Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

ИЗВЕСТУВАЊЕ НА НАРОДНА БАНКА ДО ЈАВНОСТА: НОРМАЛНО ЌЕ РАБОТАТ СИТЕ БАНКИ, ШТЕДИЛНИЦИ, МЕНУВАЧНИЦИ И ФИНАНСИСКИ ДРУШТВА ЗА БРЗ ПРОТОК НА ПАРИ

Известување во врска со работата на банките, штедилниците, менувачниците и правните субјекти коишто даваат услуга брз трансфер на пари Народната ба...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: СИТЕ 13 ПАЦИЕНТИ СЕ ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА ОСВЕН ЕДНАТА ПАЦИЕНТКА КОЈА Е НА АПАРАТИ ЗА ДИШЕЊЕ СО МАЛО ПОДОБРУВАЊЕ НА СОСТОЈБАТА НО УШТЕ Е ВО КРИТИЧНА ФАЗА, ИМАМЕ 7 НОВИ ПОТЕНЦИЈАЛНИ ЗАРАЗЕНИ ОД ТЕТОВО, КИЧЕВО, КУМАНОВО, ДЕБАР И ОХРИД

Повеќе

ЧИФЛИГАНЕЦ ЗА МАСОВНОТО КУПУВАЊЕ АКЦИИ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ПО НАЈВИСОКИ ПАЗАРНИ ЦЕНИ: ВЕРУВАМ ВО МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА И ВЕРУВАМ ВО МЕНАЏЕРСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ НА ХАРИ КОСТОВ И НЕГОВИОТ ТИМ ВРАБОТЕНИ

Адора инженеринг деновиве ја зголеми сопственичката структура во една од најреномираните банки во земјава- Комерцијална банка АД Скопје. Правното ли...

Повеќе

КАМ МАРКЕТИ СО АПЕЛ ДО КУПУВАЧИТЕ: Ве молиме не купувајте претерано го нарушувате процесот на полнење на маркетите, го скратуваме работното време на маркетите, нема да ги покачиме цените, ќе дадеме 20% бинус на вработените, кубуриме со персонал ако барате работа пријавете се на огласите!

Повеќе

МИЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР „МАЈКА ТЕРЕЗА“

Во текот на денешниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ започнаа голема акција за миење и дезинфекција на улиците во внатрешноста н...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА ВО СЗО СО МОЌНО ОБРАЌАЊЕ ДО СВЕТОТ: НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА НА ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО СВЕТОТ Е ШТО СЕ ДВОУМАТ И ЧЕКААТ КАКОВ ПОТЕГ ДА ПОВЛЕЧАТ ОД СТРАВ ДА НЕ ЗГРЕШАТ, А ТОА ВИРУСОТ ГО ОБОЖАВА, ТОА МУ Е НАЈГОЛЕМ ПРИЈАТЕЛ НА ВИРИСОТ, ДОДЕКА НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ МУ Е БРЗАТА И МАСОВНА АКЦИЈА ПА МАКАР И НЕПОТРЕБНА!!!

Линк до видеото, овде.Целиот прес на раководството на СЗО:

Повеќе

НАРОДЕ, БИДИ КО КЛИМЕ ОД ОХРИД!

Повеќе

БРАВО: Болницата „Аџибадем Систина“ ги стави своите капацитети на располагање на државата ако ситуацијата со Корона ескалира!

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се обрати до граѓаните со следното соопштение: Почитувани, Во ситуација на алертна состојб...

Повеќе

ВИДЕО НА ДЕНОТ: СРПСКИОТ ПЕЈАЧ МИТАР МИРИЌ ПЕРЕ РАЦЕ СО САПУН И ПЕЕ НЕ МОЖЕ НАМ НИКО НИШТА, ЈАЧИ СМО ОД СУДБИНЕ!

Линк до урнебесното видео, овде.

Повеќе

Во склоп на општина Центар Жупа се следниве села: Бајрамовци, Баланци, Брештани, Броштица, Власиќи, Голем Папрадник, Горно Мелничани, Горенци, Долгаш, Долно Мелничани, Евла, Елевци, Житинени, Кочишта, Коџаџик, Мал Папрадник, Новак, Осолница, Оџовци, Пареши, Праленик, Центар Жупа и Црно Боци

Според пописот на население од 2002 година, општината има вкупно население од 6.519 жители со густина на население од 60,81 жители на километар квад...

Повеќе

Комерцијална банка и натаму ќе одржува највисоко ниво на хигиена и на дезинфекција во своите простории и на банкоматите, но сепак апелираме клиентите да бидат внимателни и да негуваат највисоко ниво на лична хигиена

Известување за клиентите во врска со Ковид-19 Почитувани клиенти, Ве информираме дека, согласно препораките и одлуките на Владата на Република Сев...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРЕПОРАКИТЕ И ОДЛУКИТЕ НА ИНСТИТУЦИИТЕ

Демократскиот сојуз ги повикува граѓаните и компаниите да ги почитуваат и имплементираат препораките и одлуките на Владата и другите надлежни инстит...

Повеќе

КОЛУМНА НА ДЕНОТ: Опасноста од ширење на вирусот Витанов

Секако дека има многу начини за спас од Корона вирусот, но ниту еден спас не е откриен во ниту една лабораторија во светот- спас...

Повеќе

ТТК Банка до жителите на Дебар и Центар Жупа: Без провизија можете да подигате готовина и од банкомати на други банки

Од ТТК Банка ги информираат клиентите од Дебар и Центар Жупа дека готовина ќе можат да подигнуваат и од банкомати на други банки во Дебар, без прови...

Повеќе

Јавниот обвинител донесе упатство за постапување на ОЈО во Дебар, Кичево и Гостивар за време на кризната состојба

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, врз основа на член 20 и 25 од Законот за јавното обвинителство на 13.03.2020 година донесе ЗАДОЛЖИТЕЛНО УПАТСТВО ...

Повеќе