Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Носитлката
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Носителот н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј

(ВИДЕО) ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕМА НОВИ СЛУЧАИ СО КОРОНА, ПАЦИЕНТКАТА КОЈА Е ЗАБОЛЕНА ПОЛЕКА ПОЧНУВА ДА СЕ ОПОРАВУВА

Повеќе

ТУРЦИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ЗА БЕГАЛЦИТЕ ОД СИРИЈА, СЕ ОЧЕКУВА МАСОВЕН БРАН БЕГАЛЦИ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Повеќе

БИТОЛЧАНИ ЗА НИЈАНСА ПОСПРЕМНИ ОД КУМАНОВЧАНИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ВИРУСОТ

Повеќе

НАЈГОЛЕМИТЕ ЃУБРИЊА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ПРОФЕСОРИ НА УКИМ - ЦУЦУЛОВСКИ: ВРЕМЕ Е НА ВОЈНА СО АЛБАНЦИТЕ, ПРЕТЕРАА СО БАРАЊАТА И ОМАЛОВАЖУВАЊАТА КОН НАС МАКЕДОНЦИТЕ!

- Веќе дали ќе има војна не зависи од нас Македонците туку од новите шовинистички барања на Албанците, ние Македонците сме како маче довддено во ќош...

Повеќе

ОВИЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ ЛОШИ ПОЛИТИЧАРИ, НО ОДЛИЧНИ ПЕРФИДНИ ГЛУМЦИ СЕ ЗА ГЛУМЕЊЕ ЛУДИЛО - Јаулевски: Дали СДСМ поради коронавирусот сака да ги одложи изборите?

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА БРАТСКА ТУРЦИЈА: Во Сирија убиени 33 турски војници, месецов вкупно 50 војници од страна на сириски и руски авиони

Турција бомбардираше позиции на режимот на Башар ал Асад како одговор на загинувањето на 33 турски војници во северозападниот дел на сириската прови...

Повеќе

СЕКОЈ СЕ БОРИ СО СВОИТЕ ПРОБЛЕМИ ВО ЖИВОТОТ

Повеќе

(ВИДЕО) СРБИТЕ СЕ УНИКАТ НАРОД, ТРЕБА ДА СЕ ЗАШТИТАТ СО УНЕСКО: ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА СРПСКАТА ВЛАДА ЗА КОРОНА ВИРУС

Линк до урнебесната прес конференција на српската влада на тема Корона Вирус.

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНУВААТ ИЗБОРИ ТОА Е ИДЕАЛНО ВРЕМЕ ЕФТОВ ДА НАПРАВИ ПО 100-ТИ ПАТ ЕМИСИЈА ВО КОЈА ЌЕ НЕ УБЕДУВА ДЕКА Е ПАМЕТНО ДА СЕ ИСКОЉАМЕ СО АЛБАНЦИТЕ!

Повеќе

СДСМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО ПАТРИОТИЗАМ: 700 милиони евра за модернизација на армијата во следните 10 години!!!

Власта предвидува дека во период од 2019 година до 2028 година ќе треба да се потрошат 700 милиони евра за модерниза...

Повеќе

МУХИ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРНА БОМБА НА ТЕЛМА: Освен Димовски и Милошоски што ги малтретираа 8-те независни, и Ејуп Алими од ДУИ им вршеше огромен притисок да не гласаат за законот за ЈО!

- Талат Џафери заедно со координаторот на ДУИ, Ејуп Алими работеа жестоко законот за ЈО да не помине, па Талат не ја закажуваше седницата а Алими им...

Повеќе

ОСТАЈ КОРОНА, ПОЛИТИЧКА ЦРНА ЧУМА ИДЕ ЗА ВМРОВЦИТЕ - Вархеји: Преговорите со Северна Македонија и Албанија можат да се отворат за неколку недели

Европската Унија може да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија за неколку седмици, бидејќи двете држави направија напредок во нивн...

Повеќе

ЕДИНСТВЕНО ДОБРО ШТО ВМРО ДПМНЕ ГО НАПРАВИЛО ВО ЗЕМЈАВА, ПОКРАЈ БУНАРЏИК: Клиничката болница Жан Митрев одбележува 20 години постоење

Повеќе

(ВИДЕО) Зеќири на Телма: Коалицијата на СДСМ со БЕСА е историски момент, покажуваме нови вредности во политиката

„Не само јас, туку и сите во партијата (СДСМ) и граѓаните се горди што дојдовме до овој момент да коалицираме пред избори. До 2016-та можеше с...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ, БАЛАДА НА ГОДИНАТА!

Повеќе