Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Филипче: По случајот со директорката, во домашна изолација се 188 лица, клиниката за дерматологија ќе биде затворена, директорката ќе биде разрешена!

– 61 пациент, 11 пациенти кои се лекувале во болницата и уште 13 пациенти – се во домашна излолација по средбите со директорката директо...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКОВСКИ: НА ДЕНОТ КОГА ТРЕБА ДА СЕ ДЕФИНИРААТ ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ТОЈ НЕНАЈАВЕНО ОТИДЕ ВО БУДИМПЕШТА?!?! ЗА СО ГРУЈО ДА ПРЕСЕЧАТ КОЈ ТРЕБА ДА БИДЕ НА ЛИСТИТЕ?!?!

Мицкоски отиде кај менторот Груевски да му ги одобри листите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ Извршителот Мицкоски отиде на нови консултации кај свој...

Повеќе

(ВИДЕО) Професорите Бобек Шуклев, Драги Јанев, Славе Ристевски и Драган Денковски се виновни: Од две до две и пол години затвор за професорите од Економски факултет кои зеле поткуп и барале секс од студенти!

Професорите Бобек Шуклев, Драги Јанев, Славе Ристевски и Драган Денковски се виновни, одлучи судот во случајот „Еразмус“. Пр...

Повеќе

д-р Драгана Д. Чифлиганец, извршната директорка на Адора инженеринг, синоќа ја доби интернационалната награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето и за филантропија, како единствена наградена од Македонија на свеченоста во Белекспо центарот во Белград

Д-р Драгана Д. Чифлиганец синоќа во Белград ја доби престижната интернационална награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ЗАРАЗЕНАТА ДОКТОРКА ПРЕД ДВА ДЕНА ДРЖЕЛА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО СКОПЈЕ ПРИ ШТО Е МОЖНО ДА ЗАРАЗИЛА СТОТИНА ДОКТОРИ ДЕРМАТОЛОЗИ?!?!

Вистинска паника владее во земјава откако порталот А1он открива дека заразената докторка и директорка на клиниката за дерматологија пред два дена од...

Повеќе

ПОЧНА РУШЕЊЕТО НА СКОПЈЕ 2014-ТА: ПРВА ЌЕ ГО ЈАДЕ СТАПОТ ГАЛИЈАТА КАЈ МЕПСО!

Градоначалникот Петре Шилегов на денешната прес конференција ја извести јавноста дека една од трите галии во Вардар ќе биде отстранета од Вардар, ...

Повеќе

НЕШТО ДОБРО ОД КОРОНА ВИРУСОТ - ПАТОСИРА ЦЕНАТА НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Цената на бензините се намалува за два, на дизелот за 1,5 денар

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за два денара, а на дизелот и екстра лесното за 1,5 денар, одлучи Регулаторната ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖАРКО ЈОРДАНОВСКИ: Бегалските кризи и етничките конфликти се ветар во грб за десничарските партии, затоа што во тие моменти сите луѓе стануваа повеќе десничари!

Повеќе

(ВИДЕО) ПАТОТ ДО УСПЕХОТ - ГОРАН ПАНДЕВ: Најтешко ми беше кога во Лацио се обидоа да ми ја уништат кариерата и ме оставија 5 месеци на клупа!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРАН ПАНДЕВ СО ГОЛ ПОМОГНА ЏЕНОВА ДА ГО ПОРАЗИ МИЛАН СО 2 СПРЕМА 1

Македонскиот фудбалски ас Горан Пандев и неговата Џенова вчера направија вистинско изненадување победувајќи го гигантот Милан на гостински терен со ...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ УПАТИ ЖЕСТОКА ЗАКАНА ДО СИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И ЛЕКАРИ: СИТЕ ОНИЕ КОИ НЕМА ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ ПРЕПОРАКИ ЌЕ ДОБИЈАТ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ШТО ВКЛУЧУВА И ОТКАЗ ОД РАБОТА!

- Максимално сум разочаран од однесувањето на колешката, директорка на клиниката за кожни болести која го загрозила здравјето на своите пациенти и к...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОТВРДИ ПРИ ШТО ИЗРАЗИ ЛУТИНА: ИМАМЕ НОВ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ВИРУС, СЕ РАБОТИ ЗА ДИРЕКТОРКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА КОЖНИ БОЛЕСТИ КОЈА НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛА ПРЕПОРАКИТЕ

- Разочаран сум и бесен што наша колешка не ги почитувала препораките за себе изолација после патување во ризични региони, па директорката на клиник...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРИЛА АКЦИЈА НА ФАНОВИТЕ НА ЏУЛИЈАН АСАНЖ ВО ЛОНДОН

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: КОЈ ГО НАМЕСТИ МИЛОШОСКИ?!?!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Што има ново во објавените нелегално снимени разговори на г. Антонио Милошоски со...

Повеќе

СОЛЗА ГРЧЕВА ОТВОРА ШТАБОВИ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА СО ЛОГОТО НА МОБИМАК И ВЕТУВА ДЕКА ЌЕ ГО ВРАТИ ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

Штаб на Глас за Македонија во Прилеп. Штаб на Глас за Македонија во Штип. Средба во Белград со забеганиот професор Игор Јанев кој предлага сам...

Повеќе