Одберете локација на пристап

- Гледам СДСМ оди со пропаганда демек излезете да гласате инаку Грујо ќе се врати на власт, тоа може да вроди со контра ефект, ВМРОВЦИТЕ да излезат да гласаат Грујо да се врати на власт, а неопределените да седат дома и со тоа навистина да помогнат
Еј човече, да се крстиш, неверојатни се куртоните. Глупи се, покварени се, али упорни се човече! Замислете, Куртон Влајко седнал со македонските Бивис и Батхед, куртоните од Алфа и ја убедуваат јавноста дека само анкетата на Куртон Влајко е точна
Владата на Република Северна Македонија на 75-тата седница што се одржа денеска, донесе дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, со која од државјаните на Република Србија, Република Косово, Црна
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- М
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитувани
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Мактел дозн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Линк до ова
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Е

ФОТО: Атиџе замина во Лос Анџелес по Оскарот!

Тимот на „Медена земја“ ги прави последните подготовски пред заминувањето во САД на доделувањето на Оскарите вo недела. Денес нè...

Повеќе

ОВА Е ТОТАЛНА ПОРЕМЕТЕНОСТ: Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 150 илјади евра

За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошил...

Повеќе

БОМБА НА БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: ТОЈ ШТО НЕ ГЛЕДА ДЕКА ВМРО ДПМНЕ СЕ ОБИДУВА ДА ЈА СПАСИ МАФИЈАТА ИМА ПРОБЛЕМ СО ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА!

- Ако некој не успева да согледа дека ВМРО ДПМНЕ игра на картата да ја спаси мафијата, тој има проблем со интелигенцијата, што да правиме да му црта...

Повеќе

ЗЕЌИРИ ОБЈАВИ: Преку 10 милиони евра долгови на граѓаните ќе бидат отпишани!

Само што го изгласавме законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите на граѓаните кон jавните претпријатија заклучно со декември 2017 г...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ИЗВРШИ ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО - И ПОКАЖА СРЕДЕН ПРСТ НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА: Никој не смее да ни забрани да се обидеме да го ревидираме договорот!

Нема да ја игнорираме реалноста што ја создаде Преспанскиот договор, ама ќе се обидеме да ја исправиме неправдата. Вака одговори лидерот на ВМРО-ДПМ...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ТУРЦИЈА: Едно лице загина, 157 повредени во авионската несреќа на компанијата ПЕГАСУС во Истанбул

Едно лице загина, а 157 се повредени откако денеска авион при слетувањето на истанбулскиот аеродром „Сабиха Гокчен“ ја промаши пис...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО, АДРИЈАН МУЧА: Почнуваме со изградба на три нови паркови, во Карпош од 60 000 квадрати, во Кисела Вода од 15 000 квадрати, Аеродром исто околу 10 000 квадрати...

Повеќе

ТРАМП УСПЕА ДА СЕ СПАСИ ОД ИМПИЧМЕНТ СО ТЕСНО МНОЗИНСТВО НА ВЕРНИТЕ РЕПУБЛИКАНСКИ СЕНАТОРИ, НО ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ОВА Е ПИРОВА ПОБЕДА И ДЕСНИЧАРИТЕ ГИ ЧЕКА КАЗНА НА ИЗБОРИТЕ ГОДИНАВА!

Повеќе

Едно нешто морам да му признаам на Мицковски - Груевски не можел да избере подобар човек за улогата која му е зададена да ја одигра!

МУВА НЕ ГО ЛАЗИ, ОКО НЕ МУ ТРЕПНУВА ДОДЕКА БЛЕФИРА, МАНИПУЛИРА, ГЛУМИ ЛУДИЛО, КРУЖИ КАКО ОБЛАК ОКОЛУ КРАГУЕВАЦ! ЧОВЕКОТ Е ОПЕРИРАН ОД ЕМОЦИИ, СРАМ,...

Повеќе

ПАРТИЗАНИТЕ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ЗА УШТЕ ЕДЕН МАСОВЕН ЈУРИШ ПРОТИВ ФАШИСТИТЕ И МАФИЈАТА!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев попладнево оствари средба со претседателите на партиите кои се дел од коалицијата предводена од СДСМ. - Ова е ...

Повеќе

(ВИДЕО) СООЧУВАЊЕ НА МИЦКОВСКИ СО НОВИНАРИ И ЕКСПЕРТИ НА ТЕЛМА

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ГЕРО ГИ ПУКА БОМБИТЕ НА МАФИЈАТА: КЛАДИЛНИЦИТЕ МАКС БЕТ НА САШО МИЈАЛКОВ СЕ РЕКЛАМИРААТ НА ПОРТАЛОТ НА ГЕРО

Повеќе

Макрадули од градинката „Кочо Рацин“: Во оваа градинка не само што не мириса на нафта, туку е потопло и почисто

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и финансискиот дирек...

Повеќе

СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА ЗАКОНОТ СО КОЈ СЕ ЗАБРАНУВА УВОЗ НА ОТПАД КОЈ МОЖЕ ДА СЕ СОГОРУВА И ДА СЕ КОРИСТИ КАКО ЕНЕРГИЈА

Во земјава се забранува увоз на отпад кој се користи како извор на енергија. Собранието на денешната седница ги усвои измените на Законот за управув...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТВОРЕН ДЕН НА „ДРИСЛА“: ГРАДОТ СКОПЈЕ ПРЕЗЕМА ИТНИ МЕРКИ ЗА КОНСОЛИДАЦИЈА НА ДЕПОНИЈАТА

Новинарски екипи и активисти од еколошките граѓански организации денеска ја посетија депонијата „Дрисла“ и направија увид во состојбата ...

Повеќе