Одберете локација на пристап

Студентите кои имаат потреба да ги посетат студентските домови за да подигнат оставени лични работи ќе може да го направат тоа во следните четири дена почнувајќи од денеска, во одредени периоди од деновите согласно со вонредниот полициски час
НАТО преку својот механизам за помош на некој начин има улога на координативен центар меѓу барањата и потребите на земјите членки во справувањето со Ковид-19 и тие што можат да овозможат помош, преку мехнизмот овозможуваат, порача шефот на дипломат
Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот. Тоа претставува 28 отсто од неговото цело богатство, а тој се уште не кажа како парите ќе бидат распределени.
Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес конференција порача дека вчерашните укажувања на угостителите не се точни, посочувајќи дека ова не е време за уцени. „Владата имаше целосно разбирање за туризмот, транспортот. Све
Роналдо и Меси можат во кој било фудбалски клуб да продадат 5 милиони дресови, а доктор не може да продаде 5 милиони бели мантили, рече поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во неговото онлајн-гостување во утринскате емисија „Ја
Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните инсти
Во Дебар денеска е шести ден како нема новодијагностицирани со Ковид-19, според податоците на Министерството за здравство. Тоа значи дека бројката на заразени во оваа општина е 49, од нив двајца, кои беа и првозаразени, се од соседната општина Цен
Одјавите во Агенцијата за вработување не значат престаноци на работниот однос кај лицата, рече директорката Билјана Јовановска во Топ тема. Во врска со гужвите пред институцијата, таа појасни нема драстични промени во пријавите и одјавите што ги пр
Владата денеска ја започна серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, на која министерот за економија Крешник Бектеши, министерот за информатичко општество и јавна администрација, Дамјан Манчевски и дополнителната заменичка-министе
Христијан Мицкоски очаен за внимание денеска уште еднаш покажа дека не разбира економија и финансии, или пак свесно манипулира со бројките што е далеку поопасно. Последните податоци за реализација на буџетот упатуваат на реално планирање на пр
Четиримесечно бебе од Кочани е најмладиот пациент со коронавирус , кажа министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конфренција во Владата. Бебето со мајката се позитивни на КОВИД-19 и се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопј
Се известуваат граѓаните на Прилеп,дека денеска после започнувањето на полицискиот час, ќе се врши темелна дезинфекција на сите главни и споредни улици во градот. Од тие причини, граѓаните треба да ги отстранат своите возила од јавните површини
Поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) Сулејман Реџепи во телевизиски настап го предупреди вицепремиерот Бујар Османи и Владата дека ако ИВЗ не добие помош од државата, тие ќе го повлечат повикот за заштита од пандемијата на коронавирус.

Трамп: Ал-Багдади е мртов, умре како кукавица и како куче!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Милевски бара Грција да го почитува Преспанскиот договор: Наместо Северна Македонија, на сите табли уште пишува Скопиа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Општина Куманово презеде итни мерки за намалување на загадувањето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

И човекот со тетоважа од Груевски протестираше за земјоделците: Никола е мој крал, верен сум му до гроб!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Ако треба и бос ќе одам, ама просечна плата од 30.000 денари ќе има

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА ГРАДИНКИТЕ СЕ ПРИВАТНИ, ОДГЛЕДУВАЊЕТО ДЕЦА Е ИЗГОР СКАПО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГИГАНТОТ ФЕЈСБУК ВОВЕДУВА НОВА СВЕТСКА КРИПТО ВАЛУТА, ЛИБРА, АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ, ТОА Е ЗАКАНА ЗА ДОЛАРОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) И ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ВЕЌЕ НЕ ПРОАЃА: На Телма лупаше такви глупости што во еден момент Дане Талески се фати за глава а Лупевска фати да се смее

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТИ КУРТОНИ, ДО ВЧЕРА ГО ПЛАШЕА НАРОДОТ СО ТИРАНСКИ ПЛАТФОРМИ, ДЕНЕСКА ЗБОРАТ АЛБАНСКИ ВО ЕМИСИЈА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: ПРЕД ДВА ДЕНА ОД ЗЕМЈАВА ИЗБЕГА ОРЦЕ КАМЧЕВ СО ЦЕЛАТА ПОШИРОКА ФАМИЛИЈА!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ГНОЕВИ ЏАНДАРСКИ ЌЕ ВИ ГИ НАМАЛИМЕ ПЛАТИТЕ: НА САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ ПРЕД ИЗБОРИ, СТРАТЕГОТ И ИДЕОЛОГОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЛЕНКО ГИ НАВРЕДУВА 10-ТЕ ИЛЈАДИ ПОЛИЦАЈЦИ ВО ЗЕМЈАВА СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ И ЗАКАНИ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Историчарот Петар Тодоров: Бугарските барања се неприфатливи и навредливи за Македонците

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ И ДУИ: Прекрасна вест за вработените на јавниот сектор, К-15 ќе се дели и за нив

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМА ПОБЕДА НА САД: Лидерот на Исламска држава Ал Багдади си го активираше експлозивниот појас во тунел во Сирија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на меѓународна конференција ,,Сликата на другиот во балканската култура,,: Научните работници во 7 институти во државата ќе добијат плата со ново покачување од 25%

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе