Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата
Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот &bd
„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземеме одговорност за иднината на државата и за нејзината иднина како членка на ЕУ и за правдата, и зато

УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ДЕМАНТИРАНА, ИМААТ ЛИ УСУЛ ОВИЕ ГАДОВЕ?!

Лажните вести на „Вечер“ имаат кратки нозе Сензационалната „вест“ на „Вечер“ и другите медиуми блиски...

Повеќе

ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ ДО ЗАЕВ: ЛГБТИ заедницата во Вас и во Вашата партија гледаше и сѐ уште гледа сојузник. Не можеме да негираме дека во однос на правата на ЛГБТИ луѓето се остварија клучни чекори

Реакција на Националната мрежа за борба против хомофобија и трансфобија по повод изјавата на премиерот Зоран Заев Почитуван премиере Заев, ЛГБТИ...

Повеќе

Шилегов: Беџети дозволи урбано дивеење на Матка

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ги отфрли сите обвинувања од градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети, кој рече дека имал предлог...

Повеќе

ОВОЈ ЛИ Е ИСТИОТ ГЕРО ШТО ГО БРАНЕШЕ ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ ПЕШЕВСКИ КОГА НАРЕЧЕ НОВИНАРКА НА ВЕСТ КУРВА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА?!?!

Пред неколку години, пријателчето на Геро, Пешевски нарече новинарка курва на сред прес конференција. Тогаш Геро го бранеше и со колумни и со се, се...

Повеќе

ЗАЕВ УПАТИ ЖЕСТОКА ПОРАКА ДО КАМЧЕВ: Криминалците нема да се спасат глумејќи дека се некакви невини жртви!

Кога очекувате разврска за „Рекет“, кажавте дека нема никој да биде поштеден, ама како и кога? – Барам и очекувам темелна, многу ...

Повеќе

Врховен го потврди решението од Кривичен, нема екстрадиција на Морина

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 14 август 2019 година, донесе решение по предметот заведен под Кр.бр.30/...

Повеќе

ХАХАА ОВА Е МНОГУ ЈАКО!!!

Повеќе

ВЛАДЕ МИЛЧИН МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ЗАЕВ: ГИ СВРТЕ СИТЕ НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ ПРОТИВ ВЛАДАТА, ВО КОМИЧЕН ЕДНОСТРАН ТЕКСТ МУ СЕ ЗАБРАНУВА НА ПРЕМИЕРОТ ДА СЕ БРАНИ ОД КЛЕВЕТИТЕ НА ГЕРОВСКИ!

Владе Милчин му објави војна на премиерот! Во комичен едностран текст му се забранува на премиерот да се брани од клеветите на новинарот Геровски ко...

Повеќе

ЏАБИР ДЕРАЛА: Новиот Заев им покажа заби на криминалците!

пишува:ЏАБИР ДЕРАЛА, CIVIL MEDIA Најновото скандализирање на јавноста поради вокабуларот на Зоран Заев не може да биде подобра илустрациј...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Не е важно дали некој поединец или организирана група, на крајот, ќе посегнат по криминал – важно е како системот на тоа ќе реагира. Трапаво, споро, со многу недоследности – но засега нема индикација дека некој ќе биде поштеден од прогон, доколку учествувал во рекетирањето

Mногу ќе беше пострашно кога една афера, како на пример „Рекет”, очигледно спроведувана од позиција на моќ, би била системски заштитена ...

Повеќе

СДСМ СИ ПАТИ ОД ТЕШКИ ПРЕДАВНИЦИ И НЕБЛАГОДАРНИЦИ: ОВАА ГОЛЕМА СДСМ-ОВКА БАРА ОД ЗАЕВ ДА ИДЕЛ НА ЛЕЧЕЊЕ, ЗБОРИ ЗА НЕЈЗИНИОТ ЛИДЕР КОЈ ГО СРУШИ РЕЖИМОТ И ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ЗАГИНЕШЕ ВО ТОЈ ПОТФАТ

Повеќе

Премиере следи го примерот на Доналд Трамп, ич не ги е** два посто медиумите и новинарите, комуницирај со јавноста дирек на социјални мрежи!

Значи дај да бидеме реални. Македонските новинари се меѓу најглупите луѓе во земјава. Ако се сетите на времето кој се запишуваше на новинарство на кр...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПАК ЗАПУКА ПО ГЕРОВСКИ: Тој воден од суета или други интереси креира лажна слика во јавноста за работењето на владата!!!

Зборувам за карактери на луѓе и нивно однесување. И како што од дно на душата ги почитувам и промовирам суштинските вредности на новинарската профес...

Повеќе

ЗАЕВ РАСПАЛИ: Јас ја почитувам слободата на говор на сите, зошто мене ЗНМ, МАН, АВМУ и ССНМ ми забрануваат да го кажам моето мислење за тоа што се случува во земјава?!?!

Во однос на случајот „Рекет“, сметам дека секој граѓанин, без разлика дали е политичар или новинар, има обврска кон правната држава и ко...

Повеќе

ЗАЕВ НЕ ПОПУШТА И НЕ СЕ ИЗВИНУВА: Јас сум должен да го известам народот што ни се случува во моментов, зошто под квалификативот „еден суетен новинар“ се препознал новинарот Бранко Героски тоа треба него да го прашате!

Сите замешани во случајот кои прекршиле закон да си одговараат со соодветни казни, во транспарентна правосудна постапка. Одговорност мора да има и з...

Повеќе