Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

Општина Кисела Вода додели нови 60 ваучери за новороденчиња

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Градоначалникот Филип Темелковски од понеделник продолжува со посети на сите месни и урбани заедници во Кисела Вода

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија во Кисела Вода

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Трамп: Ал-Багдади е мртов, умре како кукавица и како куче!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Милевски бара Грција да го почитува Преспанскиот договор: Наместо Северна Македонија, на сите табли уште пишува Скопиа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Општина Куманово презеде итни мерки за намалување на загадувањето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

И човекот со тетоважа од Груевски протестираше за земјоделците: Никола е мој крал, верен сум му до гроб!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Ако треба и бос ќе одам, ама просечна плата од 30.000 денари ќе има

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА ГРАДИНКИТЕ СЕ ПРИВАТНИ, ОДГЛЕДУВАЊЕТО ДЕЦА Е ИЗГОР СКАПО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГИГАНТОТ ФЕЈСБУК ВОВЕДУВА НОВА СВЕТСКА КРИПТО ВАЛУТА, ЛИБРА, АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ, ТОА Е ЗАКАНА ЗА ДОЛАРОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) И ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ВЕЌЕ НЕ ПРОАЃА: На Телма лупаше такви глупости што во еден момент Дане Талески се фати за глава а Лупевска фати да се смее

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТИ КУРТОНИ, ДО ВЧЕРА ГО ПЛАШЕА НАРОДОТ СО ТИРАНСКИ ПЛАТФОРМИ, ДЕНЕСКА ЗБОРАТ АЛБАНСКИ ВО ЕМИСИЈА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: ПРЕД ДВА ДЕНА ОД ЗЕМЈАВА ИЗБЕГА ОРЦЕ КАМЧЕВ СО ЦЕЛАТА ПОШИРОКА ФАМИЛИЈА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ГНОЕВИ ЏАНДАРСКИ ЌЕ ВИ ГИ НАМАЛИМЕ ПЛАТИТЕ: НА САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ ПРЕД ИЗБОРИ, СТРАТЕГОТ И ИДЕОЛОГОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЛЕНКО ГИ НАВРЕДУВА 10-ТЕ ИЛЈАДИ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ЗЕМЈАВА СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ И ЗАКАНИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Историчарот Петар Тодоров: Бугарските барања се неприфатливи и навредливи за Македонците

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе