Одберете локација на пристап

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, Виктор Орбан. Воедно тој му овозможи азил на бегалецот од правдата и поранешен премиер,
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио

ВЛАТЧЕ БЕ БЛЕФЕРУ, КАЈ ЌЕ СЕ КРИЕШ ОД УТРЕ, 20 ГОДИНИ ЗБОРИШ ЗА БЕЛАТА ЧУМА А НЕ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ НА ПРОФЕСОРИТЕ!!!

Извршителот на Груевски, Христијан Мицкоски преку неговите пратеници и Влатко Ѓорчев упорно продолжува да работи директно на штета на граѓаните на Р...

Повеќе

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

Досега се регистрирани 66 000 заразени во Кина во моментов. 1500 жртви од вирусот во Кина. 4 починати надвор од Кина, од кои за прв пат во Европа ...

Повеќе

МНОГУ СРДЕЧНА СРЕДБА НА ПЕНДАРОВСКИ СО КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР АЛБИН КУРТИ ВО МИНХЕН

[email protected] ways to develop and strengthen our bilateral co-operation which contributes to good neighhbourly relations, regional stabilit...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ СЕ СРЕТНА СО ВОДЕЧКИТЕ УМОВИ НА ДЕНЕШНИЦАТА, ФРЕНСИС ФУКУЈАМА И ЏОЗЕФ ШТИГЛИЦ, И ГИ ПОКАНИ ДА ДОЈДАТ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА!

Инспиративна средба со еден од најголемите умови на денешницата, професорот Френсис Фукујама, од Универзитетот Станфорд, САД, кој летово за првпат ќ...

Повеќе

АБЕ ПИНГВИНИ БИЛЕ А НЕ ЦРНЦИ, ВМРОВЦИТЕ ЛОШО РАЗБРАЛЕ!

Повеќе

ВЕТЕРАНОТ НОВИНАР, ПОПЕ: КОЈ ЛИ ГО СОВЕТУВА МИЦКОВСКИ ДА ПРАВИ ТОЛКУ МНОГУ КАРДИНАЛНИ ГРЕШКИ?!?!

Љупчо Поповски, автор на колумната Можеби ја знаете онаа фамозна сентенца од чудесниот француски поет Шарл Бодлер: „Најдобриот трик на ѓаво...

Повеќе

Минхен - МНР Димитров: „ЕУ мора да го признае напредокот на Северна Македонија”

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамките на 56-та Минхенска безбедносна конференција, настапи на тркалезната маса „Координи...

Повеќе

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ НАДВОР ОД АЗИЈА: Кинески турист почина од корона во Париз

Кинески турист, кој од провинцијата Хубеи пристигнал во Париз, почина откако неколку дена беше во критична состојба. – Кинескиот турист прист...

Повеќе

ГЕРО БЕ, ПА ТИ ИМАШ ЛИ БЕ СРАМ ЧОВЕЧЕ, ДВЕ ГОДИНИ ПЛАЧЕШ БОМБИТЕ ДА НЕ БИЛЕ ДОКАЗИ, СЕГА СЕ БУНИШ ШТО НЕМА ДА БИДАТ ДОКАЗИ?!?!

Цели две години, Геро не убедува дека снимките не требало да бидат докази. Дури се гордееше што не ги објавувал тие снимки, тоа било прљава работа. ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД МИНХЕН, ВМРОВЦИТЕ ВО КОМА: МАКРОН ЈА КРЕВА РАМПАТА ЗА ЕУ, ВЕЛИ ДЕКА ВО МАРТ ДОБИВАМЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ!!!

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Минхен изјави дека ако резултатите од Извештајот на Европската комисија во март за Северна М...

Повеќе

ЗАПРЕПАСТУВАЧКИ Е КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ ИНФАНТИЛНИ ИМБЕЦИЛИ!

Земјата се наоѓа пред портите на НАТО и ЕУ. После 30 години се најде некој со муда да го реши спорот со Грција па дури и со Бугарија. Земјата е најс...

Повеќе

ЕВЕ КОЈ Е РЕЖИСЕРОТ НА ЦЕЛАТА ОВАА СМЕШНА ТЕАТАРСКА ПРЕСТАВА - Мицкоски објави селфи со Мизрахи: Дисиденти зашто ја сакаат Македонија!

Додека синоќа траеше собраниската расправа за разрешувањето на министерката за труд Рашела Мизрахи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави ...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ ПРАТЕНИЦИТЕ СИ ЈА ЗАРАБОТИЈА ПЛАТАТА - Продуктивна ноќ во Собранието: Разрешена Мизрахи и изгласани измените на Изборниот законик

Пратениците ноќеска ја разрешија техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. 62 пратеници гласаа за разрешување, поради пре...

Повеќе

ВМРО СЕ ПРЕДОМИСЛИ: Мизрахи ја менувате не затоа што е Еврејка туку затоа што е жена!

- Ја менувате Мизрахи затоа што е жена! Професорката Сиљановска рече дека Спасовски не е уставен судија па да кажува кој крши устав. Пратеничката Л...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ДЕВМРОИЗАЦИЈА кај Македонците е прашање на живот и смрт!

Повеќе