Одберете локација на пристап

- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој
Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и пешачка патека.(Фото: Принтскрин видео Град Скопје) Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4,
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува враќањето на парите кон граѓаните, наспроти намерата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го вратат режи
#СДСМизгради концепт во кој сите имаат шанса за напредок и развој. На нашето општество му се неопходни сите граѓани, сите можат и треба да бидат активни чинители и сите може да дадат свој придонес во развојот на општеството.- За првпат воведовме пе
- Нема за што не мрчеа ВМРОВЦИТЕ, дури и за МОЈ ДДВ, па за една година се покачи наплатата на ДДВ за 100 милиона евра! И ќе продолжиме со таквите храбри потези кои се за бенефит и за народот и за државата! Заев во елемент на трибината на Кале.

(ВИДЕО) ЕКСПЕРОТ НА СЗО КОЈ Е ВО ПОСЕТА НА ЗЕМЈАВА НА ПОКАНА НА ФИЛИПЧЕ, НАПРАВИ ШОУ ПРЕД НОВИНАРИТЕ: ПРЕСТАНЕТЕ ДА БРОИТЕ МРТВИ И ДА ЈА ОБВИНУВАТЕ ВЛАДАТА, ТУКУ КАКО ДА СЕ НАТЕРА НАРОДОТ ДА ГИ ПОЧИТУВА МЕРКИТЕ, МНОГУ СУМ ЗАГРИЖЕН!

„Она што го гледаме сега во Македонија е загрижувачко. Поуката која треба да ја извлечеме е дека се додека не се пронајде вакцина за Ковид-19 ...

Повеќе

ОВА Е БАСТИОНОТ НА ВМРО ДПМНЕ: СЕ ТЕПАЛЕ СО ДРВЕНИ СТАПОВИ СРЕДЕ УЛИЦА ПОРАДИ ПАРКИНГ ВО ОБЛЕШЕВО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

СО ФИЛИПЧЕ НЕМА ИГРАЧКА: ЌЕ ГО РАЗРЕШАМ ЗИБЕРИ УШТЕ ДЕНЕСКА, НЕГОВАТА ИЗЈАВА ЗА ОТВАРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ Е НЕДОЛИЧНА ЗА ДОКТОР И ЗА ДИРЕКТОР, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

РАДА ВО СТРУГА ПРЕЧЕКАНА КАКО ЈОВАНКА БРОЗ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЕВЕ КАКО БЕШЕ ПРЕЧЕКАН ВО ВЕВЧАНИ ЛАЖНИОТ ПАТРИОТ ДУРЛОВСКИ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ: За три години државата ја исправивме на нозе. Меѓу назад кон слепата улица и напред кон европска демократија... мислам дека изборот на граѓаните не е тежок. Од состојба на страв од власта, сега власта го слуша гласот на народот. #Можеме! Уште повеќе, уште подобро

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Разговаравме со музичарите и уметниците за овозможувањето на музички и културни настани

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Димитров за Фокус: Само коалицијата „Можеме“ нуди надеж, поразот на опозицијата ќе биде добар и за нив

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ И СУГАРЕВСКИ: ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА Е НАЈСИЛНА ВО АРАЧИНОВО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МНООГО Е КУМЕ: НОВАТА ПАРТИЈА ИНТЕГРА ВЕТУВА БРЗ ВОЗ ЗА 9 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче: Добивме АВИГАН за 100 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ЌЕ ТРЕБА ДА СИ СЕ ПОМИРИМЕ СО БРОЈКА ОД НАД 100 ДОДЕКА НЕ СЕ ИЗМИСЛИ ВАКЦИНА: Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1279 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-66, Куманово-13, Штип-13, Прилеп-2, Тетово-20, Струга-7, Битола-1, Охрид-7, Крива Паланка-1, Кочани-1, Пробиштип-1, Свети Николе-3, Кичево-6, Ресен-12

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Лукаревска на Отворено 24: Приоритет за СДСМ е здравјето на граѓаните, нашата понуда за просперитет и иднина и сигурноста дека изборите ќе бидат безбедни се причина граѓаните да излезат да гласаат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЗАПОЧНА СО ИЗДАВАЊЕ ДОМАШНА ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА

Комерцијална банка од денес започна со издавање на картичките „Купувам домашно“. Банката со СМС порака ќе ги извести корисниците за кои ...

Повеќе

Oтсега добивате попуст од 100 денари за секоја нарачка на Кликни Јади / KlikniJadi платена со Visa картичка од Комерцијална банка

Покрај тоа, сè уште можете да ја искористите бесплатната достава, без дополнителни трошоци. Понудата трае до 31 август 2020 година.

Повеќе