Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ПЕНДАРОВСКИ ВО ДРУШТВО НА ЏАСТИН ТРУДО НА МИНХЕНСКАТА БЕЗБЕДНОСНА КОНФЕРЕНЦИЈА

Повеќе

ВЕРБАЛНАТА БИТКА ЗАВРШИ, СЕГА СЛЕДУВА НОВА ДРАМА - ПРВО СМЕНА НА МИЗРАХИ ПА ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО!

Заврши расправата за законот за ЈО, која траеше цел ден и изобилуваше со навреди и циркузи од страна на пратениците на ВМРО ДПМНЕ. Кулминацијата се...

Повеќе

(ВИДЕО) О БОЖЕ ГОСПОДЕ: Идиот на неделата! СДСМ сакало да донесе 1 милион Африканци, и Македонија да се вика Македонија-Етиопија. Сиктер бре забегани!

Линк до ова урнебесно видео од говорот на еден типичен ВМРОВЕЦ ПАТОЛОШКИ ЛАЖОВ, овде.

Повеќе

Отец Пимен на трибина “Агенда Преспа 20-24”: Да не остане дека знаеме само да произведуваме јаболка, да почнеме да шириме и култура

На трибината “Агенда Преспа 20-24” посветена на развојот на преспанскиот регион, Владиката Пимен, како преспанец по потекло говоре...

Повеќе

Целосно реновиран студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје

Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студент...

Повеќе

БОМБА НА РАНГЕЛОВА: Пратениците кои се опфатени во случаите на СЈО не требало да учествуваат во разговорите за Законот за ЈО

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова смета дека пратениците кои се опфатени во случаите кои ги отвори Специјалното јавно обвинителство не т...

Повеќе

Тимоние: Влезот во ЕУ многу зависи од кредибилитетот на вашето судство

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние вели дека е важно да се донесе Закон за јавно обвинителство, како и оти влезот на земјава во Европската Униј...

Повеќе

СПАСОВСКИ И АДЕМИ: Извршивме увид во завршеното реновирање на блоковите В и Г во Студентскиот дом „Гоце Делчев“, со комплетно уредени студентски соби за 600 студенти

Повеќе

ИДНИНАТА НА СДСМ, БОЧВАРСКИ И КАЕВСКИ: Започнуваме со изградба на првиот покриен базен во Општина Штип

Повеќе

НИКОЛОВСКИ И ЗАЕВ ДЕНЕСКА ВО КАВАДАРЦИ ПО ПОВОД СВЕТИ ТРИФУН: Чест ни е што денеска на овој празник, на Свети Трифун сме заедно со лозарите, со винарите од Тикешкиот регион

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Како никогаш досега вложуваме во здравствените работници

Повеќе

СЕ ВОДИ ИСТОРИСКА БОРБА ДО ИСТРЕБУВАЊЕ СО МАФИЈАТА: ТАЛАТ ЏАФЕРИ ОБЗНАНИ ДЕКА СОБРАНИЕТО ЌЕ ЗАСЕДАВА ДО 1 ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ!

- Ќе заседаваме до 1 часот по полноќ, Сега одете на пауза до 19 часот. Оние од фејсбук нека бидат тука цело време а не само да галамат на фејсбук! ...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Им го честитам празникот Св. Трифун на лозарите и на винарите од целата наша земја

Повеќе

Среќен празник Ви посакува Град Скопје. Возете безбедно!

Повеќе

КИРАЦОВСКИ САМ СТАВИ НЕГОВА СЛИКА СО БОКИ НА ГОВОРНИЦА: Сите во СДСМ се сликавме со Боки, но сега тој е во затвор, вие почитувани ВМРОВЦИ 12 години се сликавте со мафијаши и ги штитевте и им служевте како слуги!

- Сите се сликавме со Боки сите гостувавме на 1 ТВ, но кога се виде дека се правело криминал и Боки отиде во затвор и 1 ТВ се затвори, тоа е разлика...

Повеќе