Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

(ВИДЕО) ГОРДОСТА НА РУСИЈА - 20 години страв и трепет за НАТО: Најголемиот воен брод во светот, Петар Велики, нуклеарен погон, најбрз, вооружен со сите можни ракети и системи за уништување на авиони, бродови, подморници, земјени таргети...

Повеќе

ЧЕСТИТКИ ОД ДИМИТРОВ ДО РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА КОЈА ДЕНЕСКА СЛАВИ ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО!

Nikola Dimitrov Warm congratulations on the Liberation Day of Bulgaria to our neighbors, wishing you prosperity and success, ...

Повеќе

ИМАМЕ МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ: ПОЛА МИНИСТРИ ЗА НАДВОРЕШНИ ОД ЕУ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ ДА НИ ДАДАТ ПОДДРШКА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ!!!

Министрите за надворешни работи на Република Полска, Јацек Чапутович, Република Летонија, Едгарс Ринкевич, на Република Литванија, Лин...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ПИСКОТНИЦИ И ВРЕСКАЊА СЕ СЛУШАЛЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА - Жбогар: Ѕвездите се местат за старт на преговорите за членство во ЕУ

– Северна Македонија ја заврши својата задача и сега на ред се земјите членки, но мислам дека ѕвездите се местат и се надеваме конечно да види...

Повеќе

Касами од САД: Со СДСМ ќе освоиме 61 пратеник, ДУИ конечно во опозиција и ќе донесеме порелаксирана иднина

Претседателот на Движењето БЕСА, Билал Касами, за време на неговата посета на САД, даде интервју за Гласот на Америка во кое зборуваше околу предизб...

Повеќе

Заев се премисли откако се консултирал со правниот тим во влада: Промената на имињата на училиштата во Чаир е законска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вчера рече дека е незаконска промената на училиштата во Чаир, денеска се премисли и смета дека такво нешто е во ред. &b...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВА ЕПИЗОДА ОД ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА КЛАНИЦАТА НА 27-МИ АПРИЛ: Оливер Спасовски кога било најгусто на оние околу него им велел - дечки овде ќе си умреме!

Повеќе

Е ОВА Е 4-ТИ ИЛИНДЕН НАРОДЕ, ЗА ОВА СЕ БОРЕА И СОНУВАА И КОМИТИТЕ И ПАРТИЗАНИТЕ: Нашите припадници на Армијата во Авганистан со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и со американскиот секретар за одбрана Марк Еспер

Нашите припадници на Армијата во Авганистан со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и со американскиот секретар за одбрана Марк Еспер. Е О...

Повеќе

ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧИ ПОЛИТИЧКO ЧУДО: ЏО БАЈДЕН СЕ ВРАТИ ОД МРТВИТЕ И СЕГА ВОДИ ВО ТРКАТА ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ КАЈ ДЕМОКРАТИТЕ!

Џо Бајден губеше и тоа многу зад екстремниот левичар Берни Сандерс. Но пред СУПЕР ВТОРНИК во кој требаше да се гласа во речиси пола од сојузните држ...

Повеќе

БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Работиме домаќински и одговорно, го вративме долгот од 2 милиона евра и сега имаме 2,5 милиона евра во плус на сметка во Гази Баба

- Наследив долг од 2 милиона евра, со помош на владата го вративме и сега на сметка во плус имаме 2,5 милиона евра кои ќе ги инвестираме во капиталн...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ: Забегаа со лажењето, ВМРО ДПМНЕ не обвинува дека сме ја испразниле хидроцентралата Калиманци преку пуштање на струја, значи јас и Анѓушев сме ја испразниле, а тоа е хидроцентрала на ЕВН?!?!

Граѓаните знаат се, прочитани се лагите на ВМРО-ДПМНЕ, но ќе се бориме против лажните вести Морам да констатираме како човек којшто заради функц...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: КАКО ЌЕ СЕ БОРИТЕ ПРОТИВ МАШИНАТА ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ НА ВМРО ДПМНЕ, СЕКОЈ ДЕН ВЕ БОМБАРДИРААТ СО ПО 10-ТИНА ГОЛЕМИ ЛАГИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН ПРЕС НА ЗАЕВ: Влеговме во НАТО, на ред е ЕУ, отвораме пазар од 4 милијарди евра за нашите компании и фондови од 2 милијарди евра за нашата земја

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРА НУКЛЕАРКА: Очекуваме победа со повеќе од 61 пратеник

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се надева дека заедно со партиите од коалицијата на предвремените парламентарни избори ќе победат со повеќе од 61 п...

Повеќе

ТРИФУН КОСТОВСКИ ЈА ПРОДАДЕ ОСИГУРИТЕЛНАТА КОМПАНИЈА: Австриски „Граве“ доби согласност да купи 75 отсто од акциите на „Еуролинк“

Агенцијата за супервизија на осигурување му дала дозвола на „Граве Осигурување“ да го купи „Еуролинк осигурување“. „У...

Повеќе