Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ПОЧНА РУШЕЊЕТО НА СКОПЈЕ 2014-ТА: ПРВА ЌЕ ГО ЈАДЕ СТАПОТ ГАЛИЈАТА КАЈ МЕПСО!

Градоначалникот Петре Шилегов на денешната прес конференција ја извести јавноста дека една од трите галии во Вардар ќе биде отстранета од Вардар, ...

Повеќе

НЕШТО ДОБРО ОД КОРОНА ВИРУСОТ - ПАТОСИРА ЦЕНАТА НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Цената на бензините се намалува за два, на дизелот за 1,5 денар

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за два денара, а на дизелот и екстра лесното за 1,5 денар, одлучи Регулаторната ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖАРКО ЈОРДАНОВСКИ: Бегалските кризи и етничките конфликти се ветар во грб за десничарските партии, затоа што во тие моменти сите луѓе стануваа повеќе десничари!

Повеќе

(ВИДЕО) ПАТОТ ДО УСПЕХОТ - ГОРАН ПАНДЕВ: Најтешко ми беше кога во Лацио се обидоа да ми ја уништат кариерата и ме оставија 5 месеци на клупа!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРАН ПАНДЕВ СО ГОЛ ПОМОГНА ЏЕНОВА ДА ГО ПОРАЗИ МИЛАН СО 2 СПРЕМА 1

Македонскиот фудбалски ас Горан Пандев и неговата Џенова вчера направија вистинско изненадување победувајќи го гигантот Милан на гостински терен со ...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ УПАТИ ЖЕСТОКА ЗАКАНА ДО СИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И ЛЕКАРИ: СИТЕ ОНИЕ КОИ НЕМА ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ ПРЕПОРАКИ ЌЕ ДОБИЈАТ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ШТО ВКЛУЧУВА И ОТКАЗ ОД РАБОТА!

- Максимално сум разочаран од однесувањето на колешката, директорка на клиниката за кожни болести која го загрозила здравјето на своите пациенти и к...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОТВРДИ ПРИ ШТО ИЗРАЗИ ЛУТИНА: ИМАМЕ НОВ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ВИРУС, СЕ РАБОТИ ЗА ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ КОЈА НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛА ПРЕПОРАКИТЕ

- Разочаран сум и бесен што наша колешка не ги почитувала препораките за себе изолација после патување во ризични региони, па директорката на клиник...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРИЛА АКЦИЈА НА ФАНОВИТЕ НА ЏУЛИЈАН АСАНЖ ВО ЛОНДОН

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: КОЈ ГО НАМЕСТИ МИЛОШОСКИ?!?!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Што има ново во објавените нелегално снимени разговори на г. Антонио Милошоски со...

Повеќе

СОЛЗА ГРЧЕВА ОТВОРА ШТАБОВИ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА СО ЛОГОТО НА МОБИМАК И ВЕТУВА ДЕКА ЌЕ ГО ВРАТИ ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Штаб на Глас за Македонија во Прилеп. Штаб на Глас за Македонија во Штип. Средба во Белград со забеганиот професор Игор Јанев кој предлага сам...

Повеќе

(ВИДЕО) Комичарот Џон Оливер на тема КОРОНА ВИРУС

Повеќе

БОЈКОТИРАМ НЕ УСПЕА ДА СТАНЕ ПАРТИЈА, НЕЗАВИСНИТЕ НЕ СОБРАА ПОТПИСИ: СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ГИ СООПШТИ ЛИСТИТЕ, ВМРО ДПМНЕ УТРЕ!

Партиите најдоцна за три дена треба да ги комплетираат и достават до Државната изборна комисија (ДИК) листите со кандидати за пратеници и носителите...

Повеќе

Град Скопје продолжува со доделување на субвенции за чистење на оџаци

Градот Скопје и во 2020 година продолжува со доделување субвенции за чистење на оџаците, со цел намалување на загадувањето на амбиентниот ...

Повеќе

Филипче: Посебно признание за медицинската сестра Маја која се грижи за пациентите со коронавирус

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче: Денеска посебно признание и оддаваме на медицинската сестра Маја која е дежурна во изолац...

Повеќе

СДСМ ОТКРИВА ДЕКА ШПИЦЕН КАНДИДАТ БИЛО САМО ФИНТА НА МИЦКО ДА ИЗБЕГА ОД ДУЕЛ СО ЗАЕВ: Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега!

Свесен за поразот, Мицкоски бега од соочување со претседателот Заев во Изборната единица 4, но поразот не му бега Извршителот Христијан Мицкоски ...

Повеќе