Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција!

Пратеникот Мухамед Зекири вели дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција. -Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ПРИЗНА, ИАКО 3 ГОДИНИ НЕ ОТЕКОА СО ПРЕСОВИ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ: АКО ДОЈДЕМЕ НА ВЛАСТ, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ КАКО И ОВАА ВЛАДА, ТОА Е НЕИЗБЕЖНО!

- Ако дојдеме на власт ќе имаме дефицит во буџетот како и оваа влада, мора да се задолжуваме и понатаму, тоа е неизбежно! Мицковски на Алфа ТВ ја п...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: КАТИЦА НЕ БЕШЕ ДОРАСНАТА ДА ЈА ПОБЕДИ МАФИЈАТА; ВО МОМЕНТОВ СЕ ВОДИ ПОСЛЕДНА БИТКА СО МАФИЈАТА, ЌЕ ПОБЕДИ ИЛИ МАФИЈАТА ИЛИ ДРЖАВАТА!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: МИЗРАХИ ДА НЕ ГО КОЧИ ЗАКОНОТ ЗА СТЕЧАЈЦИ, 12 000 ЛУЃЕ СЕ ВО ПРАШАЊЕ!!!

Zoran Zaev Владата предводена од#СДСМматеријално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вист...

Повеќе

Николовски на ТВ 21: Ако во Собранието се оневозможува гласање на важни закони, постои реална можност да направиме ново парламентарно мнозинство и нова стабилна влада која ќе организира редовни избори

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во „ClickPlus“ на ТВ21 истакна дека доколку нема гласање вечерва по сопствено убедување, т...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО ВЕСТИТЕ НА АЛ-ЏЕЗИРА: Верувам дека гласачите на 12-ти април ќе го ценат трудот овие 3 години и ќе гласаат за СДСМ!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев беше гостин во вестите на Ал Џезира. Теми беа ЕУ и владеењето на правото. - Верувам дека нашите граѓани ќе го ценат тру...

Повеќе

СЕ РАСПАДНА ВЛАДИНАТА КОАЛИЦИЈА: ДУИ И ЏАФЕРИ СЕ ЗДРУЖИЈА СО ВМРО ДПМНЕ ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА ЈО, СДСМ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ФОРМИРААТ НОВО ВЛАДИНО МНОЗИНСТВО!!!

Џафери одбиваше денеска цел ден да ја закаже седницата за законот за ЈО цел ден а исто така одби да закаже седница и за разрешување на Мизрахи, Тоа ...

Повеќе

ДРАМА ВО СОБРАНИЕ: ПОЧНА СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО, ВМРОВЦИТЕ СЕ БОРАТ КАКО НА МЕЧКИН КАМЕН 1903-ТА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЌОРКА!

Линк до седницата на Собраниски Канал

Повеќе

ГИ РУШАТ СИТЕ ПРАВИЛА ВО ШОУБИЗНИСОТ: Енрике и Курникова се 20 години во врска, денеска им се роди трето дете

Линк до целата сторија, тука.

Повеќе

ЦРН ДЕН ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ - СО ДЕНЕШНИТЕ СНИМКИ ВО СУД МУ ПРОПАДНА СЦЕНАРИОТО ДЕКА БИЛ РЕКЕТИРАН ОД КАТИЦА И БОКИ, ТУКУ ПРЕКУ МИЛЕВСКИ МОЛЕЛ НА КОЛЕНА ДА МУ СЕ ПОМОГНЕ, НУДЕЛ БРДА И ДОЛИНИ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР!!!

Во вториот фајл од разговорите кои осудениот Зоран Милески ги доставил до Обвинителството поврзани со случајот „Рекет“ се слушаат муабет...

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА СО ШТО СЕ БРАНИ БОКИ ВО СУДНИЦА: СНИМКИТЕ СЕ НЕЛЕГАЛНО СТЕКНАТИ И НЕ ТРЕБА ДА СЕ ДОКАЗ?!?!

На денешното рочиште за случајот “Рекет” се прзентираат видео снимки, кои со камера ги снимил бизнисменот Орце Камчев, пишуваФокус. На ...

Повеќе

Богојески: Економската понуда на „Обновата на бандитизмот“ е популистичка и неодржлива

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески во изјава за Фокус ја коментира економската понуда која ја претстави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Повеќе

Макпетрол презентираше ново упатство за безбедно ракување и користење на своите производи

Почитувани, Денеска, на прес-конференција, компанијата промовираше уште една безбедносна мерка, односно кратко упатство за безбедно ракување и кори...

Повеќе

ДРАМА ВО СУДНИЦА, КАТИЦА ЈАНЕВА МУ ГО ЗАГОРЧИ ЖИВОТОТ НА КАМЧЕВ: Не се работи за РЕКЕТ туку за ПОТКУП, тие нудеа поткуп, објавете ги тие снимки!

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева по завршувањето на денешното рочиште за “Рекет” побара јавно да се презентираат две сни...

Повеќе

ТЕ-ТО со демант до Чулев: Во ТЕ-ТО нема никаков криминал, сите процеси се спроведени според законските прописи за што има судски пресуди

АД ТЕ-ТО ги демантира наводите на техничкиот министер за внатрешни рботи, Наќе Чулев и тврди дека доставиле целосна документација до сите институции...

Повеќе