Одберете локација на пристап

- Јадевте мекици за петото дете на Милошоски а сега работите да го пратите вашиот колега пратеник, таткото на 5 деца во затвор?! Влатче се занесе и откри ем зошто Антоњо прави толку многу деца ем зошто ВМРО ДПМНЕ до последна капка крв се бореше пр
Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на предната влада има право да изврши само 15 промени во раководните структури на МВР, и тоа само по хоризонтална линија.
Никој веќе не одговара на телефонските повици доколку сакате да закажете да извадите нов пасош. Тоа е првата мерка на МВР за справување со пасошката криза. Заклучивме (н.з. Управувачкиот комитет во МВР) да се стопира пријавувањето за вадење нови
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска присуствуваше на свеченоста за одбележување на 98-годишнината од работењето на Стопанската комора на Македонија.На свеченоста на која беше презентирана и студијата на
Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот: Да се воведе дополнителна заштита на храната – да не се јаде храна направена од болни животни. Да се воведе дополнителна заштита при подгот
Лажната вест за тоа дека министерот Чулев, а и другите негови опозициски колеги во оваа техничка предизборна влада, се подготвуваат да си поднесат оставка, се прошири вчера во доцните попладневни часови како шумски пожар во австралиска нискостеблес
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука да спроведе постапка зајавна набавкана електрична енергија со што ја исполнува обврската пропишана согласно Законот за енергетика. Снабдувачот што ќе понуди најниска цена, ќе му би
Почитувани, После многубројните лажни вести за мене и моето семејство, а кои се објавуваат секој ден од страна на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања со цел лична дискредитација на мојотбрат и нашето семејство, принуден сум да се обратам на ја
- Слушнавме во разни снимки кои се појавија на интернет како Камчев влијаел на обвинители, судии, сведоци со разни кешови, закани итн итн и тој човек уште е на слобода иако е обвинет за даночна проневера од 13 милиони евра?! Васко Ефтов во последн
„ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена партија во Македонија а долгот надминува сума од речиси осум милиони евра. Долгот е од банка од каде се земани кредити и најголем дел од долгот е направен
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во гостување на Утрински брифинг на Слободна ТВ, говореше за договорот од Преспа и гласањето на пратениците на опозицијата за протоколот за НАТО. -Сите бевме свесни дека некаков договор со Грци
Мактел дознава дека Мицковски бил очаен овој период со оглед што анкетите покажуваат стабилизирање на рејтингот на СДСМ откако издиша аферата Рекет и откако е очигледно дека земјава ќе добие старт на преговори во март. Па за да може нешто да добие
На 10-тата редовна седница Владата на Република Северна Македонија донесе заклучок со кој се констатира дека се создадени условите од член 48, став 2, од Законот за организација и работа на органите на државната управа и од тие причини Ѓонул Бајр

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ГРАЃАНИТЕ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА БРЗО ГО ПРИФАТИЈА И СЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ ГО ПРИФАЌААТ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЗАТОА ШТО ЗНААТ ДЕКА ЌЕ НИ ДОНЕСЕ ПОДОБАР ЖИВОТ ВО СЕКОЈА СМИСЛА!

Повеќе

Пендаровски со највисоки почести утре ќе го пречека Ѓукановиќ

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Како што соопшти влад...

Повеќе

ВЕС МИЧЕЛ ГИ НАПАДНА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ: Кинеските кредити се коруптивни, и ги условуваат малите земји да ангажираат кинески фирми и Кинези

- Кинеските инвестиции и кредити се коруптивни, ги прават владите зависни од Кина, малите земји се условени за да ги добијат кредитите да ангажираат...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕС МИЧЕЛ СО ИНТЕРЕСЕН ГОВОР ВО СКОПЈЕ: Кина и Русија многу бргу се кренаа на нозе после поразот во студената војна, се наоружаа и почнаа да напаѓаат соседни земји, САД мора да одговори на таа опасност!

Повеќе

10 милиони евра за изградба на пречистителна станица во Скопје најавени на Самитот на Економист

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерката за финансии д-р Нина Ангеловска учествуваа на па...

Повеќе

КОЛУМНА НА ГОДИНАТА: Да, Заев е цунами!!!

Сиромашно сирaче дете, видно огладнето, свратило до една куќа за да побара што и да е за јадење. Но, штом на вратата се појавила жена со жесток погл...

Повеќе

(ВИДЕО) Како бил планиран Белград во 70-тите за од 800 000 се зголеми на 2 милиона жители

Повеќе

БРАВО СДСМ И ДУИ - ПРАВДАТА КОНЕЧНО СТАНА ДОСТАПНА ЗА СИТЕ: Бесплатна правна помош за сиромашните!

Законот за бесплатна правна помош придонесува кон градењето на владеењето на правото, но содржи и една хумана димензија која подразбира дека материј...

Повеќе

Спасовски: За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик, ќе мора да заминат

-За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик за работење во безбедносните служби и ќе мора да го напуштат МВР со што би ...

Повеќе

Антикорупциска ќе побара раскинување на договорите за закуп за Иванов и Црвенковски, ќе бара да им се додели државен простор

ДКСК има поднесено иницијативата до Уставниот суд за оценка на уставноста на законот за поранешен претседател, од аспект на тоа дали бенефициите на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ СЕКОЈ ДЕН ИЗНЕНАДУВА ПОЗИТИВНО: Скопје веќе нема да има отворени смрдливи контејнери, градот доби 570 нови контејнери, 950 корпи, 12 машини за вакумско чистење, 10 возила за миење!

Нови 540 контејнери со капацитет од 3.200 литри, 30 контејнери за селектирање отпад од 2.200 литри, 950 корпи за џебен отпад, 12 електрични машини...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКИПАТА НА 360 СТЕПЕНИ МУ ПРАТИ ПОРАКА НА ПАНЧЕВСКИ: За среќа ти не судиш за нас, туку публиката!

Повеќе

ЛЕЛЕ ВМРОВЦИ, ГЕРО И МИЛЧИН ПА ШТО Е ОВА - БРНС: Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат државите

Кога станува збор за иднината на Западен Балкан времето е навистина погодено, а Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат држав...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЛАВРОВ НА СОСТАНОК СО ПОМПЕО НЕ СПОРЕДИЛ НАС МАКЕДОНЦИТЕ СО ПАЛЕСТИНЦИТЕ И СИРИЈЦИТЕ!!!

Интересно е што Русија се прави миротворна држава, а со воена сила ја нападна Украин и и одзеде територии, како Крим и Донбас. Во исто време Руси...

Повеќе

ВО ЊУЈОРК ИМАВМЕ ЕДНА ОД НАЈМАЛИТЕ ДЕЛЕГАЦИИ, ЗАЕДНИЧКАТА ВЕЧЕРА СИ ЈА ПЛАТИВМЕ ОД ЏЕБ, РЕЧЕ ЗАЕВ

„Трошоците ги намаливме и рационализиравме, но не смееме да ја оставиме државата со нарушено достоинство, несоодветна поставеност, недоволна...

Повеќе