Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

Туск пред ЕП: Европските лидери направија голема грешка за Северна Македонија и Албанија

–Претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск денеска пред пратениците во Европскиот парламент повтори дека европските лидери минатата недела на...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЛЕДЕН ГОВОР НА ЈУНКЕР ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: ЧУВАЈТЕ МИ ЈА ЕВРОПА И БОРЕТЕ СЕ ПРОТИВ ГЛУПИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМЧЕ АПАСИЕВ ДЕСНИЧАРСКИОТ ЛЕВУЧАР МУ ГО ЗЕМА ЛЕБОТ НА ПАНДОВ: Груевски спроведе најтемелни судски реформи!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ УПАТИ ЖЕСТОКА ЗАКАНА ДО ВМРО ДПМНЕ: Ако мислат ВМРОВЦИТЕ дека ќе извадат на овие избори исто гласови како во 2016-та, да ги потсетам дека режимот умре одамна, Груевски сега е во Будимпешта!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КАНАЃАНИТЕ НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИРААТ СО ЛУДАЦИ: ЏАСТИН ТРУДО ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ: ГЛАВНИОТ ПР СТРАТЕГ НА ВМРО ДОНЕСЕ ЛУДАЦИ НА ПЛОШТАД ВО СКОПЈЕ КОИ ЌЕ НИ ОБЈАСНУВААТ ДЕКА ЗЕМЈАТА Е РАМНА ПЛОЧА?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕЌЕРИНСКА: Откако ја добивме поканата за НАТО за повеќе од 4 пати се зголемени странските инвестиции

–Речиси 30 години државата се обидува да исполни една своја стратешка цел, тоа е членството во НАТО, не само поради политички бенефит, туку по...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ДО ЈАНКО ЈАДИ БУРЕК: ТИ БЕШЕ 10 ГОДИНИ ДЕЛ ОД ПРОПАГАНДАТА НА РЕЖИМОТ, ЗОШТО ТИ ТРЕБАШЕ 10 ГОДИНИ ЗА ДА МЕ ПОКАНИШ ВО ЕМИСИЈА?

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАХАХА, ЗАЕВ СО ОДЛИЧЕН ВИЦ НА СМЕТКА НА МИЦКО И ТАРАВАРИ: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

МИЦКО ГО СМЕНИ ИМЕТО НА ПАРТИЈАТА: ВМРО АЛБАНСКА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА АЛСАТ М: Од ЕУ ми ветија дека неправдата ќе биде исправена, темата датум за нас се враќа уште во ноември во Рим!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Е ОВА Е ПОСЛЕДИЦА НА СОВРЕМЕНОТО ЖИВЕЕЊЕ: ГЕРМАНИЈА ЌЕ ВОВЕДЕ КОМЕСАР ЗА БОРБА ПРОТИВ ОСАМЕНОСТ?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО СУГАРЕВСКИ: Завршени 75 отсто од градежните работи на автопатот Кичево – Охрид, а пробиени се 96 отсто од трасата!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АЦЕ КОЦЕВСКИ РАСТУРА: РЕКОРДНИ 680 ГРАДЕЖНИ ЗАФАТИ И 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПРОЕКТИ, КОЦЕВСКИ ГИ ПРЕЗЕНТИРАШЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ДВЕГОДИШНИОТ МАНДАТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Жбогар за МИА: Вие испорачавте, за жал ние повторно одложивме – потребна реформа на начин на носење одлуки во ЕУ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе