Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

СДСМ: Палмите, барокот и уништените паркови се придонесот на ВМРО-ДПМНЕ за пораст на загадувањето, денес се преземаат системски мерки за чист воздух

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЧВАРСКИ ГО ОТЕПА СОВЕТНИКОТ НА КОЦЕ КАБАНА: Цените кои сте ги користеле за набавка на материјалите на патиштата се 4 пати поголеми од оние кои се на сила денеска додека е СДСМ на власт!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БИТОЛА СЕ ГРИЖИ ЗА БИТОЛЧАНКИ: На клиничка болница Битола пуштена во употреба новиот мамограф!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СИТЕ: Стево денеска беше во посета на Тетово, заедно со Теута ја посетија Шарената Џамија која е заштитен споменик на културата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШТЕТИТЕ ОД ВЛАСТА НА ВМРО СЕ ЕПСКИ И КАТАКЛИЗМИЧНИ: Коњановски градел бунгалови со бетон измешан со дрво, наследникот Бесими не пријавил-пропаднале 315.000 евра

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ ВАКА ЛИ БЕ ЌЕ ПРАВИТЕ РЕЖИМ, ВМРО ОВДЕ МОЖЕ ЛЕКЦИИ ДА ВИ ДРЖИ: ОТА заклучно со септември посредувала во 369 комуникации

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

И ТЕЛМА СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО...

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шпаркасе Банка и официјално стана нов сопственик на Охридска банка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Богоев: Салата Партизан ќе биде главно обележје на мојот мандат

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Правиме усилби да закажеме средба со Макрон

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

САСОЛИ: Северна Македонија треба и мора да почне преговори со ЕУ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА НА ТЕЛМА: ЛУПЕВСКА ГО ИЗВАДИ ОД ТАКТ КРЕШНИК БЕКТЕШИ СО КАВГАЏИСКИ ПРАШАЊА, ГО ИЗРЕМЕТИ ЧОВЕКОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, МИЛЕНКО ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА, ИМАЛО МЕРКА КОЈА МУ СЕ ДОПАЃАЛА?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ РЕЖИМОТ НА ГРУЈО, ТЕК КОГА ЌЕ ТРЕБА КОСМОС ДА МУ ГО ОБЕШТЕТИМЕ НА ФИЈАТ ЦАНОВСКИ: Верушевски ќе добие 42.000 евра отштета од државата за 11 месеци во затвор

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КУМАНОВО СЕ СПРЕМА ЗА ПРОСЛАВА НА СВОЈОТ 500-ти РОДЕНДЕН!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе