Одберете локација на пристап

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исмет Гури се осудени на казна затвор од три години и шест месеци, како обвинети во случајот „Тита
Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно СКМ - ПДП и мноштво други високи позиции излезе со интервју за порталот НОВА во кое во еден момент
– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседателот на СДСМ Зоран Заев во телефонскиот разговор што го имале двајцата поранешни премиери, објави грч
Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните. За таа цел, денеска во функција беа ставени автоматски апарати за дезинфекцијана возилата кои влег
Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле екипи на полицијата, брза помош, Центарот за јавно здравје и пожарната. Засега потврда успеавме да д
Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внес
Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават мобилната болница. „Меѓуинституционалната соработка вроди со плод. На крај сме со поставувањ
Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна вирусот КОРОНА е многу прост со многу малку делчиња за разлика од геномот на човекот на пример кој е
- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризични региони во Европа. Полицијата повеќе пати го предупредувала но тој давал лажни изјави дека не пату
Поради Корона вирусот, олимпијадата за ова лето во Токио се одлага за догодина. Повеќе за ова на следниов линк.
Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредитите за шест месеци, како и автоматско продолжување на рокот за користење на дозволеното пречекорувањ
Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известува јавноста и да комуницира со медиумите. Со оглед на зголемени

ОРБАН ПОЧНА ДА ПАЃА: ПАТОРОТ ЌЕ ТРЕБА ПАК ДА СЕ ПАКУВА И ДА БЕГА ЗА МИНСК, ТОЈ СО БРКОВИТЕ НИКАД НЕМА ДА ПАДНЕ ОД ВЛАСТ!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Макфест во финалната вечер блескаше во полн сјај

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАКИМ НЕДЕЛКОВ ОД СОНК: Ние не бараме покачување на платите затоа што така ни текна, туку сакаме да се спроведе законот за минимална плата, со чиј раст требаше да растат и останатите плати за ист процент!

Повеќе

ОЈО НЕ ШТИТИ НИКОГО: Отворена предистражна постапка за обвинијата кон Ден Дончев и Венко Филипче кои опозицијата ги нарекува „Рекет 2“

Јавното обвинителство започна предистражна постапка за „Рекет 2“. Ова следува откако Вера Иванова поднесе кривична пријава против дирек...

Повеќе

СПЦ СЕ МОДЕРНИЗИРА: И ДАДОА ОРДЕН НА ЛЕЗБЕЈКАТА БРНАБИЌ!

Повеќе

Секс скандал на соработник на Орбан може да биде погубен за локалните избори во Унгарија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------...

Повеќе

ДОМ НЕ САКА ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ДА БИДЕ ПЕШАЧКА ЗОНА: Сакаме “Даме Груев“ да биде зелена улица!

Зелената партија ДОМиницирашеПетиција за зачувување на зеленилото на улицата Даме Груев во центарот на Скопје под мотото: Сакаме Даме Груев да бид...

Повеќе

Отворено писмо до јавноста од анонимна група студенти на Факултетот за музичка уметност во Скопје

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

ФОТКА НА ВЕКОТ: СВЕТИ ДЕ НИРО И СВЕТИ АЛ ПАЧИНО, СВЕТЦИТЕ НА СВЕТСКАТА КИНЕМАТОГРАФИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ ПРЕМИЕРЕ, ДЕЛУВАЈТЕ, НЕЛИ ВЕТИВТЕ ЗАСИЛЕНА БОРБА ПРОТИВ ДРВОКРАДЦИТЕ: Вистински масакар од дрвокрадци - Се сече масивот на Шар Планина

На Фејсбук страницата „Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit“ објавено е видео од масакрот кој што се спроведува на Шар Планина о...

Повеќе

Богојески: Господин Мицкоски, Вие не можете да направите дегруевизација на партијата, затоа членството е разочарано

Фејсбук статус наПетар Богојески: Христијан и “груевизмот”! Главен аргумент на господин Мицкоски со кој докажува дека се отк...

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: ТУРСКАТА АРМИЈА ЈА УБИ СО КЛАСИЧНА ЕГЗЕКУЦИЈА ОД БЛИЗИНА АКТИВИСТКАТА ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА ВО СЕВЕРНА СИРИЈА, ХЕВРИН КАЛЕФ

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

ОБИДИТЕ НА ВМРО ДА ГО ОЦРНАТ СДСМ СЕ ОЧАЈНИ ДО ТАЖНИ, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА НИВ: Објавија бомба во која Рада го боли Фатмир Бесими преставникот на ДУИ да гласа според правила и прописи?!?!?!

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

(ВИДЕО) Мартинијан Кириловски победи на „Макфест“

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- --------...

Повеќе

Шеќеринска: „Бомбава“ само ја потврди огромната разлика меѓу нас и нив

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, објави статус на својот официјален фејсбук профил во кој го коментира новообјавениот прислушуван разгов...

Повеќе