Одберете локација на пристап

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Носитлката
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Носителот н
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Во и
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Град
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Не три, две
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј

Објавени субвенциите за купување на велосипеди и електрични тротинети во Карпош

Акцијата ќе се спроведе по принципот „прв дојден, прв услужен“, а исплатата на средства ќе биде по завршување на изборниот процес. Општ...

Повеќе

Ризаов за ВМРО-ДПМНЕ: Ако се толку сигурни во победата зошто е неопходен овој циркус на опструкции на Законот за ЈО

-Повторно скриени зад лажниот патриотизам се продаваат популистички пуканки и ќорфишеци во спасување на уставното име на државата, националнио...

Повеќе

Најчевска за Мизрахи и ректорот на УКИМ: Дај бре престанете да си играте мајтап со правото

Слушам вмровската министерка за труд и социјална политика изјавила дека ќе си ја плати казната и нема да ја промени таблата со називот на мини...

Повеќе

Ковачевски: До 15 април ќе бидат испорачани и монтирани најголем дел од инвертерите

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски очекува до крајот на грејната сезона да бидат исопрачни и монтирани најголем дел од инверторит...

Повеќе

ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ПРЕМИЕР А ТОЈ ЌЕ ЗАГЛАВИ 15 ГОДИНИ ВО ЌОРКА: Италијанскиот Сенат му го укина имунитетот на Салвини

Италијанските сенатори денеска изгласаа укинување на имунитетот на ултра десничарскиот лидер и поранешен министер за внатрешни работи Матео Салвини,...

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕНЕСКА ЧЕСТА ДА ГАЗИ ВМРОНИ У СТУДИО МУ СЕ ПАДНА НА ЗОРАН ИВАНОВ!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА И ВМРО ДПМНЕ: Законот за ЈО помина и низ собраниските комисии, кога ќе се гласа на пленарка останува неизвесно

Законот за јавно обвинителство и Законот за Совет на јавни обвинители го поминаа филтерот на Комисијата за европски прашања. Најмногу внимание на кр...

Повеќе

МИЗРАХИ ПРАВИ ДРАМИ СО ТАБЛИТЕ, НА ЧУЛЕВ МУ ПАДНАЛО НА ПАМЕТ ДРУГА ЃУРУЛТИЈА - МВР ПРЕСТАНА ДА ИЗДАВА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ: Чулев го обвини претходното раководство на МВР за проблемот со личните карти и пасошите!

Тој на пресконфенреција кажа дека незаконски се спроведувале тендери за набавка , а финансии и биле префрлани на компанијата Веридос. За Чулев се сп...

Повеќе

ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ЈАПОНИЈА: На крузерот расте бројот на заболени, во Кина „најсмртоносниот ден од Коронавирусот“

Од новите 39 случаи, 10 се од екипажот, а 29 се патници. Четворица се во критична состојба. Луѓето чии тестови излегле позитивни на вирусот се прене...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО СЕ НАЈБОГАТИ НА СВЕТОТ: Германија со екстра профит поради бурата!

Цел свет има штети од невреме само Германците прават профит?!?! Бурата која хараше низ Европа и донела на Германија не само штета, туку и нео...

Повеќе

Мицко ќе се врати на факултет, а ВМРО-ДПМНЕ после избори останува во опозиција – и ќе се реформира

Мицкоски не аплаудира. Само тој не аплаудира. Добро, веројатно не е до толку глупав да не може да исчита: Мицко ќе се врати на факултет, а ВМРО-ДПМН...

Повеќе

Итна постапка за ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО отпочна шпанскиот парламент

Споредактитешто се објавени на официјалната веб-страница на Конгресот, Бирото ја донело оваа одлука вчера, со барање до Комисијата ургентно да го ав...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Комплетно e реновиран одделот за интензивен рехабилитациски третман за деца со аутистичен спектар и комбинирани развојни нарушувања во Заводот за слух, говор и глас

Повеќе

Премиерот Спасовски за тендерот за нова 100 MW фотоволтаична централа во Осломеј: На местата на некогашните загадувачи, градиме капацитети за производство на чиста, зелена енергија

Премиерот Оливер Спасовски денеска во присуство на министерот за економија, Крешник Бектеши и генералниот директор на Електрани на Северна Македон...

Повеќе

КУРТОНИТЕ ЏАБЕ ЛАЕЛЕ: ТВ Нова во стечај тужи 14 поранешни новинари

Амбициозниот и скап проект на Сеад Кочан – ТВ Нова, која своевремено беше презентирана дека располага со најсовремена опрема и оти ќе биде на ...

Повеќе