Одберете локација на пристап

- Гледам СДСМ оди со пропаганда демек излезете да гласате инаку Грујо ќе се врати на власт, тоа може да вроди со контра ефект, ВМРОВЦИТЕ да излезат да гласаат Грујо да се врати на власт, а неопределените да седат дома и со тоа навистина да помогнат
Еј човече, да се крстиш, неверојатни се куртоните. Глупи се, покварени се, али упорни се човече! Замислете, Куртон Влајко седнал со македонските Бивис и Батхед, куртоните од Алфа и ја убедуваат јавноста дека само анкетата на Куртон Влајко е точна
Владата на Република Северна Македонија на 75-тата седница што се одржа денеска, донесе дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, со која од државјаните на Република Србија, Република Косово, Црна
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- М
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мактел дозн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до ова
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Е

БОМБА НА ЗАЕВ: МИЗРАХИ ДА НЕ ГО КОЧИ ЗАКОНОТ ЗА СТЕЧАЈЦИ, 12 000 ЛУЃЕ СЕ ВО ПРАШАЊЕ!!!

Zoran Zaev Владата предводена од#СДСМматеријално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вист...

Повеќе

Николовски на ТВ 21: Ако во Собранието се оневозможува гласање на важни закони, постои реална можност да направиме ново парламентарно мнозинство и нова стабилна влада која ќе организира редовни избори

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во „ClickPlus“ на ТВ21 истакна дека доколку нема гласање вечерва по сопствено убедување, т...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО ВЕСТИТЕ НА АЛ-ЏЕЗИРА: Верувам дека гласачите на 12-ти април ќе го ценат трудот овие 3 години и ќе гласаат за СДСМ!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев беше гостин во вестите на Ал Џезира. Теми беа ЕУ и владеењето на правото. - Верувам дека нашите граѓани ќе го ценат тру...

Повеќе

СЕ РАСПАДНА ВЛАДИНАТА КОАЛИЦИЈА: ДУИ И ЏАФЕРИ СЕ ЗДРУЖИЈА СО ВМРО ДПМНЕ ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЈО, СДСМ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ФОРМИРААТ НОВО ВЛАДИНО МНОЗИНСТВО!!!

Џафери одбиваше денеска цел ден да ја закаже седницата за законот за ЈО цел ден а исто така одби да закаже седница и за разрешување на Мизрахи, Тоа ...

Повеќе

ДРАМА ВО СОБРАНИЕ: ПОЧНА СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО, ВМРОВЦИТЕ СЕ БОРАТ КАКО НА МЕЧКИН КАМЕН 1903-ТА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЌОРКА!

Линк до седницата на Собраниски Канал

Повеќе

ГИ РУШАТ СИТЕ ПРАВИЛА ВО ШОУБИЗНИСОТ: Енрике и Курникова се 20 години во врска, денеска им се роди трето дете

Линк до целата сторија, тука.

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ - СО ДЕНЕШНИТЕ СНИМКИ ВО СУД МУ ПРОПАДНА СЦЕНАРИОТО ДЕКА БИЛ РЕКЕТИРАН ОД КАТИЦА И БОКИ, ТУКУ ПРЕКУ МИЛЕВСКИ МОЛЕЛ НА КОЛЕНА ДА МУ СЕ ПОМОГНЕ, НУДЕЛ БРДА И ДОЛИНИ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР!!!

Во вториот фајл од разговорите кои осудениот Зоран Милески ги доставил до Обвинителството поврзани со случајот „Рекет“ се слушаат муабет...

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА СО ШТО СЕ БРАНИ БОКИ ВО СУДНИЦА: СНИМКИТЕ СЕ НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТИ И НЕ ТРЕБА ДА СЕ ДОКАЗ?!?!

На денешното рочиште за случајот “Рекет” се прзентираат видео снимки, кои со камера ги снимил бизнисменот Орце Камчев, пишуваФокус. На ...

Повеќе

Богојески: Економската понуда на „Обновата на бандитизмот“ е популистичка и неодржлива

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески во изјава за Фокус ја коментира економската понуда која ја претстави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Повеќе

Макпетрол презентираше ново упатство за безбедно ракување и користење на своите производи

Почитувани, Денеска, на прес-конференција, компанијата промовираше уште една безбедносна мерка, односно кратко упатство за безбедно ракување и кори...

Повеќе

ДРАМА ВО СУДНИЦА, КАТИЦА ЈАНЕВА МУ ГО ЗАГОРЧИ ЖИВОТОТ НА КАМЧЕВ: Не се работи за РЕКЕТ туку за ПОТКУП, тие нудеа поткуп, објавете ги тие снимки!

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева по завршувањето на денешното рочиште за “Рекет” побара јавно да се презентираат две сни...

Повеќе

ТЕ-ТО со демант до Чулев: Во ТЕ-ТО нема никаков криминал, сите процеси се спроведени според законските прописи за што има судски пресуди

АД ТЕ-ТО ги демантира наводите на техничкиот министер за внатрешни рботи, Наќе Чулев и тврди дека доставиле целосна документација до сите институции...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Талат Џафери да не прави пак циркус како со Вељановски, да не ја штити Рашела Мизрахи!

Повеќе

КАЛАЈЏИЕВ Е МНОГУ ПОГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ ОД КАТИЦА!

Имав огромен респект и симпатии за Гордан Калајџиев. Во времето на режимот зседно организиравме акција во МАНУ против Камбовски, ми откажа мојот сл...

Повеќе

СЕ Е СПРЕМНО, МАФИЈАТА КОНЕЧНО ЌЕ БИДЕ ИСТРЕБЕНА ДЕНЕСКА: Пратениците повикани во 15 часот да бидат присутни во Собранието за седница за законот за ЈО!

Постои можност денеска Собранието во 15 часот да одржи седница на која ќе се расправа за предлог-законот за јавно обвинителство и предлог-законот за...

Повеќе