Одберете локација на пристап

Oliver Spasovski 💬Oд ВМРО-ДПМНЕ пак не доаѓаат на дебати што потврдува дека се враќаат назад, за НАТО и ЕУ е потребно лидерство. За НАТО и ЕУ беше потребно силна политичка волја, визија и лидерство, а режимот за 11 го
Гледав на МТВ, дуел Мицковски – Заев. Не е мое и не се мешам, ама ВМРО-ДПМНЕ има време до 15-ти да проба и да си најде нов лидер. Фејсбук статус на новинарската легенда, Зоран Иванов.
Граѓаните почнаа да се собираат пред парламентот набргу по прес-конференцијата на Вучиќ (Фото: РАС Србија) Група демонстранти упадна вечерва во зградата на српскиот парламент по најавата на претседателот Александар Вучиќ дека ќе го врати п
Во анкетата што ја објави Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) за претстојните избори во благо водство е ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ, пренесе360 степени. Вкупно 21,9 отсто се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, а коалиција СДСМ и Беса доб
Кузмановиќ Весна Tel +389 2 3220613 E-Mail [email protected] Медиуми во РС Македонија Почитувани, Согласно општествените случувања во Република Северна Македонија, поточно одржув
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Сега пациенткит
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Има луѓе кои се разочарани од сите партии. За нив “сите се исти”. И затоа тие одлуката за тоа кој ќе ја предводи идната влада им ја оставаат исклучително на приврзаниците и членовите на партиите. Таквите сакаат себе си да се сметаат за
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Некои од поли
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Коал
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Mисајлов
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бев у

ОПШТИНА КАРПОШ КУПИ ДВЕ ЦИСТЕРНИ И ОПРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА УЛИЦИТЕ

Со грант од Светска банка набавени се две нови цистерни за миење на улици, камион за подигнување на отпад, рачен вшмукувач за лисја и ситен отпад,...

Повеќе

ИБРАН ИДЕЈНИОТ ПРОЕКТ ЗА САЛАТА ПАРТИЗАН ВО КАРПОШ

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ РАСПИШЕ КОНКУРС ЗА ПРЕНАМЕНА НА СПОМЕНИКОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ДАЈТЕ МИ ГО И ВЕДНАШ ЌЕ ГО УРНАМ

За бетонската ѕидина, за која досега се исплатени 2 милиона евра, наскоро ќе биде распишан конкурс за идејно решение во што да биде пренаменет и ш...

Повеќе

(ВИДЕО) Китанов: Мицкоски денеска се пофали дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се фокусира на инфраструктура. Да се потсетиме какви патишта гради ВМРО-ДПМНЕ!

Повеќе

ОД УТРЕ ПРООДЕН СКОПСКИОТ БУЛЕВАР ТРЕТА МАКЕДОНСКА БРИГАДА КОЈ 4 ГОДИНИ БЕШЕ ПРЕСЕЧЕН СО ПЕРАЛНА

Екипи на „Улици и патишта“ по налог на Град Скопје го асфалтираат просторот и велат дека за неколку дена целиот потег ќе биде прооден ...

Повеќе

Заев навести две новини на изборите: Етнички мешана коалиција и родово балансирани листи

Според лидерот на СДСМ, преговорите за проширување на коалицијата, со партнери од албанскиот блок, би завршиле до 9 март, кога ќе се одржи партискио...

Повеќе

ЕВЕ КАДЕ ЗАЕВ НАЈДЕ ЧОКОЛАТЦЕ ПРЕМИЕР И СЕ СЛИКАШЕ СО НЕГО ПРЕД НОВИНАРИТЕ

Повеќе

КИРАЦОВСКИ Е ЦАР: ДА УДРИМЕ ПО ВМРОВЦИТЕ НА ВМРОВСКИ НАЧИН!

Повеќе

(ВИДЕО) НА ВМРОВЦИТЕ ПОЧНА ДА ИМ ТЕЧЕ ОД НОГАВИЦА - НИКОЛОВСКИ НА ТЕЛМА: НЕ ЧЕКААТ ТЕШКИ ИЗБОРИ, НО ЌЕ СЕ БОРИМЕ ЈАКО!

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ СЕКОЈ ДЕН МУ ЛУПА ЗАУШKИ НА ЧУЛЕВ, ОВОЈ ПАТ ЗА ГЛУПОСТА СО КОКАИНОТ: Ах бе Чулев, не се тоа така работи!

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ ЗАЛЕТА КАКО ВО НАЈДОБРИТЕ ВРЕМИЊА НА ГРУЕВИЗМОТ КОГА КРЕИРАШЕ ЛАЖНА СТВАРНОСТ, ДУРИ И МИЛЕНКО МУ СЕ СМЕЕ: Кочете малку, испопадасмо у кривину!!!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ИВАНОВИ ГИ НЕМА НА СНИМКИТЕ ОД БОМБИТЕ НА ЗАЕВ: Маја и Хорхе користеле телефони на Агенција за Разузнавање кои биле заштитени од прислушкување!

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја Иванова имале телефони за кои сметките ги плаќала Агенцијата за разузнавањето. Ова било...

Повеќе

Нашиот државјанин хоспитализиран со корона вирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравст...

Повеќе

ЛИЛЕ ДОМ СЕ ИЗМОРИ ОД СОБРАНИСКИТЕ КЛУПИ: По 18 години пратеник во македонското собраните таа најави повлекување од собранието!

Лилјана Поповска се збогуваше со Собранието Денеска е мој последен ден во македонското Собрание и мое последно обраќање како пратеничка. Како што п...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НАМАЛЕТЕ ГО РИЗИКОТ ОД ИНФЕКЦИЈА СО КОРОНА ВИРУС

Според препораките од СЗО за превенција од корона вирусот:✅Мијте ги рацете со сапун и вода или со средство за чистење раце што содржи алкохол.✅Покри...

Повеќе