Одберете локација на пристап

Во исто време избран за доцент на два универзитета, нешто што е забрането со закон.
Ние што гласавме за новото име не би требало толку жестоко да распалуваме кон оние кои се против менувањето на името на земјава. И обрантото важи. Треба едни со други да се почитуваме. И едните и другите и мислат добро на земјава, само што едните
Го плукаа го навредуваа го исмејуваа, но сега ќе го молат да каже нешто за Заеви и за Вилма Русковска и Јовески само да и наштети на владата за ВМРО ДПМНЕ да успее нешто да ќари!
В петок на полноќ по средноевропско време, Велика Британија и официјално ќе престане да биде членка на Европската унија. Часовник на Даунинг стрит ќе ги одбројува последните часови пред стапувањето на Брегзитот во сила, после период од три години д
Судијката Мери Дика – Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, прва денеска сведочи во предметот „Рекет“, како сведок на Обвинителството, кое го докажува перењето на дел од тие м
Водителката Лила денеска сведочеше на судењето за „Рекет“. (Фото: К. Попов) Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, сведочењето денеска во „Рекет“ го почна со
Значи речиси се што прави Мицковски овие денови и месеци е погрешно. Ако фатам да набројувам, прстите ќе ми опаднат од мавање по тастатурата, па подобро е да кажам ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ПРАВИ отколку да го критикувам за тоа ШТО ВЕЌЕ ГО ПРАВИ... Значи шт
Рената Дескоскаis withBojan MaricikatСобрание На Република Северна Македонија. Закон на повидок☺️...
Заедно со градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и членовите на Советот, денес остваривме средби со граѓаните на населбите Ќерамидница и Кирил Петрушевски. Разговаравме за потребите кои ги имаат граѓаните во овие населби. Буџетот на општина
KOUZON WORK & TRAVEL USA 2020🌟PREMIUM JOB OFFER🌟STUDENT SUMMER JOB IN AMERICASwissotel Chicago is Hiring NOW❗❗❗10 Available positions in downtown Chicago❗❗❗Housekeeper -💲21.12/per hour🔝ℹ️For more info:http://bit.do/[email protected]
ATTENTION JOB SEEKERS!CRUISES JOB FAIR – MUNICH 14 FEBRUARY 2020!DIRECT EMPLOYMENT – for Royal Caribbean Cruises Line, Celebrity Cruises, Norwegian Cruises Line, MSC Cruises and many, many more are now much closer to you!Come visit us a
Не за џабе рекле старите: Будалиот се гордее со она од кое паметниот се срами. Прво го бараше Јовески на расправа. Oткога му дојде, не дебатира, туку брљави со транспаренти, мемиња, спружувања на мрежи. Сè, за да не лежи. Во едно е
После скандалозните три телеграми, од кои последиците сеуште не се надминати во целост, Наќе Чулев излезе на прес конференција на која наместо да се истакне како професионалец, прочита партиски текст, напишан од советниците во сенка.Поистоветувањет

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА УПАТИ ЖЕСТОКА ПОРАКА ДО ВМРО ДПМНЕ: Законот за ЈО да се донесе брзо, народот чека правда!

- Народот очекува правда, тие што украле пари да одговараат, партиите да се охрабрат и да го донесат законот за ЈО! Американската амбасадорка упати...

Повеќе

ЛЕЛЕ КОЛКУ НИСКО ПАДНА: Професорот Калајџиев им помагаше на ВМРОВЦИТЕ во герила акцијата против Јовески

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Двојно е намалена бројката на новодијагностицирани пациентки со рак на грло на матка, во споредба со 2009 година!

Денеска ја одбележуваме неделата за подигнување на свеста за ракот на матката. Оваа година не оставивме да биде на одбележување затоа што 2019 годин...

Повеќе

МAЕСТРАЛЕН НАСЛОВ НА СДК: ОБВИНЕТИ, ОСОМНИЧЕНИ И АМНЕСТИРАНИ ПРАТЕНИЦИ СЕ СОБРАА ДА РАСПРАВААТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

Обвинетите пратеници Фросина Ременски и Илија Димовски и осомничениот Антонијо Милошоски на денешната јавна расправа за состојбите во правосудство...

