Одберете локација на пристап

Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи
Вечер некаде на Водно, Капиштец, Центар, Тафталиџе, елитната населба Бардовци... Седат мајка и татко тазе истуширани во свилени пењоари, елката голема како куќа во Кратово... - И сега кажи ми до кај сме со овој проблемот, детето веќе дење и ноќе пл
Комората на сметководители при Сојузот на стопански комори бара од надлежните институции итно да расправаат за забраната за употреба на хемиската материја „бисфенол А“ или БПА која ја има во хартијата на која се печатат фискалните сметк
Казните за неплатен паркинг нема да ги пишуваат вработени во претпријатието, туку преку камери ќе се читаат и казните ќе стигнуваат на домашна адреса или на апликацијата која ќе се изготви за оваа намена.(Фото: СДК.МК) Јавното претпријатие
Смешни ми се критиките на онаа агенција за заштита на лични податоци, па заменикот министер не отиде бре дома да ги слика голи како се тушираат или сексаат?! Он ги снимаше на работно место каде имаме право СИТЕ ДА ГИ СНИМАМЕ БИРОКРАТИТЕ за тоа како

ОЛИМПИСКАТА ПЛИВАЧКА, НАТАША МЕШКОВСКА: За малце избегната голема трагедија, малиот Марко можел да загине таа ноќ во Охридско Езеро на тој луд потфат

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ 500 ПОЛИЦАЈЦИ ДЕНЕСКА ОБЛЕКОА СИНА УНИФОРМА, ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ИМ ПОСАКАА УСПЕШНА КАРИЕРА

Повеќе

Заев: Ангеловска и Џемаили се сериозно засилување на Владата

Премиерот Зоран Заев денеска пред Парламентот ги брани предлозите за нови министри во Владата. Заев ја предлага Нина Ангеловска за министерка за фин...

Повеќе

Средношколците од понеделник ќе се возат бесплатно во градските автобуси

Градското сообраќајно претпријатие „ЈСП – Скопје” информира дека од денеска автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по зимен во...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД ЗАЕВ, МОЛК ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: Владата со 40 милиони евра ќе поддржи раст на платите

Премиерот Зоран Заев, на седницата на која се расправа за избор на двајца нови министри и тројца заменици министри, најави нови економски мерки ...

Повеќе

БРАВО, ОВА ЌЕ И ДОНЕСЕ СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА: „Пејпал“ наскоро и за примање пари откако НБ овозможи отворање сметки кај странски електронски сервиси за трансакции за комерцијални цели!

Советот на Народната банка (НБ) на денешната редовна седница донесе одлука за изменување на одлуката за начинот и условите под кои резидентите што...

Повеќе

Пресврт во Италија, Конте формира Влада без Салвини

Џузепе Конте Драматичен политички пресврт во Италија. Партијата на екстремната десница предводена од евроскептикот Матео Салвини ќе биде надвор од ...

Повеќе

КЛЕТИТЕ АМЕРИКАНЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ЈА УНИШТУВААТ МАКЕДОЊА: Ни донираа 25 милиона долари за да се здебелиме и да цркнеме од дијабет!

Република Северна Македонија ја доби втората траншаво висина од 11 милиони долариод грантот од САД наменет за развојната цел„Република С...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА ПОНУДА НА ВМРО ДПМНЕ ВО МОМЕНТОВ!

Nije to magija bebo 😂😂😂 pic.twitter.com/rSEWcdbpIf — Djavoljev_šarm91 (@DjavoljevS91) August 30, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) Коста Петров, потпретседател на СДСМ: Време е за нови лица во политиката

Интервју со новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров: говори за тоа кој му понудил да ја добие врвната функција во СДСМ, која ќе биде неговата уло...

Повеќе

СЕКУЛОВСКА: СДСМ ЌЕ БИДЕ БРУТАЛНО КАЗНЕТА ОД НАРОДОТ АКО ДОЗВОЛИ ВМРО ДПМНЕ ДА ГО УБИЕ СЈО И ДА ГИ УКИНЕ ИЛИ ЗАБОШОТИ СИТЕ ИСТРАГИ!

Крајот на СЈО е најдоброто сценарио за опстанок на ВМРО- затоа што, негово заминувањево историјата, неговата посакувана смрт е -гаранција и упатст...

Повеќе

Заев: Нина Ангеловска никогаш не добила грант, снаата на Ласкова се повлече

Aпликацијата во која како сопственичка структура фигурирала Нина Ангеловска никогаш не добила грант, вели премиерот Зоран Заев на обвинувањата за пр...

Повеќе

Новата министерка Нина Ангеловска, доктор на науки и најдобар студент на генерацијата со просек од 9,94

Според објавената биографија на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска, се гледа дека има навистина импресивно образование. Средното ...

Повеќе

ШОКАНТНО: ТАТКО НА РАНЕТОТО МОМЧЕ ВО МАЛА РЕЧИЦА ТВРДИ ДЕКА ПУКАЛ ПРАТЕНИКОТ ЏЕВАТ АДЕМИ!

Јавното обвинителство ја интензивира истрагата за инцидентот во тетовска Мала Речица каде пред еден месец од пукотници со огнено оружје на свадба бе...

Повеќе

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ВО СКОПЈЕ СЕ КРАДЕЛО ДУШМАНСКИ, БУЛЕВАРОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ Е ПРЕТПЛАТЕН 100% А НЕМА КАНАЛИЗАЦИЈА, ЦЕНИТЕ КОИ СЕГА ГИ ДОБИВАМЕ ЗА ПАРТЕРНО УРЕДУВАЊЕ СЕ 80% ПОНИСКИ!!!!

- Има да ви се крене косата на главата кога ќе видите за која цена ќе го уредиме партнерно кејот кај рестораните и кај излезот на ГТЦ до порта Макед...

Повеќе