Одберете локација на пристап

Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше големо изненадување, но и разочарување кога согледавме дека нивната програма е всушност збир на веќе реализирани проекти само с
Теарце, 3 јули 2020 (МИА)– Во тетовско Теарцетрибина со граѓаните одржаа кандидатите за пратеници наКоалицијата „Можеме“ предводена од носителот на листата во шестата изборна единицаи Биљал Касами. Тој истакна дека иако во оваа ко
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
Лидерот на БЕСА Биљал Касами, кој е носител на заедничката пратеничка листа предводена од СДСМ во шестата изборна единица, во тетовско Теарцеистакна дека сите 25 различни партии во коалицијата „Можеме“ се соединиле за иднината на ев
Бујар Османи од ДУИ вели дека со СДСМ заедно како коалициски владини партнери донеле клучни одлуки, но не ја искчучи можноста по изборите за состав на Влада да преговараат и со ВМРО-ДПМНЕ. Тој во емисијата „Само интервју“ ј
Времето на национализам и лажен патриотизам е завршено. Најголем патриот е оној којшто носи храбри одлуки за иднината. Стратешката цел за членството во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ ја остваривме, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој е
Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рус
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска од Камениот мостсе наврати на минатото и порачадека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриотиидека не се кае за тоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија,односнокако што вели тој
Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава запорталот „Фактор“потенцира дека партиите добива
Судијката Добрила Кацарска која заедно со обвинителката Вилма Рускоска, денеска се најдоа во кадрите на најновиот предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ и тоа направени од картон, во вид на сликички. По тој повод, Кацарска за ТВ 21 излезе со свој личен ста
Тврдеше дека работел про-боно како советник на Груевски, па излегоа докази дека добивал по 5.000 евра месечно... Тврдеше дека никогаш не се сретнал со Зоран Кичеец, па излегоа аудио-снимки дека редовно се сретнувал... Тврдеше дека видео-снимките
Почитувани, Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид. Во оваа јавно-здравствена установа, согласно протоколите за спречување на шире
Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу во неделното интервју на Радио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Ние носе

Прв случај на ширење на коронавирусот од човек на човек во САД

Во САД е регистриран првиот случај на ширење на коронавирусот со пренесување од човек на човек, соопшти денеска американскиот Центар за контрола и п...

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА ВЛАЕ СЕ ЖАЛАТ: ГАЛА ВАШ ГИ УЗУРПИРА ТРОТОАРИТЕ ВО ВЛАЕ СО СВОИТЕ ПЕРАЛНИЦИ ЗА КОЛИ

Повеќе

ПОРАДИ ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА ВИРУС, САД НАРЕДИ ЕВАКУАЦИЈА НА 90% ОД ПЕРСОНАЛОТ ВО АМБАСАДИТЕ И КОНЗУЛАТИТЕ ВО КИНА И НИВНИТЕ ФАМИЛИИ

Амбасадите и конзулатите ќе останат отворени но со намалена оперативност, во нив ќе останат само најважните сектори и вработени, речиси 90% од персо...

Повеќе

ПОБЕДНИЧКА ЕУФОРИЈА НА БИХАЧКА - ЗАЕВ: Подготвени сме за победа, тоа ќе биде победа на граѓаните и сигурната иднина на државата!

Подготвени сме за победа, тоа ќе биде победа на граѓаните и сигурната иднина на државата! Се утврдува постапката за избор на кандидати за пратеници ...

Повеќе

СЗО ПРОГЛАСИ СВЕТСКА КРИЗА СО КОРОНА ВИРУСОТ КОЈ СЕ ПРОШИРИ ВО 12 ДРЖАВИ И УБИ 200 ЛУЃЕ!

По еден месец од избивањето на епидемијата во Кина, Светската Здравствена Организација прогласи светска здравствена криза поради вирусот КОРОНА и по...

Повеќе

МАФИЈАТА И ВМРО СЕ ОСУДЕНИ НА ПОРАЗ, СДСМ ГИ ИМА НА ПОМОШ АМЕРИКА И ЕУ - Брнс за Сител: Инсистираме предметите од СЈО да продолжат да се работат во ОЈО и да се донесе законот за ЈО. Тоа е многу важно!

-Инсистираме предметите од СЈО да продолжат да се работат во ОЈО и да се донесе законот за ЈО. Тоа е многу важно – изјави амбасадорката на САД...

Повеќе

И ние постоиме – лицата со попреченост во Струмица добиваат фитнес центар!

Лицата со попреченост во Општина Струмица добиваат специјализиран фитнес центар, чие отворање ќе се случи на 23-ти јануари, во четврток.Фитнес цента...

Повеќе

НАПАДНАТИТЕ НВО АКТИВИСТИ ОД ЈУЖНА КОРЕЈА БЕА ПРИМЕНИ ВО МНР КАДЕ ДОБИЈА И ОФИЦИЈАЛНО ИЗВИНУВАЊЕ

Извинување до претставниците на НВО од Република Кореа Денес во Министерството за надворешни работи државниот секретар Зоран Попов ги прими и упати...

Повеќе

ГДУ: Што се случува со основната задача на техничката влада да спроведе демократски и чесни избори во духот на европските вредности?

Република Македонија е земја за пример во светски рамки која повеќе од 10 години нема спроведено попис на своето население. Во наше друштво почиту...

Повеќе

ПРЕД ОЧИТЕ НА ЦЕЛАТА СВЕТСКА ЈАВНОСТ: Митот за безгрешната Америка, речиси совршената нација мајка на сите нации и држави, умре овие неколку дена и тоа баш во сенатот, високиот дом на Конгресот!

Колку жална смрт на еден идеал еден мит за една моќна речиси безгрешна држава супер нација, мајка на сите други нации и држави на кои таа везден им ...

Повеќе

УЧЕТЕ БЕ ВМРОВЦИ, ВАКА СЕ САКА ДРЖАВАТА: ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ РАСТУРА, ФИРМИТЕ КОИ СЕ ПОДРЖАНИ СО ДУПЛИРАН РАСТ!

Зоран Заев Со доаѓање на Владата на #СДСМ за 50 пати пораснаа инвестициите на #ФИТР. Се забележува пресврт во работата на ком...

Повеќе

ГАЛЕРИЈА: Термо-камера го „лови“ коронавирусот на скопскиот аеродром

Фото – МИА

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА СКАНДАЛИТЕ ВО ФФМ: Покрај милионот евра кој го украла благајничката, од касата украдени уште 3,5 милиони евра од страна на раководството!

Продолжуваат истражувачките стории на новинарите од А1он за состојбата во фудбалска федерација на Македонија. Покрај милиониот кој го украла благај...

Повеќе

(ВИДЕО) ВНИМАНИЕ ОВА ВИДЕО СОДРЖИ УБИЕНИ КУЧИЊА И МАЧИЊА: Пазарот на ужасот од кој почна коронавирусот

Изворот на смртоносната епидемија на коронавирус се чини дека е пазарот во Вухан. Коронавирусот брзо се шири во Кина, како и во д...

Повеќе

Авионот кој се урна во Авганистан е на армијата на САД

Авионот кој денеска се урна во Авганистан е на Воено-воздухопловните сили на САД, соопшти Дејвид Голдфејн, претставник на Пентагон, пренесе изданиет...

Повеќе