Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Трамп ги забрани сите патувања од Европа кон САД

Американскиот претседател Доналд Трамп ги забрани патувањата од Европа во САД во обид да го спречи натамошното ширење на коронавирусот, кој вчера бе...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРИТЕ ПО СРЕДБАТА ВО ВЛАДА: НЕ СТАНА ЗБОР ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, КОРЕКТНА ИНФОРМАТИВНА СРЕДБА БЕЗ МНОГУ ПОЛИТИКА ВО НЕА

Повеќе

ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА СИТЕ ПРАВОСЛАВЦИ, ВАРТОЛОМЕЈ: СО МОЛИТВА НО И СО ДЕЛУВАЊЕ ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ, НАУЧНИЦИТЕ И ЛЕКАРИТЕ ДА ГО ПОБЕДАТ КОРОНА ВИРУСОТ!

Фото: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU Вселенската патријаршија испратисоопштениедо верниците преку кое ги советува да се придржуваат до препораките на Св...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО ВЛАДА ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЛИДЕРИТЕ СЕ РАКУВАЛЕ ИЛИ СЕ ЧУКАЛЕ СО ЛАКТИ

Повеќе

ПОДЗЕМЈЕТО НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕПОРАКИТЕ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДА НЕ СЕ ГРУПИРА: Опожарени три возила во подземни гаражи во Скопје, две деца хоспитализирани

Две деца завршиле на скопските клиники откако вдишиле чад од опожарени возила во подземна гаража, пренесуваат од МВР. „Утринава околу 3:34 ча...

Повеќе

ДОБРО Е ИМАЛО КУРТУЛ: За неколку седмици ќе се тестира вакцината за корона вирус

Вакцината против корона вирусот на којашто работат израелски научници, ќе биде спремна за тестирање за неколку седмици, но нема да биде достапна за ...

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА КИСЕЛА ЈАБУКА ВО ЃОРЧЕ СЕ ЖАЛАТ ЗА УЛИЦА КОЈА ЧЕКА АСФАЛТ 30 ГОДИНИ!

Pocituvan Ivanovski Redovno ve sledam na vasiot portal, mi se dopagja koga kritikuate i falite, no moram kako zagrizen gragjanin koj zivee vo 20v...

Повеќе

ВО ОХРИД НЕ ГО САКААТ ЗАТОА ШТО ДОБРО ГО ЗНААТ ШТО МУСТРА Е

Што мајка бара Охриѓанецот Николоски да трча во Струмица, Гевгелија, Кавадарци, Прилеп, Дојран? И тој ли ќе ја запознава Македонија како што ја запо...

Повеќе

БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: РЕКОНСТРУИРАН МОСТОТ КАЈ УДОВО!

Мостов е вистински убавец, браво што е целосно реконструиран!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КОИ СЕ НОВИТЕ ЛИЦА ВО ВМРО ДПМНЕ, СЕ ПОРАНЕШНИ ЗАГАРИ НА ГРУЈО!

ВМРО-ДПМНЕ со понуда на проверени кадри на Груевски си обезбеди сигурен пораз на 12 април! Линк до видеото овде.

Повеќе

СЕ РЕКОНСТРУИРААТ УЛИЦИ ВО ПРИЛЕП, ВО МЕСНОСТА ГОРНО КОЊАРИ

Повеќе

СЕ РЕКОНСТРУИРА ПАТОТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО, ПРОЕКТ ВРЕДЕН НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ВО УТРИНСКИ БРИФИНГ: Политиканството да го оставиме на страна кога се работи за животот на нашите деца

Повеќе

Затоа што јавното здравје е заедничка одговорност, Diners Club ве советува во врска со Корона Вирусот

Во согласност со препораките на Министерство за здравство и Владата на Република Северна Македонија, Diners Club се приклучи со дополнителни препора...

Повеќе

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА УВЕРУВА: ГРАЃАНИТЕ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ, НАШИТЕ БАНКИ СЕ СИЛНИ И ЌЕ УСПЕАТ ДА СЕ СПРАВАТ СО ШОКОВИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Ангеловска-Бежоска: Банкарскиот систем е отпорен на потенцијалните шокови Билансите на банкарскиот систем упатуваат на здрави фундаменти. Во 2008 г...

Повеќе