Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Заев од Дојран: Го чуваме Дојранското Езеро и со нашите партнери од ЕУ вложуваме во еко-држава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЧАО МАФИЈА, ЧАО ВМРО, ГОЛЕМ УСПЕХ НА СДСМ И ЗАЕВ: Денеска стапува на сила новиот Закон за јавно обвинителство - Јовески за МИА: Сите предмети на СЈО ќе добијат завршница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПАВЛЕ ШАРЕНА: Во овие четири години, во повеќе наврати сум имал судири со СДСМ, секогаш кога имало и НАЈМАЛ простор за тоа, Заев бил на мојата страна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ: ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВА ГЛУПОСТ НА НАЌЕ ЧУЛЕВ: ПОЛИЦИЈАТА СЕ СПРЕМА ДА НАПРАВИ УПАД ВО СОБРАНИЕТО НА КОМОРА НА ПРИВАТНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД СМЕНА ВЕЧНАТА 12 ГОДИНИ ПРЕТСЕДАТЕЛКА ВЕРЧЕ МИЛЕВСКА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ФОТО) Чулев „фатен“ со службено возило на средба со граѓани во Долно Лисиче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЗИБЕРИ СЕ ГЛУПИРА НА СТАРИ ГОДИНИ: Задолжителни часови по албански јазик во секое училиште

Имплементирање на консензуално законодавство при одлучувањето и заедничка одговорност, еднаква дистрибуција на јавните инвестиции, задолжителни часо...

Повеќе

ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР ОД ЗИМАВА НЕМА ДА ЗАГАДУВА, ПОЧНА ГАСИФИКАЦИЈАТА НА БОЛНИЦАТА

Гинекологија Чаир секоја зима се споменува како еден од загадувачи на Скопје и постојано на социјалните мрежи се споделуваа фотографии од црн чад ...

Повеќе

Спасовски: Овде во Арачиново покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите

Овде во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денеска најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со ...

Повеќе

СДСМ: Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика

СДСМ денеска реагира на настапот на ДУИ и ветувањата кои ги промовираше нивниот кандидат за Албанец премиер. Владејачката партија овие барања ги оце...

Повеќе

Заев за новата „бомба“: Лошо сум се изразил, на виделина е почитта со коалиционите партнери

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево на Фејсбук објави куса реакција на денеска објавената аудио-снимка во која тој со несоодветен речник зб...

Повеќе

РЕПОРТ ОД МИТИНГ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ: Немате појма кое е тоа лудило, личи повеќе на секта него ли на партија!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ГРУЈО СЕ ЧИТАМЕ ЛИ: БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕМИЕР ФИЈОН ДОБИ ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ЛАЖНО ВРАБОТУВАЊЕ НА СОПРУГАТА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

Ангелов: Сакав да се вратам во Ирак, но Заев ми рече дека му требам тука

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

АХ БЕ МИЦКО, ПОЧНА ДА БЕГАШ ОД МЕНЕ И ДА МЕ НАВРЕДУВАШ, ОВА ЗНАЧИ ДЕКА ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА ТИ Е ПРИ КРАЈ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе