Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Владата ќе ја награди екипата на „Медена земја“ со три милиони денари

Владата на денешната седница донесе одлука да додели парична награда од три милиони денари на екипата на филмот „Медена земја“. Ова на с...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Кон крајот на 2019 година во Општата болница во Охрид го отворивме новиот Центар за рани интервенции и третман кај деца со нарушувања од аутистичниот спектар, со поддршка од бугарската амбасада и Здружението на граѓани за третман на лица со аутизам, АДХД и Аспергеров синдром „Во мојот свет“

Повеќе

Прилеп еден од трите градови кои ќе добијат магнетна резонанца во болниците

Министерот за здравство Венко Филипче при посета на Одделението за третман на деца со потешкотии во развојот при Општата болница во Охрид, што б...

Повеќе

Премиерот Спасовски на седницата на Владата во Охрид: Со новата методологија за проширување на ЕУ се најавува и програма за силна финансиска поддршка на земјите што го започнале тој процес меѓу другото наменети и за поддршка на регионалниот развој

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија вечерва ја отвори петтата од серијата 10-те планирани седници, што еднаш месечно се одржу...

Повеќе

Шекеринска со припадниците на Армијата во Касарната Илинден: Направивме пресврт!

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во пресрет на ратификацијата на НАТО протоколот за членство во Алијансата и гласањето за измените...

Повеќе

(ВИДЕО) Како се правеше филмот 1917-та, еден од најдобрите филмови годинава

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ ПОВРЗУВА КИСЕЛА ВОДА СО АЕРОДРОМ И ЌЕ СЕ ГРАДИ ПАРК ВО КИСЕЛА ВОДА КАЈ ПРУГАТА

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ВЕЧНО ВО ОПОЗИЦИЈА: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО КАЖА ИДЕОЛОГОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЛЕНКО ЗА АТИЏЕ И МЕДЕНА ЗЕМЈА!

Повеќе

ГРУЕВАТА ПРОПАГАНДА НИКОГАШ НЕ ПРЕСТАНА ДА МЕЛЕ: Курир, Нетпрес, Алфа и Лидер со два и пол милиони евра ја ширеле антизападната пропаганда во земјaва!

Словенечкиот интернет портал Нецензурирано (necenzurirano.si) денеска излезе со анализа под наслов „Од каде се милионите за медиумите на...

Повеќе

Северна Македонија најпребарувана локација на Гугл поврзана со Оскарите

Северна Македонија е најпребарувана локација поврзана на наградите Оскар во моментов на Гугл, што се должи на „Медена земја“, кој ...

Повеќе

Заев: Со вас сме Медени!

Оскарите никогаш не биле повозбудливи за гледање. Вечерва да ја бодриме нашата медена екипа во трката за Оскари. Со вас сме Медени!🍯🐝Honeyland

Повеќе

ГОРЧЛИВ КОМПРОМИС - МАФИЈАТА ПОРАЗЕНА, ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДОБИ ШАНСА ДА СЕ СПАСИ: Независните пратеници од ВМРО ДПМНЕ успеале да ги олеснат случаите Талир 1 и Талир 2 во кои е запленето партиското седиште!

На барање на пратениците што беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ прислушуваните разговори нема да бидат докази во судските процеси „Талир “1 и &...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТИМ КЛЕТНИКОВ: Ѓорѓе Иванов се исплаши и не го спроведе тајниот договорот со Путин - да поднесе процес во ООН за поништување на договорот од Преспа!

Повеќе

АТИЏЕ НА ОСКАРИТЕ НОСИ НАРОДНА НОСИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) МАЛКУ ЛУЃЕ ВО ЗЕМЈАВА ЗНААТ, НО НИЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ ИМАМЕ ДОБИЕНО ОСКАР, ГИШ ВО 1999-ТА!

Повеќе