почитувани, Републичкиот изборен штаб на ГДУ, денеска до Државната изборна комисија (ДИК) ги поднесе листите на канд...

Повеќе

ОВОЈ ПОЧНА ДА СЕ ЗАФРКАВА СО ЈАВНОСТА - БИШЕВАЦ: СО АМНЕСТИРАНИОТ ДУРЛОВСКИ, СО КРИМОСОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ И СО ГРУЕВАТА СЛУГА МИЦКО ЌЕ ПРАВИМЕ ЕВРОПСКА ДРЖАВА!

Сафет Бишевац, пратеникот на листата на СДСМ избран ви 2011 година сега се најде на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ. За 24 инфо вели дека нико...

Повеќе

ЛЕЛЕ АЦКО, ТИ ЛИ СИ БЕ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Д-Р ДАНИЛОВСКИ НА КАНАЛ 5: СЕ МОЛАТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВОЗДРЖАТ ОД ЖЕНЕЊЕ И УМИРАЊЕ СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНОВИ ЗАТОА ШТО И НА СВАДБИ И ПОГРЕБИ СЕ ШИРАТ ВИРУСИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕГА ЌЕ ГИ БАРА НИВНИТЕ ГЛАСОВИ - Бишевац, за вмровските гласачи: Тие не вклучуваат мозок

На листата за пратеници во Изборната единица 1, ВМРО-ДПМНЕ го кандидира поранешниот новинар на А1 телевизија, Сафет Бишевац. Бишевац, 2011г беше из...

Повеќе

БОМБА НА ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Бишевац во текот на летото беше во мојот кабинет и побара да биде кандидат на листата на СДСМ!

За прв пат СДСМ воведе многу повисоки стандарди во политичкото однесување, развојот на кадри, селекцијата и отвореноста на партијата. Воведовме сос...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДНО Е СИГУРНО, ЌЕ БИДЕ ЗАБАВНО, ЌЕ ИМА ГАФОВИ НА ПРЕТЕК ОД ГАФКОВА!

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМИОТ ВМРОВСКИ ТРОЛ НА ТВИТЕР, ЧИЗ: Зошто да не ширам лажни вести кога ми се може, никој нема да ме казни??!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МОСКВА ПОГЛЕДНАТА ОД АВИОН: БЕСКРАЈНИ БЕСКРАЈНИ ПОЛИЊА СО БЕЗБРОЈ ОГРОМНИ СТАМБЕНИ ЗГРАДИ

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГОЛЕМИОТ БРАТ НА ТИТАНИК ЌЕ СТАНЕ ХОТЕЛ ВО ЊУЈОРК

Компанијата АИР Н АНД Б која е лидер во хотелската индустрија иако не поседува свои хотели, планира да го претвори овој стар легендарен брод во хоте...

Повеќе

ЈОЦИ ДО ВМРО ДПМНЕ: Ве чека потоп, дечки. По трет пат. И готово. Се распаѓате потоа!

Носителите на вмројна по единици. Очекувано.Ги имате сите на сликиве со GruYo. Особено, во први редови на протестот за слобода на насилниците од 27 ...

Повеќе

ЕВЕ ГИ ЛИСТИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: УБИЈЦИ НА АЛБАНСКИ ЦИВИЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ОД СЈО, АМНЕСТИРАНИ ЗА КРВАВИОТ 27-МИ АПРИЛ, РУШИТЕЛИ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ФАЛАТ УШТЕ ТЕРОРИСТИ ОД ИСИС!!!

Во изборната единица број 1, Централниот комитет ја утврди следнава листа на кандидати за пратеници: Проф. д-р Гордана Сиљаноска Давкова од Цента...

Повеќе