Одберете локација на пристап

„Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од Повардарие и Стефани. За 8.000 денари се зголеми субвенцијата за развојните произв
„Градевме мостови на пријателство, коешто пријателство ќе им се најде на следните генерации. За овие две години трговијата со Бугарија е порасната преку 15% и преку 21% со Грција. Се отвораат нови можности за нови инвестиции. Денеска имаме мо
Не три, две ипол години толку траеше мандатот на нашата влада предводена од премиерот Заев, две ипол години успеавме и да ја зголемиме платата од 9.000 на 14.500 и да создадеме нови 60.000 работни места и затоа кога ќе излеме пред вас и кажеме ако
На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што беа направени на економски план, а се осврна и на мерките од понудата на СДСМ и коалицијата „
Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.Таа рече: Јас не можам да сфатам како
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерот бе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократскиот с
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Кандидатот за п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Скопј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Вистинска магиј
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Стартува
Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, кој го имале во кафеана, во 2016 година, а кој Верушевски го снимал.
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Силно

ВИДЕО: Градоначалникот на Прилеп, Јованоски, најави помош за семејствата Спиркоски, во кој изгоре жена

Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и претседателот на општинскиот Совет Миле Талевски, го посетија семејството Спиркоски, во чиј дом...

Повеќе

Здружение на вработени во сектор игри на среќа: Почитувани пратеници, одлучувате за судбината на 7000 вработени и уште 1000 сопственици на дуќани, не дозволувајте хајката без аргументи да ви го замати умот!

Почитувани, Во врска со предизборната иницијатива на ДУИ за усвојување на измени во Законот за игри на среќа, кои се на дневен ред на Комисијата ...

Повеќе

Заев: Предлог-законот за ЈО вечерва на владина седница

Правиме се Парламентот да работи во полн состав за да можеме да очекуваме повеќе од 80 пратеници или минималното д...

Повеќе

МАКТЕЛ БЕШЕ ВО ПРАВО, ВМРО ЌЕ ПРАВИ ТЕАТАР СО ЦЕЛ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ: МИЗРАХИ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ПРЕСОТ НА ДИМИТРОВ КОЈ ПОБАРА НЕЈЗИНА ОСТАВКА, СО ПРЕС ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ИЛИНДЕНЦИТЕ ВО КРУШЕВО?!?!

Наместо брза реакција и враќање на новата табла со новото име, Мизрахи денеска заминала за Крушево и тамо во 15.45 часот ќе прави прес пред споменик...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТСЕТУВАЊЕ: ЕВЕ ШТО НАПРАВИЈА КЛЕТИТЕ КОМУНИСТИ, А ЕВЕ ШТО НАПРАВИЈА ПАТРИОТИТЕ!

Сараево 1984-та: Сараево 1994-та:

Повеќе

Геро зошто толку гласно со денови молчиш за потегот на Мизрахи, или зафатен си со барање влакна во Заевите јајца?!

Многу новинари глумат јаки неутралци демек ја критикувале владата но и опозицијата, не биле на платен список итн имале кредо реноме к... се тресе у ла...

Повеќе

ОВИЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ МНОГУ ВИЦКАСТИ ЛУЃЕ

Повеќе

ГО АКТИВИРАШЕ ЛИ МИЦКОВСКИ ПРЕКУ МИЗРАХИ ПЛАНОТ Б ОТКАКО СЕ ИСПЛАШИ ОД АНКЕТИТЕ: ДАЛИ СЕ ОБИДУВА ВМРО ДА ГИ ОДЛОЖИ ИЗБОРИТЕ?!?!

Откако аферата РЕКЕТ издиша и тоа спектакуларно, откако владата почна секој ден да отвора фабрики болници патишта и водоводи и канализации, Мицковск...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО СТУДИОТО НА КАНАЛ 5: ЕДНО ЗАЛИЖАНО ВМРОВЧЕ ХРАБРО ЗАГИНА ЗА КАУЗАТА!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТРОВ: ГРЦИЈА НИ СЕ НАЛУТИ ЗА ТАБЛАТА, МИЗРАХИ ТРЕБА ДА БИДЕ РАЗРЕШЕНА И КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА!!!

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, преку прес конференција денеска реагираше за отстранувањето на таблата со новото уставн...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКИОТ АНАЛИТИЧАР СО ЦРН ПОЈАС, СЕДМИ ДАН, ПЕЏА: Како што ми изгледа, ангажманот на САД и ЕУ е огромен, законот за ЈО ќе биде изгласан!

Повеќе

ЦЕЛ ЗАПАДЕН СВЕТ СЕ ОБИДУВА ДА ГИ УБЕДИ ВМРОНИТЕ - Жбогар: Законот за ЈО да се донесе првенствено за граѓаните, за да веруваат во правда и неказнивост

Евроамбасадорот во земјава кој денеска ја претставуваше новата методологија на Европската унија, ја повтори пораката што им ја испрати еврокомесарот...

Повеќе

Зајкова: Студентите ќе добиваат поздрав оброк, пратениците го изгласаа предлогот на ЛДП

Редовните студенти од државните и приватните универзитети од наредната академска година ќе добиваат субвенциониран оброк од 120 денари дневно. Предл...

Повеќе

(ВИДЕО) МОЖЕБИ Е СТОКХОЛМ СИНДРОМ, НО ДОСАДНО Е ВО ЗЕМЈАВА БЕЗ ГРУЈОВОТО ЛУДИЛО!

Линк до едно видео кое е есенција на Груевизмот, овде.

Повеќе

ТЕЖОК И ТАЖЕН ЖИВОТ ИМАЛА НАШАТА АТИЏЕ, ПРОБАЈТЕ ДА НЕ СЕ РАСПЛАЧЕТЕ НА ИНТЕРВЈУТО НА АТИЏЕ ЗА ПОРТАЛОТ ФАКУЛТЕТИ

Секогаш сонувала да има маж и две ќеркички. Сонот не и се исполнил. Посакала да се самоубие кога кучето на соседот ја искасало до таа мера да има 6...

Повеќе