Повеќе

Сарачини: Ако сте го заборавиле стилот и начинот на кој ги „раководеа“ медиумите и се справуваа со критиката, тука е Мизрахи

SKOPJE, MACEDONIA - MARCH 15: One of the organizers of protest Petri...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128722'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128721'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/162618вторник,28јануари2020origjanski-720x406 (1).jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128721'>Ориѓански: Трагедијата на 11 годишното владеење на Груевски е малку поголема од тоа што на прва се гледа</a></h2><p>Трагедијата на 11 годишното владеење на Груевски е малку поголема од тоа што на прва се гледа, илјадници млади луѓе заглавени во ацевите апост...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128721'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128720'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/115202вторник,28јануари2020goshev.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128720'>(ВИДЕО) ГОШЕВ ЗА РТС: Комунизмот пропадна затоа што беше економски промашен проект, веќе во 1970-та се гледаше крахот!</a></h2><p></p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128720'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128719'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/080224вторник,28јануари2020вестикорона.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128719'>НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА ВИРУС ВО КИНА: 110 починати, прв починат во Пекинг, научници френетично работат на вакцина, странците се евакуираат од Кина, прв регистриран случај во Германија</a></h2><p>
Latest developments of the #CoronavirusOutbreak: 
- Death toll passes 100
 - WHO chief heads to Beijing 
- Foreign nationals to be evacuated from...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128719'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128718'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/000226вторник,28јануари2020zaevgazibaba.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128718'>ЗАЕВ ВО ГАЗИ БАБА: Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април</a></h2><p>
Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април. Денеска одржавме средба со општинската органи...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128718'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128717'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/233027понеделник,27јануари2020MACHETO-NA-LILE-STEFANOVA-LEO.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128717'>ПОРТАЛОТ СДК ЈА ОТКРИ МИСТЕРИЈАТА: МАЧЕТО НА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ШТО ГО СПОМЕНА КАТИЦА ЈАНЕВА ГО ВОЗЕЛЕ ЗА РАДОВИШ ЗА ДА НЕ УМРЕ ОД ГЛАД САМО ВО СКОПЈЕ</a></h2><p>

Мачорот Лео на обвинителката Лиле Стефанова кој доби големо внимание на социјалните мрежи - (Фото: СДК.МК)Мачето што денеска стана топ тем...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128717'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128716'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/231829понеделник,27јануари2020заевнеслусханас.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128716'>БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Не сме ние провладините новинари слуги на Заев, Заев е наш слуга, ако престане да ни служи, ќе бидеме против него!</a></h2><p>
- Разликата меѓу куртоните и нас провладините новинари е што додека куртоните слепо за пари му служеа на Грујо, Заев ни служи нас, ги следи нашите о...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128716'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128715'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/230004понеделник,27јануари202027-1-2020-sredbi-Zaev-Kisela-Voda-3.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128715'>(ВИДЕО) Заев на средба со граѓани: Им го вративме достоинството на земјоделците</a></h2><p>


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше во посета на општина Кисела Вода, каде што се сретна со граѓани од населбата Драчево.
Н...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128715'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128714'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/224257понеделник,27јануари2020ordanovskiALFA.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128714'>(ВИДЕО) ОРДАНОВСКИ РАСТУРИ ВО ВМРОВСКО МЕДИУМСКО ДУВЛО - ТАМУ Е НАЈМНОГУ ИНСПИРИРАН!</a></h2><p></p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128714'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128713'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/223848понеделник,27јануари2020gocabrk.jpg&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128713'>МОЌТА НА ТЕФТЕРЧЕТО: Врховен никако да се изјасни за затворот за Јанкулоска - расправале, но не „пресекле“!</a></h2><p>
Никој не знае дали и кога ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе замине на издржување на затворската казна на која беше осудена...</p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128713'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div><div class='o post'><a href='News.aspx?id=128712'><img src='ImageHandler.ashx?url=Upload/News/222818понеделник,27јануари2020otrov.png&w=162&h=162' alt='' /></a><h2> <a href='News.aspx?id=128712'>УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ: Хемикалиите од ОХИС патуваат кон Швајцарија на горење!!!</a></h2><p></p><p class='readmore'><a title='Прочитај повеќе' href='News.aspx?id=128712'>Повеќе</a></p> <div class='break'> </div> </div>

<script>$(document).ready(function () { pagingPaging(539, 10, 0); });</script>

<div id=