Одберете локација на пристап

✅Целосно реновирано педијатриското одделение;✅Зголемен број на лекари специјалисти;✅Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;✅Најсовремена медицинска опрема;✅Спремно одделение доколку е потре
Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци. – Објавените рекла-казала лаги од трети лица
Како да не очекувам изборна победа кога за мојот противник Игор Јанушев се поврзани бројни афери и скандали во времето на режимот, вели генералниот секретар на СДСМ и носител на пратеничката листа во третата изборна единицаЉупчо Николовскиво ми
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во скоп
Коалицијата „Можеме“ вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напре
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Безидејноста на
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Теарце, 3
Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби. -
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидер
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Бујар
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Времето
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Повод за ваквио
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Лидерот
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Суд
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Судијката

(ВИДЕО) Заев од Радовиш: Веруваме во младите и преку конкретни мерки креираме подобри услови за сите млади

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ПЛАНИРА ОБНОВА НА МЕХАНИЗАЦИЈАТА НА ЈП „УЛИЦИИ ПАТИШТА“ И “ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ СО ЗАЕМ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА

На претстојната седница на Советот на Град Скопје ќе се разгледува предлог одлука за задолжување со заем од финансиска институција во висина од 150 ...

Повеќе

ДО КОГА БЕ ВМРОНИ ДО КОГА??!?! ЌЕ ВИ ДОЈДЕ ЛИ ВАС ПАМЕТ НЕКОГАШ?!?!

Брееј што нема да смислат ВМРОВЦИТЕ... Очаен човек, жив ѓавол што би рекле нашите стари... Што ли уште ќе им текне овие денови како се ближат избор...

Повеќе

ДОБРИ И ЛОШИ ВЕСТИ ЗА НОВИОТ КОРОНА ВИРУС КОЈ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА ПАНИКА: Нема лек, нема вакцина, се шири од човек на човек, но смртоста му е само 2%, убива само стари изнемоштени лица со слаб имунитет!

Повеќе

ИНДИА ПРОСЛАВИ 71 РОДЕНДЕН СО ВОЕНА ПАРАДА ВО ЊУ ДЕЛХИ

Повеќе

ПОСЛЕДЕН БИЛАНС ОД ВИРУСОТ КОРОНА: 2000 заболени во светот, 56 загинати во Кина меѓу кои и еден доктор, Америка ги евакуира своите државјани од епицентарот на епидемијата, Вухан

Повеќе

Димитров до Николовски: Нема поголема дрскост кога овие од злосторничкото здружение клеветат за меѓународна изолација

Фејсбук статус на Никола Димитров, министер за надворешни работи: “Нема поголема гротеска и дрскост кога овие од злосторничкото здр...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ: Успешните политики на СДСМ ја намалија невработеноста на 17,1% и отворија нови 60.000 работни места

Зоран Заев Успешните политики на СДСМ ја намалија невработеноста на 17,1% и отворија нови 60.000 работни места. Продолжув...

Повеќе

СДСМ СО ЛЕКЦИЈА ПО ПАТРИОТИЗАМ ЗА ВМРО ДПМНЕ: 35 милиони евра државна помош за 200 компании за раст на плати и отворање на нови работни места!

Повеќе

Пет причини зошто треба да се регистрирате на владиниот портал Uslugi.gov.mk

Uslugi.gov.mk е Национален портал за електронски услуги кој беше претставен од страна на Министерството за информатичко општество и администра...

Повеќе

(ВИДЕО) СРЕЧКО ПОПОВСКИ МУ ГО ДАДЕ НАЈГОЛЕМИОТ КОМПЛИМЕНТ НА ЗАЕВ - ВО ОБИДОТ ДА МУ НАЈДЕ ГРЕШКА ИЛИ МААНА, УСПЕА ДА НАЈДЕ САМО ЕДЕН ТУРНАТ МИКРОФОН НА ПРЕС!

Повеќе

МВР ОТВОРИ ИСТРАГА: Порнографски фотографии на малолетнички се споделуваат на групата „Јавна соба“ на Телеграм

Родителите на средношколците и професорите се во паника откако редакциите наРадио МОФи наА1.онобјавија дека на месинџер апликацијата Телег...

Повеќе

Манчевски: Реформата на администрацијата нема да има жртви, секој ќе си го најде соодветното место

Со реформата на администрацијата никој нема да бидеизбркан од работното место, а оние кои ќе заминат во приватен сектор да имаат подобри усл...

Повеќе

Генералниот директор Хрисавов посочи дека Цементарница Усје има право да гори исклучиво неопасен отпад, и само таков е увезен!

Не се сметаме за загадувачи кои придонесуваат за нарушување на животната средина. Најодговорно тврдиме и кажуваме дека тоа не е така и многу ми е кр...

Повеќе

РОМАНИЈА ПО РЕЧИСИ 30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА ЧАУШЕСКУ ГО ОТВОРИ НЕГОВИОТ ЗАМОК ЗА ПОСЕТИТЕЛИ: Двојката Николае и Елена живееле во кралски дворец со позлатена бања, базени, невиден луксуз додека Романците умирале од глад!

Исто како и Тито, и романскиот доктатор живеел во невиден луксуз кој дури сега речиси 30 години по неговата смрт и пад од власт е отворен за поширок...

Повеќе