Одберете локација на пристап

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени
МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добрата соработка како со земјите од регионот, така и со земјите членки на ЕУ и НАТО, но и пошироко, овоз

ИЗГРАДЕНА БОТАНИЧКА ГРАДИНА ВО ПЕЛИСТЕР

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Над 2,6 милиони луѓе имаат македонско државјанство, а само 175 илјади пријавиле дека ја напуштаат земјава

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ ЗАЕВ, ЗЕМАЈ ТОА МЕТЛАТА: Секоја петта институција постои само поради директорската фотелја!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Борисов: С. Македонија е колку Софија и каков ризик може да биде за ЕУ – да не покажуваме моќ кон нив

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Пленковиќ: Не смее да се менуваат правилата во преговарачкиот процес во од

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Станишев: Макрон води политика на инает, местото на Северна Македонија и Албанија е во ЕУ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЧОВЕКОВ КАСНИ 5 ГОДИНИ: МИЛЕНКО ЌЕ ОБЈАВУВА БОМБИ ЗА КРИМИНАЛ НА ЛУЃЕ БЛИСКИ ДО ГРУЕВСКИ?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ТВ 24: СОПСТВЕНИКОТ НА МАКОИЛ МИТЕ ЈОВАНОВСКИ САКА ДА ЈА КУПИ ГРАДСКАТА КУЌА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ФРАНЦИЈА РЕШИ БАРЕМ ЗА НАТО ДА НЕ КОЧИ: Францускиот Сенат го ратификуваше НАТО-протоколот за С. Македонија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

ОВИЕ ПА КОМУЊАРИТЕ СЕ НЕШТО КОРИСНО ГРАДАТ ЗА НАРОДОТ, КАМО БЕ СПОМЕНИЦИ: Со новата постојка на ЕСМ во Железара има парно за 3.500 домови и 75 фирми

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМИОТ ХРИСТО СТОИЧКОВ СЕ РАСПЛАКА ОД СРАМ ЗА ФАШИСТИЧКОТО НАВИВАЊЕ ВО СОФИЈА НА МЕЧОТ СО АНГЛИЈА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Стартува Централниот регистар на население

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПАНДОВ ЗА 24 АНАЛИЗА: БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ Е РЕШЕНИЕ, ЗА ЗЕМЈАТА ДА СЕ ВРАТИ НА СТАРИТЕ ДОБРИ ПАТЕКИ ОД ГРУЕВИЗМОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

40 години ПЕКАБЕСКО на домашниот и на светскиот пазар

(промотивен текст) Малата барака со десетина вработени во која на 25 Септември во далечната 1979 година се смести новоформираното самостојно правно...

Повеќе

Трамп му пишал на Ердоган: Не биди будала, ќе те паметат како ѓавол

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------...

Повеќе