Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Работниот стаж ќе може да се откупи – до пензија со 1400 денари за еден месец

Сите граѓани на кои им фали работен стаж за да добијат пензија, ќе можат да го откупат. Собранието усвои закон и се очекува овие денови да излезе во...

Повеќе

Палмер-Спасовски: Донесените закони, меѓу кои и Законот за ЈО, ја приближуваат земјава поблиску до позитивна одлука на ЕУ за старт на преговорите

– Премиерот Оливер Спасовски за време на дводневниот престој во Брисел, оствари средба и со специјалниот претставник на американскиот државен ...

Повеќе

ДОБРИ ВЕСТИ ОД ГАЗИ БАБА: ЗАБРЗАНО СЕ ГРАДИ ПАТОТ КОН ВИКЕНД НАСЕЛБАТА ВО БУЛАЧАНИ

Повеќе

Законот за урбанизам е транспарентен, тврдат експерите

Архитектот и професор Мирослав Грчев од програмската трибина Агенда 20-24 посветена на темата инфраструктура говореше за Законот за урбанистич...

Повеќе

(ВИДЕО) СО КУРТОНИ НЕМА ДРУГ НАЧИН ДА СЕ РАЗБЕРЕШ - МУХИ: ГОРАНЕ НЕ СЕ ПРАВИ ПАДНАТ ОД МАРС!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ДО САШЕ ПОЛИТИКО: Јас и тебе те сметам за близок до ВМРО ДПМНЕ, ми се допаѓаат овие наши дуели!

- Ама кои се тие про-вмровски медиуми кои добиле пари од Унгарија? Јас и тебе те сметам за близок до ВМРО ДПМНЕ, еве колку се интересни овие наши ду...

Повеќе

ВО ГАЗИ БАБА СЕ РАБОТИ НА ПАТНА ИНФРАСТРУКТУРА: СЕ РЕКОНСТРУИРА ЛОКАЛНИОТ ПАТ РАШТАК - БУТЕЛ

Општина Гази Баба во соработка со Владата значително ги подобрува условите за живот во руралните средини. Ставаме акцент на патната инфраструктура в...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: МЕРИ ЈОРДАНОВСКА ОТИДЕ КАЈ СВОИТЕ ЏЕЛАТИ ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ?!

Новинарите на Алфа не се никакво новинари туку обични извршители на нарачките на ВМРО ДПМНЕ. Истите тие новинари 10 гогини го помагаа режимот да не...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во завршна фаза е реконструкцијата на затворот во Битола

Фото: Горан Петровски-Фото студио ПИНК Старата зграда на Затворот кај „Црн Мост“ во Битола, замина во историја. Објектот каде над п...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА СЕ ЖАЛИ: Вмровците советници кочат странска инвестиција од 20 милиони евра на стариот кванташки пазар!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА, ГЕОРГИЕВСКИ: Хортикултурното уредување и поставување на урбаната опрема во паркот кај студентскиот дом “Стив Наумов” во Автокоманда е во полн ек

Повеќе

СО ГРАНТ ОД ЕУ ОД 16 000 ЕВРА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА АРХЕОЛОШКИ ЛОКАЛИТЕТ ВО ГАЗИ БАБА

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА: Со пристапувањето во НАТО стануваме дел од пазар на 1 милијарда потрошувачи, обезбедивме повеќе пари за компаниите и силна економија!

Прво дозволете да го споделам задоволството што имав денеска шанса заедно со генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз, градоначалникот н...

Повеќе

Ципрас: Сакам да верувам дека Европа брзо ќе ја сфати грешката со Северна Македонија

Сакам да верувам дека Европа многу брзо ќе ја сфати грешката што ја направи со Северна Македонија и сакам да верувам дека многу брзо ќе се смени одл...

Повеќе

КОНЕЧНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ 20 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО: Кон крајот на февруари ќе падне изборот на најдобриот понудувач за механизацијата за РЕК Битола, ВМРО-ДПМНЕ бара поништување на тендерот

АД Електрани на Северна Македонија денеска преку соопштение реагира на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ според кои, има нови скандалозни тендери во оваа к...

Повеќе