Одберете локација на пристап

Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Градевме
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Никогаш не сум

СЕ Е СПРЕМНО, МАФИЈАТА КОНЕЧНО ЌЕ БИДЕ ИСТРЕБЕНА ДЕНЕСКА: Пратениците повикани во 15 часот да бидат присутни во Собранието за седница за законот за ЈО!

Постои можност денеска Собранието во 15 часот да одржи седница на која ќе се расправа за предлог-законот за јавно обвинителство и предлог-законот за...

Повеќе

Боки 13 и Камчев договарале операција за Јанева, ама надвор од “Систина” за да не дознаеле медиумите

Орце Камчев и Бојан Јовановски, освен за спасот на бизнисменот од кривичниот прогон за “Империја”, зборувале и за операција која требало...

Повеќе

Камчев на Боки: „Износот е договорен, за љубов се потребни двајца“

Обвинетиот Бојан Јовановски во телефонски повик кон Орце Камчев му вели дека се сомнева оти некој го слуша ниниот разговор, а пак, оштетениот Камчев...

Повеќе

Спасовски: Мизрахи да ја замени некој од пратениците што гласаа за Северна Македонија и Протоколот за НАТО

Можам да правам компромис и да разговараме за политички теми, можеме да бараме решенија за тие теми, но да правам компромис за почитување на Устав и...

Повеќе

Русковска до Јанева: Вие да мислевте со главата немаше да бидеме во оваа судница!

Во моментот на судењето за “Рекет” треба да се презентираат снимки од разговори меѓу Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец. Јовановс...

Повеќе

Боки 13 го информира Камчев дека “Империја” школски бил сработен од Стефанова, а тој пак вели дека доказите и биле за во Радовиш

На денешното рочиште за случајот “Рекет” беа објавени неколку снимки кои тајно ги снимил бизнисменот Орце Камчев. На една од нив, Боки ...

Повеќе

Еден од Македоните на крузерот во Јапонија е заразен со коронавирус - хоспитализиран е во Јапонија

Потврдено е присуство на коронавирусот кај еден од нив кој во моментот е хоспитализиран во здравствена установа во Јапонија. Амбасадата на Република...

Повеќе

Јовановиќ: Многу е срамно да се слуша Гордан Калајџиев како одвратно одработува за Мицкоски

Многу е срамно да се слуша Гордан Калајџиев кого многу сум го почитувал, како умерен и пристоен човек што го разбира контекстот и околностите ...

Повеќе

СИНОЌА СЕ СЛУЧИ БУНТ ВО ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ НАДГЛАСАН ВО ИК ОД ПРО-ЗАПАДНОТО КРИЛО, ВМРО НЕМА ДА ГО НАПУШТИ СОБРАНИЕТО, ДАЛИ СЕ СПРЕМА И ЛИДЕРСКА СМЕНА ПРЕД ИЗБОРИТЕ?!?!

ВМРО-ДПМНЕ, сепак, нема да го замрзне своето учество во работата на Собранието и покрај вчерашните најави на лидерот Христијан М...

Повеќе

АНАЛИЗА НА ДУЕЛОТ НА ИВАНОВ СО МОМИРОВСКИ НА ТВ 24: ИМ ПОПУШТАМЕ НА БУДАЛИТЕ И ХОШТАПЛЕРИТЕ, ТОА Е НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА ОВИЕ 30 ГОДИНИ ВО ЗЕМЈАВА!

Има една народна изрека и една човечка навика во земјава, која гласи АБЕ ПУШТИ ГО, БУДАЛА Е, НЕ СЕ РАСПРАВАЈ... Е сега лошото е што ова кај нас се ко...

Повеќе

Објавени субвенциите за купување на велосипеди и електрични тротинети во Карпош

Акцијата ќе се спроведе по принципот „прв дојден, прв услужен“, а исплатата на средства ќе биде по завршување на изборниот процес. Општ...

Повеќе

Ризаов за ВМРО-ДПМНЕ: Ако се толку сигурни во победата зошто е неопходен овој циркус на опструкции на Законот за ЈО

-Повторно скриени зад лажниот патриотизам се продаваат популистички пуканки и ќорфишеци во спасување на уставното име на државата, националнио...

Повеќе

Најчевска за Мизрахи и ректорот на УКИМ: Дај бре престанете да си играте мајтап со правото

Слушам вмровската министерка за труд и социјална политика изјавила дека ќе си ја плати казната и нема да ја промени таблата со називот на мини...

Повеќе

Ковачевски: До 15 април ќе бидат испорачани и монтирани најголем дел од инвертерите

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски очекува до крајот на грејната сезона да бидат исопрачни и монтирани најголем дел од инверторит...

Повеќе

ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ПРЕМИЕР А ТОЈ ЌЕ ЗАГЛАВИ 15 ГОДИНИ ВО ЌОРКА: Италијанскиот Сенат му го укина имунитетот на Салвини

Италијанските сенатори денеска изгласаа укинување на имунитетот на ултра десничарскиот лидер и поранешен министер за внатрешни работи Матео Салвини,...

Повеќе