Одберете локација на пристап

„Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од Повардарие и Стефани. За 8.000 денари се зголеми субвенцијата за развојните произв
„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

Спасовски за Фокус: Ако формираме ние влада, до крајот на мандатот раст на просечната плата до 30 отсто и инвестиции од милијарда евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ЈА СМИРУВА ЈАВНОСТА: Нема да се зголеми бројот на заразени со отворањето на границите и аеродромите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

БРАВО: ЕСМА, ЖИВКО ПОПОВСКИ, СЛАВКО ЈАНЕВСКИ, БЛАЖЕ КОНЕСКИ, ЃОРЃИ КОЛОЗОВ И БУШТУР ЌЕ ДОБИЈАТ УЛИЦИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Мијалков: Не сум го пријавувал Палевски во полиција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Жито Лукс: За потребите во правниот промет со странство го унифициравме името во Zito Luks AD Skopje

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКОНОМСКИ АНАЛИТИЧАРИ: ПРАВИЛНА ОДЛУКА НА ВЛАДАТА ДА СЕ ОТВОРИ ПАК ЕКОНОМИЈАТА ЗАТОА ШТО НИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ БАНКРОТ И ДРЖАВЕН И НА БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ДЕН НА БАЛКАНСКИТЕ ЕГИПЈАНИ, СПАСОВСКИ ПРИМИ ДЕЛЕГАЦИЈА ИСТАКНАТИ ЛИЧНОСТИ КОИ СЕ ЕГИПЈАНИ

По повод 24 јуни, Денот на Балканските Египќани делегација на истакнати активисти на каузата на движењето на Египќаните во Македонија беше примена о...

Повеќе

Димитров: Целта е дома да имаме европски живот, а не да се иселуваме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Офицерскиот дом во Битола го враќа автентичниот изглед

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГО РАСКИНАА МИЦЕТА ОД ЗАФРКАВАЊЕ НА ТВИТЕР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев: Ако секој ден одиме во маркет и на пазар, можеме и да гласаме

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО: Потпишан меморандум за соработка помеѓу Асоцијација за Е-трговија на Македонија и Македонската Банкарска Асоцијација, со цел развој на е-трговијата во нашата земја

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА БАБОВСКИ: ОТКАКО ДОЈДОВМЕ НА ВЛАСТ, ЗА 3 ГОДИНИ НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ ДАДОВМЕ НАД 400 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ И ПАРИ ОД ИПАРД ПРОГРАМАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ДЕЛНИЦАТА КУМАНОВО - СТРАЦИН: Се рехабилитира комплетната коловозна конструкција долга 16,6 километри, со асфалтирање во два слоја и се изведува санација на 3 моста и 10 плочести пропусти. Се гради заштита на косини со армирано бетонски и габионски ѕидови и се поставува заштитна мрежа заради безбедност. Долж делницата се реновираат и градат 7 паркиралишта и 8 автобуски станици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БАБОВСКИ: СУБВЕНЦИИТЕ СЕ ИСПЛАЌААТ РЕДОВНО, ГИ ПРОДОЛЖИВМЕ РОКОВИТЕ ЗА ИПАРД ПРОГРАМАТА ЗА 40 ДЕНОВИ ПОРАДИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе