Одберете локација на пристап

Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица
Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Тврдеше дека ра

ЕДЕН ОД НАЈУСПЕШНИТЕ И НАЈУБАВИ АКТЕРИ ВО ХОЛИВУД, 47-ГОДИШНИОТ БЕН АФЛЕК: На анти-депресиви сум од моите 26 години и многу ми помагаат!

Цел живот се бори со депресијата и со алкохолот. Сега го победи алкохолот но сеуште пие анти депресиви. - Ги пијам од моите 26 години и многу ми по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ВО МАК ПОЛИТИКАТА Е ОНА ШТО ЃОКОВИЌ Е ВО СВЕТСКИОТ ТЕНИС: Заев најави етнички мешана коалиција за изборите и „пола-пола” машко-женски кандидатски листи

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска од Виница најави предност на својата партија во однос на коалициското договарање за претстојните избори...

Повеќе

ГОЛЕМА Е РАЗЛИКАТА: Грујо обожаваше да се слика во позлатени кралски фотељи како Афрички диктатор, Заев со детски дух со чоколатца премиер во фабрика за слатки!

Едниот умислен дека ќе владее 100 години и дека ќе го има во читанките до Царо Самуил, другуот сосема опуштен како мало дете со никаква грижа дали ќ...

Повеќе

ПРОФЕСОР ЃОРЃИ СПАСОВ: Добро бе Геро ти се читаш ли што пишуваш, епска глупост е тезата дека СДСМ не е мултиетничка партија!

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВ - Лидерот на СДСМ во Еден на Еден: Тринаесет години по ред славев Нова година со децата со посебни потреби од Бања Банско

Зоран Заевќе му биде гостин на Жаре воЕден на Еден, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5. Многу приватни и професионални...

Повеќе

ЈОВАНОВИЌ: ЕВЕ КАКВА ПАРТИЈА Е СДСМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ-Охрид: Охрид не го заслужува ова!

Почитувани, Зарем Охрид го заслужува ова? Градот на УНЕСКО, бисерот балкански ?! Ова е апсолутно недозволиво и неприфатливо, на само неколку...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЛИДЕРОТ НА ИНТЕГРА, ЉУПЧО РИСТОВСКИ: Вечерта пред гласањето на уставните амандмани бевме кај Мицковски, му велев да кренеме 100 000 народ и да го опколиме собранието, тој ми рече јас сум уценет од мене ништо не очекувајте!

Повеќе

Заев го матира Мицкоски, куртончињата избезумени!

По вчерашната изјава на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека владејачката партија е мултиетничка партија, веднаш со свои коментари се јавија неко...

Повеќе

ЦИВИЛ МЕДИА: Во обид за политички профит во Крушопек, Чулев и ДПМНЕ со мега скандалозна утка

Министерот за Внатрешни Работи, Наќе Чулев, ризикува да се изложи пред еден голем внатрешен и меѓународен скандал, поврзан со „големата акција...

Повеќе

Бајрактар од Демократската партија на Турците го презеде бајракот од Рашела Мизрахи

Ѓонул Бајрактар, заменик министер за труд и социјална политика, кадар на Демократската партија на Турците, ги презел овластувањата и одговорностите ...

Повеќе

АЛО ВМРО ДПМНЕ, ДАЛИ СЕ ЧИТАМЕ: СПЕКТАКУЛАРНА АКЦИЈА НА МВР ПРЕД 4 МЕСЕЦИ - Запленети 700 кг кокаин, сузбиена организирана криминална група!!!

Денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи се одржа заедничка прес конференција во врска со неодамнешната меѓународна оп...

Повеќе

Филипче: Воведовме шест нови лекови за пациентите со ретки болести

Соопштение на МЗ: Претседателот на Комисијата за здравство Венко Филипче, синоќа во Охрид учествуваше на трибината под мотото „Ги запознаваме...

Повеќе

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ: Продолжуваме со изградба на втора половина од локален патен правец од село Доброшане до село Биљановце. До оваа траса Куманово ќе добие нова мини обиколница југ - југоисток

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ИМА МНОГУ ЈАКА ПРИЧИНА ЗОШТО ВО МАКЕДОНИЈА НЕ СМЕЕ ДА СЕ АПСИ ЗА КОКАИН - НЕ ДАВААТ АМЕРИКАНЦИТЕ!!!

„Дојде Чулев и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата“, вели Александар Николовски по апсењата во Крушопек во врска со пронај...

Повеќе