Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

НЕМА ПОТРЕБА ОД ПАНИКА: Исечени седум дрва во Горица 2, од хотелот „Инекс“ укажуваат дека сечата е извршена законски од безбедносни причини за што уредно добиле дозвола од надлежните институции

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

БРАВО, ВЛАДА ОД ПРАВИ ЛЕВИЧАРИ: Над 22 илјади деца земаат детски додаток, со социјалната реформа ја намалуваме детската сиромаштија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

ДЕНЕСКА ЦЕЛА ВЛАДА СЕ СЕЛИ ВО БИТОЛА, СИТЕ МИНИСТРИ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДАТ НА ТЕРЕН ВО БИТОЛА, ПРИЛЕП И ОКОЛНИТЕ МЕСТА, А ПРИ КРАЈОТ НА ДЕНОТ ЌЕ СЕ НОСАТ ОДЛУКИ ЗА НОВИ ИНВЕСТИЦИИ ВО ПЕЛАГОНИСКИОТ КРАЈ!!!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------...

Повеќе

ИНСПЕКТОРИТЕ ГИ ФАТИЈА БОЛНИЦИТЕ „РЕМЕДИКА“ И „ДИАМЕД“ КАКО ФРЛААТ МЕДИЦИНСКИ ОТПАД ВО КОНТЕЈНЕРИ ЗА ЃУБРЕ

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------...

Повеќе

МЕРКЕЛ МУ ВОДИ НА ПУТИН 6:0, СЕ СПРЕМА ЗА УШТЕ ЕДЕН ГОЛ ЗА ДА ПОВЕДЕ 7:0

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Идниот косовски премиер Курти ќе бара нова истрага за „Диво Насеље“ – обвинетите неправедно се држат во затвор

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------...

Повеќе

Брегзит ги зема првите жртви: Jaguar Land Rover престанува со производство

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Меркел забрани продажба на оружје на Турција, по телефон побара од Ердоган веднаш да ја запре офанзивата во Сирија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Се ожени генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА РАБОТА НА РОЈАЛ И СЕЛЕБРИТИ КРУЗЕС, ПЛАТИ ОД 800 ДО 2000 ДОЛАРИ!

KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENTBRAND NEW REQUISITION FROM ROYAL AND CELEBRITY CRUISESRoyal Caribbean International and Celebrity Cruises, the most est...

Повеќе

Владата денеска ќе заседава во Битола

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------...

Повеќе

ВМРОВСКИОТ КУРТОН ГЕРО СЕ ОБИДУВА ОД ВЛАСТА НА СДСМ ДА НАПРАВИ НОВ РЕЖИМ А ОД РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА ДА НАПРАВИ НОВ САШО МИЈАЛКОВ?!?!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО, ЕВЕ ЗОШТО ОВОЈ ЛУПА ГЛУПОСТИ ВО ЈАВНОСТ, ЌЕ БИЛ ИДЕН МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ КОГА ВМРО ЌЕ СЕ ВРАТЕЛА НА ВЛАСТ?!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

СУПЕР ПОНУДА НА КОЈА РЕТКО КОЈ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДОЛЕЕ! КОУЗОН - WORK and TRAVEL USA 2020 АПЛИЦИРАЊЕТО ЗАПОЧНА – ПРВИТЕ АПЛИКАЦИИ СЕ РЕГИСТРИРАНИ

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

(Видео) Битолската легенда Паљото заплови во брачните води!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе