Одберете локација на пристап

Претседателот Стево Пендаровски, во телефонски разговор му се заблагодари на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган за помошта во медицинска опрема, скафандери, маски и тестови, додавајќи дека сојузништвото и солидарноста меѓу државите
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска упати порака дека најбогатите во државата се оние кои најмногу треба да го понесат товарот од економската криза при справувањето со Ковид 19, во усло
Нема ништо полошо од тоа некој да ве направи бездоминк преку ноќ, да ве исфрли на улица. Особено тоа е тешко ако ви се случи во време на епидемија со Корона! Уште пострашно е кога тоа ќе го направи државата, таа што би требало да се грижи за вас! А
Студентите кои имаат потреба да ги посетат студентските домови за да подигнат оставени лични работи ќе може да го направат тоа во следните четири дена почнувајќи од денеска, во одредени периоди од деновите согласно со вонредниот полициски час
НАТО преку својот механизам за помош на некој начин има улога на координативен центар меѓу барањата и потребите на земјите членки во справувањето со Ковид-19 и тие што можат да овозможат помош, преку мехнизмот овозможуваат, порача шефот на дипломат
Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот. Тоа претставува 28 отсто од неговото цело богатство, а тој се уште не кажа како парите ќе бидат распределени.
Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес конференција порача дека вчерашните укажувања на угостителите не се точни, посочувајќи дека ова не е време за уцени. „Владата имаше целосно разбирање за туризмот, транспортот. Све
Роналдо и Меси можат во кој било фудбалски клуб да продадат 5 милиони дресови, а доктор не може да продаде 5 милиони бели мантили, рече поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во неговото онлајн-гостување во утринскате емисија „Ја
Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните инсти
Во Дебар денеска е шести ден како нема новодијагностицирани со Ковид-19, според податоците на Министерството за здравство. Тоа значи дека бројката на заразени во оваа општина е 49, од нив двајца, кои беа и првозаразени, се од соседната општина Цен
Одјавите во Агенцијата за вработување не значат престаноци на работниот однос кај лицата, рече директорката Билјана Јовановска во Топ тема. Во врска со гужвите пред институцијата, таа појасни нема драстични промени во пријавите и одјавите што ги пр
Владата денеска ја започна серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, на која министерот за економија Крешник Бектеши, министерот за информатичко општество и јавна администрација, Дамјан Манчевски и дополнителната заменичка-министе
Христијан Мицкоски очаен за внимание денеска уште еднаш покажа дека не разбира економија и финансии, или пак свесно манипулира со бројките што е далеку поопасно. Последните податоци за реализација на буџетот упатуваат на реално планирање на пр
Четиримесечно бебе од Кочани е најмладиот пациент со коронавирус , кажа министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција во Владата. Бебето со мајката се позитивни на КОВИД-19 и се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопј
Се известуваат граѓаните на Прилеп,дека денеска после започнувањето на полицискиот час, ќе се врши темелна дезинфекција на сите главни и споредни улици во градот. Од тие причини, граѓаните треба да ги отстранат своите возила од јавните површини

ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПАЃА ПО СИТЕ ШЕФОВИ - Камиловски: Ќе формираме десничарска партија бидејќи ВМРО-ДПМНЕ повеќе не е десница

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Димовски: Доколку се смени власта и се промени претседателот на Кривичен, судските процеси ќе пропаднат

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Владата издвојува 1.1 милијарда денари за вработување на младите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Милиони евра ќе се слеат кај граѓаните, доаѓаат првите пари од повратот на ДДВ: Ќе биде исплатена “плата плус” за семејствата што скенираат фискални

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО ОВА Е ЕВРОПСКА ВЛАДА: Од денеска трошењата на државата на увид на јавноста, презентирана нова веб платформа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Ресен: ВМРО ДПМНЕ трошеше на споменици, ние за 2.5 години изградивме 500 километри патишта

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

Голот на Радовиќ за триумфот на Еурофарм е прогласен за најубав во 8. коло од ЛШ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

Отворена е првата неформална групна пракса по семејна медицина во поликлиниката „Букурешт“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Светската здравствена организација ги оцени интегрираните услуги за домашна нега на Министерството за здравство како одлична мерка за поттикнување на унапредувањето на здравствените услуги кај граѓаните

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Зорица Заева се дружеше со штитениците на Заводот за рехабилитација во Банско

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛОТ ЕКСПЛОДИРА НА КАНАЛ 5: Вие сте лажен десничар, само го манипулирате народот да заглавува во затвори, зошто самиот лично не отидовте да го тепате Заев!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ: НИ ТРЕБА УШТЕ ЕДЕН АВТОПАТ И ЌЕ БИДЕМЕ ТАМАН, МИСЛАМ НА АВТОПАТ ОД ВЕЛЕС ПРЕКУ БИТОЛА И ПРИЛЕП ДО РЕСЕН И ОХРИД!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАХАА, НОВИНАРКАТА НА СИТЕЛ МУ ГО ПОСТАВИ НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НАЈГЛУПОТО ПРАШАЊЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОЛИТИКАТА И МЕДИУМИТЕ ОД АНТИКА ПА ДО ДЕНЕС!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ: Препораката на ДКСК за Анѓушев е беспредметна, Анѓушев беше изземен од одлучувањето за царината за акумулатори од Послка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ повторно фатени во лага: Никогаш нема да има кампови за мигранти освен во нивните лажни вести

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за миг...

Повеќе