Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

Охридски дијалог: За две години, Македонија се ослободи од хибридниот режим и е пред членство во НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

На браќата Срби памет не им иде, поради блискоста со Русите ја изгубија и Краина во Хрватска, и Косово, беа бомбардирани жестоко, Република Српска им се клати во Босна а уште малце ќе им се откинат и Војводина и Санџак и Прешево, Медвеѓа и Бујановац

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО БЕЛГРАД: Брнабиќ потпиша договор за слободна трговија со Евроазиската Унија која е само 10% од ЕУ пазарот и со која има трговски минус од 1 милијарда долари!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗЕЌИРИ: Главен брифер на Тимоние е Синиша Алексовски, советникот на Иванов

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Рама: ЕУ го изневери Заев!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев го обвини Илија Димовски: Срамота е што немаме државен ревизор, му истече мандатот и на заменикот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Франција немаше никаква забелешка за реформите и тие не се причина за ставот на Макрон

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ДОМ: Европските зелени со силна поддршка за европската интеграција на Македонија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Пријателите на Северна Македонија екс големи светски политичари и дипломати се собраа во Охрид на дводневна конференција

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ИМА КОЈ ДА ГО НАСЛЕДИ ЛЕГЕНДАРНИОТ ВАЧНО ЧИФЛИГАНЕЦ: Драгана Д. Чифлиганец, добитник на престижната награда „40 под 40“ за бизнис лидерите во Европа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

#ФИТР- @VladaMK со поддршка на годишната конференција за е-трговија „Бизнис-раст со е-трговија“ на Асоцијацијата за е-трговија. Учествуваа 30 домашни и странски говорници, а свои воведни обраќања имаа @JDespotovski , @nina_angelovska , @d_manchevski и Ѓоко Танасоски

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Благодарност до ЕП, ќе работиме уште повеќе за да си ја направиме земјата поубаво место за живеење

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев се огради од Зекири: Амбасадорот Тимоние е искрен пријател на нашата земја

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ: На прав пат сме, намалени се цените на услугите од Катастар, ги намалуваме трошоците, обезбедуваме поефикасна услуга

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ СПРЕМА ПОЛИТИЧКИ ПОГРЕБ НА ДУИ: Села ги повика БЕСА и Алтернатива во предизборна коалиција

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе