Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

Жбогар за МИА: Вие испорачавте, за жал ние повторно одложивме – потребна реформа на начин на носење одлуки во ЕУ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО - СИТЕ СЕ ИЗНЕНАДИЛЕ: Мицкоски му признал на Заев за неговата храброст и одговорност да понуди избори?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ПРВО ИНТЕРВЈУ ПО ДЕБАКЛОТ ВО БРИСЕЛ: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ВЕЧЕРВА Е НА АЛСАТ М ВО 22 ЧАСОТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ МУ ОБЈАВИЈА ВОЈНА НА ЦЕЛ СВЕТ: Милошоски за ФАЦ - ВМРО-ДПМНЕ бара начин да го врати уставното име

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Столтенберг зборувал со Заев по телефон: Со нетрпение ја очекуваме Северна Македонија во НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

НАЈМОЌНАТА ЖЕНА ВО СВЕТОТ СЕ БОРИ ЗА НАС: ЌЕ ГИ СВЕДЕМЕ ПОСЛЕДИЦИТЕ НА НАЈНИСКО НИВО, МУ РЕКЛА МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ОВА ЌЕ БИДЕ НОСЕЧКИОТ ПОСТЕР СО КОЈ ВМРО ДПМНЕ ЌЕ НАСТАПИ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ, А МОТОТО ЌЕ БИДЕ: ДОЈДЕТЕ КЛЕТИ ШИПТАРЧИЊА ДА ВЕ ГУШНАМ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАХАХА, ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКО: Новинар: Дали ќе го укинете Преспанскиот договор доколку победите? Мицкоски: Дајте друго прашање!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОДЕКНА ВО ЗЕМЈАВА, ПЛАЧ СЕ СЛУША ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: Италија го враќа прашањето за почнување на преговорите во ноември, Заев поканет во Рим!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ: Макрон веројатно следниот месец во официјална посета на Скопје и Тирана во која ќе прати порака дека Франција ќе ни помогне да станеме членка на ЕУ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Могерини ни праќа порака на охрабрување: Одбивањето на Скопје и Тирана е повеќе од промашена шанса, тоа е историска грешка која се надевам наскоро ќе биде исправена

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ДИМЧЕ СТРАТЕГО: ЗАЕВ ГО НАСАМАРИ МИЦКОВСКИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

ЗА МАКЕДОНСКИТЕ БУБАШВАБИ ОТПОРНИ НА НУКЛЕАРКИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Трајковски: Заев ги заслужува сите гласови на сите здраворазумни, кои можат да ги направат разликите од неговото владеење и она на Груевски

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: МАКТЕЛ ДОЈДЕ ДО ВИДЕОТО ОД ГУШКАЊЕТО НА МИЦКОВСКИ СО АЛБАНЦИТЕ ВО ГОСТИВАР!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе