Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СО ИЗЈАВА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Кога ќе се вратиме на власт, ќе продолжиме да ги користиме придобивките од договорот од Преспа но ќе работиме и на негово ревидирање!

- Ем ќе шибаме забрзано кон НАТО и ЕУ како придобивка од договорот од Преспа, ем ќе работиме да се ревидира договорот од Преспа за да ги намалиме шт...

Повеќе

ВИЛМА Е НОВАТА НАРОДНА ХЕРОИНА: Груевски го организираше „крвавиот четврток“, а кукавички избега!

Обвинителството ќе докаже дека обвинетите кои седат во оваа судница изготвиле план со намера за загрозување на уставниот поредок и безбедн...

Повеќе

(ВИДЕО) ИЗГЛЕДА ОД ЈАДЕЊЕ СТРУМИЧКИ ЧУШКИ И ФРЕНКИ РАСНАТ ГОЛЕМИ МОЗОК И ТЕСТИСИ: БРАВО КОСТА КОСТАДИНОВ, ДА ГО ПОБЕДИШ 15 ГОДИНИ ПОИСКУСНИОТ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ВО ТВ ДЕБАТА ТРЕБА ГОЛЕМИ ТЕСТИСИ И ГОЛЕМА ИТРОШТИНА!

Повеќе

РОДЕН ЗА ВМРОВСКИ СУДИЈА УМЕРО УНО: Панчевски пред да стане судија имал дебело полициско досие како ограбувач на станови низ Скопје!

Порталот ПРАВОСУДСТВО ископал многу интересен факт за омилениот судија на ВМРОВЦИТЕ, Панчевски: Сега, кога е правосилно осуден за мобинг, Панчевски...

Повеќе

ЕСМ сака да ги продаде објектите на Попова Шапка: Ние треба да правиме струја а не да менаџираме хотели и ски центри, вели директорот Ковачевски!

Двете можности, Попова Шапка целосно или со приватен партнер да се раководи од страна на ЕСМ не се прифатливи за компанијата, истакна директорот Вас...

Повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Уште едно барање на жителите, го реализираме. На улицата “Фуштанска” во Ченто вршиме уредување на мини паркот каде што правиме детско катче и фитнес зона

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Денеска одбележуваме 16 години од смртта на прерано и трагично загинатиот претседател Борис Трајковски и членовите на неговиот Кабинет и мои некогашни колеги

Stevo Pendarovski Денеска одбележуваме 16 години од смртта на прерано и трагично загинатиот претседател Борис Трајковски и членов...

Повеќе

КАКВО ЕПСКО ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК: ОМИЛЕНИОТ СУДИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАНЧЕВСКИ, ДЕНЕСКА Е ОСУДЕН ЗА МОБИНГ - СО МЕСЕЦИ СЕ ИЗЖИВУВАЛ ВРЗ КОЛЕГА ЗАТОА ШТО БИЛ ДЕЛ ОД ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА!!!

Апелациониот суд во Скопје ја потврди првостепената пресуда, изречена во скопскиот „граѓански“ суд, кој претходно утврди дека разрешенио...

Повеќе

ДИМИТРОВ ЗА ЕКС ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАЈКОВСКИ: Беше голем човек, и буквално и како лидер и како морална сила

Повеќе

АЈДЕ НЕКА Е АИРЛИЈА: Од денеска почна да функционира шестоседната жичница на Попова Шапка

Повеќе

АКО ПОЛНИТЕ ГОРИВО НА БЕНЗИСКИТЕ НА МАКПЕТРОЛ ЌЕ ИМАТЕ ШАНСА ДА ДОБИЕТЕ ЏИП ХОНДА CRV: На 1- ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол, „ВЕРНА секогаш со Вас!“

На денешната прес-конференција, компанијата Макпетрол АД ја промовираше новата наградна игра за 2020 година, од „ВЕРНА секогаш со Вас“, ...

Повеќе

РУСКОВСКА ГО ИЗБРИША ПОДОТ ВО СУДНИЦА СО ВЕЉАНОВСКИ: Тој се грижеше само за себе, ете такво лице имавме за втор човек на државата

Вилма Русковска, обвинителката во воведните зборови за организаторите на 27 април, рече дека Трајко Вељаноски мислел само на сопствената с...

Повеќе

Ајде Геро, сега остана уште само да ја напишеш колумната во која ќе го оправдаш и колежот на 27-ми април, само уште тоа остана па да те новинарски закопаме во алејата на ПАДНАТИТЕ НОВИНАРИ КОИ ЈА ИЗНЕВЕРИЈА ПРОФЕСИЈАТА

Ајде Геро, направи го и тоа што се очекува од тебе од твоите нови другарчиња, напиши ја и таа колумна, со која ќе пробаш да го одбраниш и колежот на 2...

Повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Месната заедница во Синѓелиќ доби и канцеларија за социјална помош. Околу 20.000 жители на општина Гази Баба ќе можат да поднесат барања за остварување на право на надомест за помош и нега од друго лице, за остварување на право на надоместок заради попреченост, како и за остварување на право на гарантирана минимална помош во месната заедница во Синѓелиќ

Повеќе

БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ПО ИЗБОРИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАМ СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“

На трибината организирана од редакцијата на САКАМДАКАЖАМ.МК на која учествуваа и градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, претседателот ...

Повеќе