Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) Деспотовски распали по Мицкоски во „Само вистина“: Не може Мицкоски да уценува со политичка криза, тоа е неодговорно, да се закануваме со криза доколку не биде по наше

Ако Мицкоски посакува криза, државата може да се движи во тој правец, но таква уцена би била неоговорна, ги коментираше директорот на Фондот з...

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЖНО Е ДА СЕ ГЛЕДА ДЕНОВИВЕ САФЕТ БИШЕВАЦ НА ТВ: Сирот ги брани кој знае од кои причини баш оние кои ја затворија А1 телевизија и го оставија 10 години без работа!

Повеќе

ЕУФОРИЈАТА ВО ВМРО ДПМНЕ ЗАЗЕМА ЗАГРИЖУВАЧКИ РАЗМЕРИ, СВЕСНИ СЕ ДЕКА ЌЕ ГО ОБЕРАТ БОСТАНОТ ЗЕЛЕН

Повеќе

НЕМА ЗАБОШОТУВАЊЕ, ТУКУ АПС И ОТКАЗ: Советник на Филипче доби отказ-бил фатен со марихуана

Горјан Гилевски не е повеќе ангажиран со работа во Министерство за здравство и тој не е советник во кабинетот на министерот Филипче, соопштија од ...

Повеќе

Заев – Адемоски: Имаме потенцијал за размена од една милијарда долари, новата влада да назначи министер за туризам

Да се рeализира иницијативата за формирање слободна индустриска зона во гевгелиско-струмичкиот регион, да се имплементира во целост билатералн...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Повеќе од јасно е дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Закон за СЈО, нека покажат дека не го опструираат законското решение

„Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за јавното обвинителство и затоа ги повикувам да ме демант...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Компаниите со турски капитал се двигател на македонска економија и едни од најголемите работодавачи и инвеститори во земјава

„Денеска сме во многу значајна комора - МАТТО, која е репрезент на нашето пријателство со Република Турција. Сериозен израз на инвестиции од м...

Повеќе

Делегација на СДСМ положи свежо цвеќе по повод 148 години од раѓањето на Гоце Делчев

По повод 148 години од раѓањето на еден од највлијателните херои на македонската државност, Гоце Делчев, партиска делегација на СДСМ во состав...

Повеќе

НЕУМОРЛИВИОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ Е НА НУКЛЕАРНО ГОРИВО: На Клиниката за радиотерапија и онкологија воведовме психосоцијална поддршка за пациентите и нивните семејства!

Се грижиме за подобро здравје на нашите пациенти. За првпат обезбедивме психолошка поддршка на пациентите со онколошки заболувања и оваа поддршка е ...

Повеќе

ГДУ: Зошто обвинителството молчи 45 дена за опасниот отпад откриен во погоните на МЗТ?!

Зошто обвинителството молчи 45 дена за случајот со опасниот отпад откриен во погоните на Металски завод? Зошто молчат надлежните институции? До кога...

Повеќе

Од 6-тата седница на Владата: Утврден колективниот договор со кој на државната администрација им се враќа К-15; Отпочнува постапката за ХЕЦ Чебрен; Утврден предлог за Закон за меѓународна соработка во кривичната материја; Одобрени се 43,9 милиони денари за поддршка на печатените медиуми

Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата и го утврди текстот на Гранскиот колективен договор на органи на државна...

Повеќе

НА ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ МУ ТЕКНА, ДОБРО Е, МУ ТРЕБАА САМО 5 ГОДИНИ И НЕГОВИТЕ ДА ПАДНАТ ОД ВЛАСТ!

Повеќе

ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ГО ИЗРАБОТИЈА ДОМАШНИ И СТРАНСКИ ЕКСПЕРТИ, ВМРО-ДПМНЕ ДА НЕ БАРА АЛИБИ, МУ ОДГОВОРИ ДЕСКОСКА НА МИЦКОСКИ

Министерката за правда Рената Дескоска го повика ВМРО-ДПМНЕ да поднесе амандмани на предложениот закон, кој сѐ уште е на маса. - Рената Дескоска; ...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, МИЛА МАЈЧИЦЕ: МИЦКОВСКИ СО СИОТ ПАМЕТ БАРА НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО ДА ГО НАПИШАТ РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ КАРАКАМИШЕВА, СИЉАНОВСКА, КЛИМОВСКИ И НАЈНОВАТА АКВИЗИЦИЈА КАЛАЈЏИЕВ?!?!

ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање тим од врни експерти кои што ќе работат на изготвување на Законот за јавното обвинителство меѓу кои ќе бидат вклучени ...

Повеќе

Владината делегација положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Владината делегација предводена од министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, заменик министерот за култура, ...

Повеќе