Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винариите, во новиот мандат обезбедуваме 200 милиони евра годишна финансиска поддршка за земјоделството

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев од Пониква: Лажните патриоти од ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да ги разберат зборовите на Гоце Делчев за светот како поле за културен натпревар меѓу народите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска од Македониум: Градиме правна држава, во НАТО сме, на 15 јули победуваме, тоа им е јасно на сите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев до граѓаните на Кочани: Ја покачуваме минималната плата на 20.000 денари до крајот на мандатот, тоа е 120% повеќе од минималната плата во времето на ВМРО-ДПМНЕ!

На граѓанската трибина којашто се одржа на Пониква, претседателот Заев зборуваше за остварените економски резултати и големите позитивни промени што...

Повеќе

Шекеринска за ТВ ТЕРА: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судските органи?

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опст...

Повеќе

(ВИДЕО) Министрите Адеми и Димитров го претставија проектот ЕУ за Преспа и иницијативата за „Преспа форумот за дијалог“

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ГОЛЕМ УСПЕХ, ЧЕКОР ПОБЛИСКУ ДО ЕУ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МИСОВСКИ: МИЦКОСКИ БЕШЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО КОГА ОРГАНИЗИРАА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ПРАТЕНИЦИТЕ, САМО ЗА КЕШ И ВЛАСТ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Уште од 60-тите години на минатиот век, жителите на Кочани зборуваа и ја бараа Браната Речани на Оризарска река. Потребна им е за вода за пиење, за наводнување. Денес, СДСМ го реализира тој проект. Најголем капитален проект! Браната Речани интензивно се гради, со 80 метри висина

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН ЌЕ ТЕРА ЦЕЛО ЛЕТО: Денеска се регистрирани 165 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 6787, оздравени се 128 пациенти – починати се 7 лица

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НОВИНА: Авантура парк за деца во скопската Зоолошка

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ВРЕДНО МОМЧЕ Е ЉУПЧЕ: НАЈДЕ ВРЕМЕ ДА ВОЛОНТИРА ВО ПЛАНИНА ВО ШТИП И ДА ИЗГРАДИ МИНИ ПАРК

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НОВИНА ВО МАК ПОЛИТИКАТА: Петар Колев од ГДУ со изјава на нотар се откажа од пратеничките бенефиции, патни трошоци и сите примања над минималниот износ за плата

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

БОМБИТЕ НА ВМРО НЕ ОТКРИВААТ НИШТО НОВО ЗА ЗАЕВ, ПА ОВА ГО ЗНААТ И МАЛИТЕ ДЕЦА - Нови “бомби” за Заев: Јас го презедов СДСМ и јас го финансирам, не ми треба Бранко!

Две нови “бомби” денеска се објавени на каналот “Бране капитал” на Јутјуб. Станува збор за дел од разговор меѓу Зора...

Повеќе

Спасовски најави земјоделски субвенции од 200 милиони евра годишно

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе